Ігор Костюк: «Робота спрямована на тактичні взаємодії команди»

Динамо Київ 31 Січня, 16:05 410
Ігор Костюк: «Робота спрямована на тактичні взаємодії команди»
​Наставник юнацької команди «Динамо» Ігор Костюк розповів, як проходить підготовка його підопічних до другої частини сезону на навчально-тренувальному зборі в Туреччині:

- Тут ми входимо в ігровий ритм, будемо більше награвати наші взаємозв'язки, відпрацьовувати дотримання структури гри, яка необхідна. Вся робота більше спрямована на тактичні взаємодії команди. Пару днів був дощ, тепер вийшло сонце, і працювати стало приємніше.

- Ваші гравці поділені між молодіжною командою і юнацькою, як працюється у такому режимі?

- Цей процес у нас проходить щороку. Є футболісти, які з молодіжної команди пішли в оренду, відповідно наші гравці переходять на їхнє місце. Ми ж поповнюємося футболістами з академії, а також є гравці на перегляді. У такому режимі роботи є свої плюси і свої мінуси. Ті виконавці, які вже були в нашій команді, розуміють наші вимоги, а ті, хто буде з нами у другій половині сезону, менше це розуміють, але це наша робота, повторюся, ми щороку перебуваємо у такому режимі.

- Крім другої частини чемпіонату України, вам належить провести матч Юнацької Ліги УЄФА проти «Барселони», до нього буде окрема підготовка?

- У першу чергу, ми готуємося до відновлення чемпіонату. Звісно, ми збираємо відеоматеріал, будемо аналізувати «Барселону». Але на цьому зборі у нас не вийде награвати той склад, який гратиме з «Барселоною», тому що 70% футболістів грають за молодіжну команду. Вже безпосередньо перед грою з іспанцями у нас буде передматчевий цикл, ми зберемо команду і будемо награвати схему і взаємозв'язки, які нам допоможуть безпосередньо у цьому поєдинку.

- Як відбувається співробітництво з головним тренером першої команди? Туди вирушив один з ваших підопічних - Назар Волошин...

- В їхньому складі є травмовані футболісти, тренерський штаб запросив на деякі позиції гравців для тренувального процесу, щоб закрити їх. У першої команди велика кількість контрольних матчів, і хлопцям потрібен відпочинок. Приємно, що запрошують наших гравців. Наприклад, Ілля Забарний транзитом через дубль потрапив до основної команди. Спочатку він грав у Юнацькій Лізі УЄФА, а вже через вісім місяців вийшов на поле проти «Барселони» і «Ювентуса» у дорослій Лізі чемпіонів. Назар Волошин - молодий футболіст, але, вважаю, у нього є ті якості, які допоможуть йому закріпитися у першій команді. Безумовно, це приємно, такі випадки - результат нашої роботи.

- Ви почали навчання на ліцензію категорії PRO - це наступний етап у вашій тренерській кар'єрі?

- Звичайно, хочеться розвиватися. Під час навчання нам дають цікавий матеріал. Ми працюємо тренерами, щоб підвищувати свою кваліфікацію, отримувати нові знання і переймати нові віяння сучасного футболу, який не стоїть на місці, а рухається тільки вперед. У нас будуть і лекції, і практичні завдання, тренери діляться своїм досвідом. Словом, це буде дуже корисно.

- Як проходить навчання? І як воно поєднується із вашою роботою з командою на зборі у Туреччині?

- Навчання проходить в новому форматі - нас поділили на мікрогрупи, і перша сесія буде проходити якраз у Туреччині. Особливо зручно, що вона відбудеться у тому ж готелі, де ми проживаємо. Тож без проблем буду поєднувати роботу із навчанням.