Футбол України 31 Січня, 20:30 1277
«Ліверпуль» впорався з «Вест Хемом» і піднявся на третє місце АПЛ – Ярмоленко програв фатальний спринт герою  | 19-27
Лондонці поступилися гостям з Ліверпуля (1:3) у рамках 21 туру АПЛ.

Ліверпуль на тижні перервав безвиграшну серію в чемпіонаті, впевнено здолавши Тоттенхем. Юрген Клопп досі в чемпіонських перегонах, хоча й відстає катастрофічно від Ман Сіті. А сьогоднішній поєдинок з Вест Хемом був битвою за проміжне місце в зоні Ліги чемпіонів. «Молотобійці» набрали хорошу форму і видали найуспішніший початок року у своїй історії.

Девід Мойєс не здивував стартовим складом і залишив Андрія Ярмоленка в запасі за спинами Боуена та Антоніо. У Ліверпуля сюрприз був – Фірміно опинився на лавці, а групу атаки поруч з Салахом сформували Оріджі та Шакірі (Мане має пошкодження).

Ліверпуль з перших хвилин захопив ініціативу та встановив контроль над м'ячем, але моментів не створював. Все гострота обмежувалася закиданнями Алькантари у штрафний майданчик і неточними ударами Оріджі, Вейналдума та Салаха з незручних позицій. Фабіанскі вперше вступив у гру наприкінці першого тайму, коли парирував дальній удар єгиптянина.

Вест Хем діяв дуже організовано та не давав мерсисайдцям вільного простору. Гравці атаки відпрацьовували за своїми візаві по всьому полю, а оборона зберігала компактність. Господарі вигризали кожен м'яч, нав'язували боротьбу на кожному клаптику поля, намагалися заблокувати кожен удар.

А з часом почали навіть відповідати своїми атаками. Перспективний випад розігнав і завершив Форнальс – гостей врятував Робертсон, який на лінії головою вибив м'яч. Ще був чудовий момент в Антоніо, який завершував швидку атаку за участю Доусона, Форнальса та Боуена. Після удару форварда лондонців м'яч трішки розминувся з воротами.

У другому таймі Ліверпуль підвищив темп атак і «посадив» на жовті картки двох опорників Вест Хема – Райс і Соучек втратили право на помилку. Оріджі нарешті показав себе, пробігши по лівому краю та викотивши під удар Салаху. Ту спробу єгиптянина заблокували, однак незабаром він знайшов ще один шанс. Мо отримав трішечки більше простору і миттєво цим скористався – закрутив під дальню стійку. Клопп гарно вгадав з заміною, випустивши перед тим Джонса, який і розігнав гольову атаку.

Девід Мойєс відчував, що можна врятувати матч, тому підсилив атаку. Замість змученого Форнальса вийшов Ярмоленко. Андрій отримав пів години ігрового часу та розмістився поруч з Антоніо. Вест Хем перейшов на гру з двома форвардами, однак загрожував воротам Ліверпуля переважно зі стандартів.

Втім, гості підстерегли Вест Хем на одному зі стандартів біля власних воріт і закрили матч. Ліверпуль подолав усе поле у дві передачі (Александер-Арнольд і Шакірі), а Салах елегантно пробив повз голкіпера. Андрій Ярмоленко відпустив Мохамеда ще біля власного штрафного, намагався наздогнати його, здійснив ривок через все поле, але врятувати не судилося. Салах оформив дубль і забив 20-й гол у сезоні. Він досягає цієї позначки в усіх сезонах після переїзду в Англію.

Третій гол гостей забив Вейналдум – класну атаку для нього підготували Окслейд-Чемберлен і Фірміно (знову Клопп вгадав з замінами). А Вест Хем все ж виконав програму мінімум, оформивши гол престижу з кутового. Відзначився Доусон. У підсумку – 1:3 на користь Ліверпуля. Мерсисайдці набрали 40 очок і піднялися на третє місце АПЛ, а Вест Хем з 35 балами залишився п'ятим.