Чотири думки після динамівського дербі Києва та Тбілісі

Динамо Київ 1 Лютого, 21:49 6734
Чотири думки після динамівського дербі Києва та Тбілісі | 19-27
«Динамо» Київ обіграло «Динамо» Тбілісі (1:0) у черговому спарингу на зимових зборах.

Динамо після поразки Лудогорцю прагнуло повернутися на переможний шлях. Суперник дозволяв розраховувати на успіх – чемпіони Грузії також не вражали зимовими результатами, а офіційний сезон для них стартує дещо пізніше. На двох зборах команда Луческу провела вже 4 матчі, але обіграла лише Шахтар Солігорськ. Майже рік тому київські та тбіліські динамівці також зійшлися у спарингу. Сухий тріумф (2:0) українцям принесли голи Кендзьори та Русина, а Бущан парирував пенальті.

Резерв марнує шанси, але дає більшу гостроту і надійність

Луческу чи не вперше за час роботи зі столичним клубом випустив дует форвардів з перших хвилин. Це могло принести плоди вже на 4 хвилині. Дуелунд класно розрізав лінію з 3 захисників, Лєднєв пробивав з близької відстані, а Супряга навіть з офсайду не зміг пробити повз оборонців. Зате Владислав блискуче підіграв Лєднєву, міг бути гострий момент, і знову блок оборони завадив. Русин тонко виводив Супрягу на стрімке побачення з воротарем – офсайд і тут. Багато зон відкриває Тбілісі своїми не дуже обдуманими вилазками в атаку. Лєднєв також намагався використати швидкість Супряги, але і дальній пас не приніс взяття воріт, хоча сам Богдан і намагався завершити атаку другим темпом після навісу Сідклея.

Шепелєв відтягнувся в лінію оборони, аби почати атаку закиданням на форвардів. Русин запоров наступ невдалим пасом, увійшовши в 11-метрову зону від воріт. Шапаренко завів атаку перехопленням, яке миттєво вилилось у передачу. Дуелунд розкрутив момент, а Русин з-за меж штрафного пробив дуже невдало. Постійні пожежі у володіннях грузинів створюють прості дальні передачі з прицілом на Супрягу. Владислав непогано комбінує, а далі проблеми. Ось і цього разу Караваєв підключився з оборони і видав ідеальний пас у центр. Русин і Дуелунд завадили один одному, хоча їх банально загубили без опіки.

Розіграв кутовий Шапаренко, Леднєв подав, а Забарний не зміг акцентовано пробити. Цуцунава відзначився першим ударом тбілісців за перші 33 хвилини. Здалеку і без проблем для Бойка. Копія спроби з лівого напівфлангу завершилася таким же спокійним сейвом голкіпера киян. Дуелунд і Лєднєв видали серію з 3 ударів поспіль – то в захисників, то в молоко. Ванат замінив Русина на 37 хвилині. Шапаренко встигає і у відборі, і ключові паси роздавати. Ось тільки Дуелунд цілить у воротаря або повз рамку. Караваєв також трохи не влучив, хоча йому ідеально скинули суперники та ще й залишили без опіки. З іншого боку й до воріт було метрів 20.

Арбітр забув свиснути про перерву. Додав хвилину, команди переграли цілих 5, хоча жодних причин для цього не було. Багато сумбуру і фолів у цей період, футболісти ніби тільки й чекали завершення тайму, але все ніяк. Важкувата гра киян. Коли на полі був Русин, Супряга отримував кращу підтримку та варіанти попереду. Видно, що свідомо тренують швидкісні забіги Влада. Дуелунд і Шапаренко традиційно серед найгостріших. Лєднєв дуже старається, моментами виходить перспективно. Засмучує, що більшість ударів з далекої відстані. З перших хвилин вийшли більшою мірою резервісти, результат не зробили, хоча суперник відверто дозволяв грати з вільним простором.

Динамо Тбілісі цікавіше після перерви, основа киян не вражає

Пачками пішли заміни у перерві. Буяльський з флангу віддав у центр, Бєсєдін продовжив ще далі, а Кендзьорі завадив забити лише захисник на лінії. Нещерет фінтить у своєму штрафному, спокійно комбінує молодий воротар з партнерами, не боїться м'яча. Ванату виділили тільки трохи більше 10 хвилин. По перерві вийшла переважно основа, тож тепер без експериментів і з одним форвардом. Шапаренко і Жерсон страждають на газоні від болю. Ніби обійшлося. Шабанов під пресингом починав атаку, Сидорчук спиною до суперника віддавав у дотик на Шапаренка і обрізався. Довелося Попову підчищати за партнерами після небезпечної спроби зблизька.

Намагаються використати швидкість Жерсона і стандарти. Гостроти стало ще менше після перерви. Хіба що можна пригадати момент Попова після навісу Де Пени зі штрафного – повз ворота плюс підозра на офсайд. Шабанов не встиг з підкатом і привіз гострий стандарт. Стінка киян посунулася на пару метрів, суддя це помітив і змусив перебити – так само блок. Відверті проблеми українців зі швидкими випадами технічних суперників. Шабанов відіграв не дуже надійно, грузини пробачили. Бєсєдін дуже часто підігравав партнерам невпопад. Ванат замінив Артема на 80-й.

Красива широка стіночка Миколенка з Буяльським. Віталій не зміг тільки віддати вирішальний пас на Ваната, але заробив кутовий. Ванат виграв верх після навісу Де Пени, дивом не влучив з меж воротарського. І знову зв'язка Миколенка з Буяльським спрацювала. Пас захисника на хавбека, фінт якого приносить пенальті. Сам же Буяльський і реалізував 11-метровий. Після заміни Бєсєдіна та виходу 19-річний Ваната з Вікентієм Волошиним, які давали непогані варіанти в атаці, розумно оперуючи простором, пішло більше гостроти, ніж за весь другий тайм. Хоча вирішили долю матчу старі-добрі лідери. Миколенко і Буяльський завелися під завісу гри, перемога стала заслуженим плодом їхніх зусиль.

Луческу продовжує пошук вирішення проблеми форварда. Внутрішніми резервами

До першої гри з Брюгге залишилося якихось 17 днів, а Київ усе ще нікуди не поспішає. У всіх сенсах. Гра з двома форвардами вийшла цікавим експериментом, але це більше про автобуси УПЛ, ніж Лігу Європи. Нарешті ми побачили не 1-2, а цілу серію пасів з розрахунком на вибуховість Супряги. Одна проблема – Владислав зараз може втекти, але все ще не здатен подолати якісь психологічні бар'єри. Він геть втратив упевненість хижака штрафного майданчика. Не нова, на жаль, історія для форвардів Динамо.

Утім, це аж ніяк не означає, що він провальний нападник. Просто подивіться на останні місяці Тімо Вернера в Челсі, крутого і недешевого снайпера, який розтринькав кілька вбивчих моментів і почав ніби боятися кожного наступного. Бо нові загублені моменти ведуть до нових насмішок усіх навколо і ще більшого посилення ментальних проблем. У таких ситуаціях потрібно розблокуватися важливими голами, як це зробив напередодні Салах після унікальної для себе 6-матчевої посухи в чемпіонаті. Контрольні матчі не дадуть Супрязі впевненості. Так само, як і голи ноунеймам на ранніх етапах Кубка Англії не виведуть з кризи Вернера, котрий зникає у великих матчах.

Однак тривожить, що навіть проти слабенького в усіх лініях Динамо Тбілісі Владислав не спромігся забити. Бодай з офсайду. З іншого боку все ще 20-річний форвард виглядає найбільш перспективною опцією серед конкурентів. Можна, звісно, ризикнути довести до пуття 19-річного Ваната, але це наразі найдовший шлях. До Брюгге навряд чи встигнуть. Бєсєдін створив класний момент Кендзьорі, відкотивши під удар, але чому не бив сам? Нападники Динамо Київ чомусь все ще бояться брати відповідальність на себе, і це велика проблема. Адже Брюгге свого бомбардира знайшов моментально: досвідчений Бас Дост забив 5 голів, віддав асист за перші 6 матчів у першості Бельгії – результативна дія плюс перемога у кожному турі з моменту приїзду!

На фоні посереднього суперника надто мало моментів і багато страждань

Весь новий рік ми ніби продовжуємо спостерігати за київським матчем проти Ференцвароша. Перспективних підходів вистачає, але обмаль конкретних ударів, які класифікують як великі гольові моменти. Найбільша гострота після стандартів (той же Попов регулярно знаходить свій момент). А ось з гри зусиль мозкового центру, який зветься Шапаренко, замало. Намагаються вкомпонувати в систему Луческу Дуелунда та Лєднєва, підвести до необхідного стану Сідклея, який може бути блискучою підміною Миколенку після важких і важливіших матчів. Епізодами дуже цікаво – враження, що ось-ось і вибухнуть результативними діями. Та ніякого вибуху не відбувається, натомість починається стадія затяжного страждання.

Відсутність особливо інтенсивного пресингу Тбілісі розчаровує найбільше. Адже кияни і відчутного опору не отримали, і впевненості не набули. Момент, коли двоє українців опинилися на ударній позиції, а поблизу не було жодного суперника, став символом матчу. Вони просто сконфузились і не дали партнеру пробити. Так само важко зрозуміти, чому стільки разів потрапляли в офсайдну пастку. Можливо, просто судді якісь не такі, але це все викликає велику тривогу. Без Циганкова і Вербіча атака буксує.

Де Пена не дає нічого з гри, тільки стандарти. У грі Жерсона знову забагато хаосу та шуму, замало якості. Тому зовсім не здивували автори вирішального моменту. Зробити результат після перерви могли по суті тільки Миколенко чи Буяльський, особливо після заміни Шапаренка. Чи вистачить цієї старої гвардії на Брюгге? Поки є великі сумніви. Як би знову не довелося сподіватися на фарт Луческу чи високий клас своїх індивідуальностей, а не команди як злагодженого механізму.