Історія українця Шведа, який за два місяці став лідером бельгійського «Мехелена»

Світовий футбол 4 Лютого, 22:37 1713
Історія українця Шведа, який за два місяці став лідером бельгійського «Мехелена»
Український форвард бельгійського «Мехелена» Мар'ян Швед за останні тижні став справжнім лідером клубу.

Історія Мар'яна Шведа в «Мехелені» є доволі незвичною. В серпні 2020 року бельгійський клуб орендував українського футболіста на рік. В «Селтіку» Швед (3 матчі, 1 гол) практично не отримував ігрового часу, а тому перехід в чемпіонат Бельгії був хорошим шансом заявити про себе. Але в перші місяці ситуація була складною. Переломний момент стався в грудні минулого року. До цього часу футболіст зіграв лише в трьох матчах і не записав в актив жодної результативної дії.

6 грудня головний тренер «Мехелена» Вутер Вранкен на прес-конференції публічно розкритикував Мар'яна Шведа.

«Я не збираюся більше витрачати на нього час. Гравці і персонал робили все можливе, щоб влити Шведа в колектив. Але він ставить себе вище команди. Регулярно спізнюється і вдає, що нічого не сталося. Гравці і персонал говорили з ним кілька разів, я розмовляв з ним наодинці. Але ми не отримали відповіді. Його зарозумілість тільки погіршує ситуацію. Є багато гравців, які не вичавлюють з кар'єри максимум, незважаючи на свої якості. Це теж може стати такою історією», — сказав тоді Вранкен. І саме після цієї злісної промови наставника сталося диво. Мар'ян Швед зіграв 9 матчів, в яких забив 4 голи і віддав один гольовий пас.

Спершу гол нашого футболіста став переможним в поєдинку з «Мускроном». Але особливо яскраво українець зіграв проти «Васланд-Боверена», коли забив два голи в матчі і віддав гольовий пас. Бельгійські ЗМІ визнали його найкращим футболістом цього поєдинку і наспівали чимало хвалебних од.

Та й сам тренер і одноклубники змінили думку про Шведа.

«Він дуже хороший в роботі з м'ячем. Дуже додав за останні тижні. Він завжди прагне відзначитися, але не забуває і про партнерів по команді. Вирішує епізоди, забиває. Нам це потрібно, ми створюємо багато моментів. Він важливий своїми голами і хорошою грою», - так, після чудового переродження, про українця говорив капітан «Мехелена» Роб Схофс.

«Ніби з'явився новий Швед, як два різні гравці. Можливо, йому потрібно було отримати тривожний сигнал, поставити його на місце. Як він поводиться зараз, неможливо порівняти з тим, що було спочатку. Ви можете бачити, що він щасливий», – це вже хвалить нашого футболіста тренер Вранкен.

Напередодні Мар'ян Швед відзначився голом у матчі 1/16 фіналу Кубка Бельгії проти «РВД Моленбека», що дозволило «Мехелену» вийти в наступний раунд турніру.

Цікаво, що успішна гра нашого футболіста співпала з безпрограшною серією команди. Вже 6 матчів «Мехелен» не програє в чемпіонаті Бельгії. Це дозволило команді піднятися з дна турнірки аж на 10 місце. Співпадіння? Лише Швед може довести зворотнє в майбутніх матчах.