Чотири думки після розгромної перемоги «Динамо» над БАТЕ

Динамо Київ 8 Лютого, 21:52 5568
Чотири думки після розгромної перемоги «Динамо» над БАТЕ | 19-27 Фото: ФК Динамо
Ігрова програма підготовки київського «Динамо» до другої частини сезону завершилася сьогодні контрольним матчем із БАТЕ (Борисов, Білорусь).

Ще до середини першого тайму «біло-сині» встановили комфортну перевагу в три м'ячі завдяки голам Віктора Циганкова та Карлоса де Пени, а також автоголу Бориса Копитовича. Рахунок 3:0 на користь киян зберігався до фінального відрізку матчу, під час якого команди влаштували «перестрілку», забивши ще по два м'ячі. Шахбоз Умаров скоротив відставання БАТЕ, на що «Динамо» відповіло голом Міккеля Дуелунда. А на останніх хвилинах ігрового часу свої імена до гольового протоколу додали Антон Сорока і Жерсон Родрігес.

Караваєв витісняє Кендзьору? Інші 3 позиції в обороні відомі

Досить потужний як для себе тайм провів правий захисник збірної України. Насухо ззаду, продуктивно попереду. Так, вистачало вже традиційних прострілів у ноги суперникам, але це принаймні не бездумні навіси епохи Хацкевича/Михайличенка. Звісно, поруч зі здоровим Циганковим бали кожного фулбека суттєво виростають. Однак конкретно у звітній грі, так званій генеральній репетиції, Караваєв проявив себе краще за Кендзьору, який зазвичай гостріший в атаці, але не завжди встигає в обороні. З точки зору балансу Динамо виглядало солідніше до перерви, тотально домінуючи на полі, а рахунок 3:0 – найменше зло, що могло трапитися зі скромними білорусами.

Добре, що повернувся Сідклей, тож тренерський штаб не мучитиме ні самого екс-захисника Зорі, ні себе, ні нас з вами грою Олександра на лівому фланзі. А мати праворуч двох добротних фулбеків – розкішно в умовах гри у кількох турнірах на весняних полях, які відбирають чимало фізичних сил. Інші 3 позиції в обороні, як і статус Бущана як основного, не підлягають сумнівам. Шкода Нещерета, але пропущений гол метрів з 30 залишає його твердим резервістом поруч з високооплачуваним Бойком на лаві запасних. Попов, Забарний і Миколенко підтвердили свої тверді та безальтернативні позиції в основі.

Де Пена і Циганков мають вести за собою, Андрієвський приємно дивує

У перші половині гармонійно було все. Якщо вже навіть Циганков і Буяльський стеляться у підкатах на своїй половині, а потім несуться в атаку, це дуже оптимістичний знак. Очевидно, БАТЕ – значно слабший суперник, сезон для якого стартує на кілька тижні пізніше. Однак раніше у спарингах цього року динамівці проти подібних команд відчували величезні труднощі. Могли видати 5-10 хвилин тиску на чужі ворота. Цього разу команда атакувала значно натхненніше, різноманітніше та частіше. Ми побачили різницю у стилі та результаті. Це перший розгром за 8 товариських матчів на зборах. Такі перемоги додають впевненості, але не повинні розслабляти. Зрештою, у 2021 році Динамо поки суперменить лише з білоруськими суперниками.

Водночас не можна не відзначити класну взаємодію всіх ланок у першій половині. Шепелєв впорався з обов'язками вісімки не гірше за Шапаренка, і це ще один цікавий момент. Володимир швидко рухав м'яч, активно підключався до атак, не боявся стрімких ходів. Його роль традиційно не дуже помітна, точно не така ефектна, як у лідерів атаки, але важлива. Андрієвський формально діяв на позиції опорника, але був значно жвавішим за Сидорчука. Капітан не вразив ні у відборі, ні у креативі. Високий пресинг, забігання у штрафний в режимі Гюндогана, передгольовий пас, швидкі переведення снарядів у різні зони, початок атак. Андрієвський встигав робити все.

Тихим героєм супертайму був Буяльський. Саме він заробив гольовий штрафний для Де Пени, взяв участь у побудові третьої результативної атаки – мабуть, найкращої комбінації на цих зборах. Віталій добротно попрацював у відборі та злагодженому пресингу. Ну, а найбільш ефективними були Де Пена і Циганков. Флангові мозкові центри атак сьогодні працювали на повну потужність. Карлос традиційно більше виступав по стандартах, але цікаво взаємодіяв з Миколенком. Віктор просто знову веде всю гру. Небагато-немало. Якось уже й забулося, що Циганков здатен так активно працювати на зборах під час тренувань і спарингів. В останні роки це були постійні загадкові травми.

Жерсон, Лєднєв і Дуелунд очолюють список джокерів

Тріо людей, здатних підсили гру. Відсутність широкої лави запасних була проблемою. Застосувати більшу ротацію без шкоди результату в УПЛ часто не вдавалося. Зараз можна сподіватися, що атакувальні легіонери можуть взяти гру на себе у потрібний момент (хоча з Жерсоном це завжди дуже рандомно – натхнення, буває, не вистачає, а обіграти пів команди самому не зі всіма пройде). Чи що Буяльського чи Циганкова нарешті повноцінно підмінить Лєднєв. Останній суттєво додав і має потенціал стати новим солідним відкриттям Луческу, як було із реанімованим Шапаренком.

Бєсєдін має всі шанси стати фаворитом Луческу

Як же все-таки красиво він працює корпусом, вгризається у спірні м'ячі. Артем нагадав, що вміє бачити партнерів і виконувати роль нападника/опорника з непоганим пасом. Над ударами та роботою в межах штрафного майданчика ще працювати і працювати, як і над реалізацією, але прямо зараз Бєсєдін виграє конкуренцію у Супряги. Принаймні до трансферу чергового легіонера саме Артем має всі шанси бути №1 на позиції центрфорварда в Луческу.

Зрештою, недаремно помічник головного тренера Еміл Карас після гри зауважив, що команда по перерві не дотягувала до високого ігрового рівня першого тайму. Різниця з Бєсєдіним і без уже доволі суттєва. Його величезні обсяги чорнової роботи позитивно впливають і на меншу кількість загроз біля своїх воріт. А на моменти технічного характеру чи кількість забитих м'ячів можна заплющити очі, якщо Артем приноситиме надійність, ефективну участь у багатоходових комбінаціях і голи партнерам, як було у нинішньому найкращому таймі зборів – обидві гольові атаки з гри не обійшлися без його важливих ходів).