Анатолій Колоша - про підготовку стадіону «Динамо» до матчу з «Олімпіком»

Динамо Київ 9 Лютого, 20:17 455
Анатолій Колоша - про підготовку стадіону «Динамо» до матчу з «Олімпіком» | 19-27
Вже найближчої суботи, 13 лютого, київське «Динамо» проведе свій перший офіційний матч у 2021 році. У 14-му турі Прем’єр-ліги «Динамо» зустрінеться з «Олімпіком». Команда Мірчі Луческу повернулася з тренувальних зборів та продовжить підготовку до гри вже у Києві, де встановилася справжня зимова погода.

Тим часом, підготовка до матчу йде повним ходом і на самому стадіоні. Агрономічна служба стадіону кожен день працює над тим, аби перший матч пройшов за відмінних умов. Про те, яким чином стадіон та футбольне поле готуються до гри, розповів заступник директора та головний агроном стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського Анатолій Колоша.

- Анатолію Яковлевичу, розкажіть, як це зимове міжсезоння провело поле стадіону «Динамо», де наша команда зіграє перший офіційний матч у 2021 році?

- Передусім, слід зазначити, що останній перед зимовою перервою матч на стадіоні «Динамо» відбувся ще 13 грудня. Поле знаходилося під підігрівом вже з 30 листопада, незважаючи на те, що за електроенергію доводиться платити значні суми. Але електропідігрів працює у звичайному режимі. Ми вмикаємо його на одну третину або на половину, в залежності від погодних умов. Крім того, поле накрите агроплівкою, яка зберігає тепло і захищає газон від опадів та вологи – снігу, дощу. Ця плівка не пропускає вологу, що дає можливість тримати газон у ненасиченому вологою стані. Загалом робота ведеться у звичному для цієї пори року режимі.

- Цієї зими погода змінюється часто – слідом за тривалим потеплінням знову прийшли люті морози та великі снігопади. Яким чином це впливає на стан поля?

- Усі говорять, що цього року випали неочікувано великі снігопади. Але на моєму віці, скільки я працюю на цьому стадіоні, бувало всяке – і морози, і снігопади, навіть ще більші. Але це не заважало нам готуватися до матчів. Звісно, нас трохи непокоїть, що під час гри «Динамо» - «Олімпік» очікується дуже низька температура – синоптики прогнозують -13…-15°C. Раніше за такої температури матчі не проводилися. Зараз УАФ дозволяє проводити матчі за температури до -15°C.

Звісно, ми розуміємо, що за такої температури грати в футбол не надто комфортно – гравцям доведеться утеплюватися термобілизною, декому вдягати рукавички та навіть головні убори. Ймовірно, футболісти не так зручно та легко почуватимуть себе, як у звичній футбольній амуніції. А щодо газону, зціплення бутсів та м’яча з полем – проблем не має виникати.

Крім того, за прогнозами кожен день до 13 лютого очікуються снігопади, причому сильні. Сніг навіть буде іти перед самою грою. Однак це не завадить нам підготувати належним чином і футбольне поле, і стадіон. До футбольного матчу має бути готове абсолютно все – і трибуни, навіть незважаючи на те, що гра, як відомо, відбудеться без глядачів, і всі підходи та під’їзди до стадіону. Ми наполегливо працюємо кожен день, аби підготувати стадіон так, як він має бути готовий до футбольного матчу. Тим більше, до першого матчу, який ми проводимо в цьому році. Нічого не поробиш - у зв'язку з карантинними обмеженнями вболівальники не будуть присутні на трибунах, але ми готуємо наш стадіон так, щоб він був готовий прийняти матч з глядачами.

- Зважаючи на те, що і в день матчу сніжитиме, перед та під час гри ви готуєтесь задіювати більшу кількість працівників або додаткову техніку?

- Річ у тім, що та агроплівка, якою зараз вкритий газон, дуже міцна. По ній навіть може їздити снігоочищувальна техніка. Ми постараємося якомога довше її не знімати перед грою, поки йтиме сніг. Це накриття ми знімемо вже тоді, коли команди будуть виходити на передматчеву розминку. Враховуючи, що безпосередньо перед грою снігопад за прогнозами синоптиків має припинитися, червоний або рожевий м’яч навряд чи знадобиться. Хоча ми, звісно, маємо бути готові до будь-чого та швидко реагувати будь-які на погодні зміни.

- Матч «Динамо» - «Олімпік» стане першим у насиченому календарі ігор, які розпочинаються цими вихідними. А вже 2 березня стадіон прийматиме міжнародний матч – гру Юнацької Ліги УЄФА «Динамо» - «Барселона». Якими чином у цей зимній період буде підтримуватись стан газону?

- Наприкінці минулого року у грудні ми провели ряд матчів за важких погодних умов. Зокрема, з 7 по 13 грудня ми провели п’ять футбольних матчів. Я веду агрощоденник, де фіксую погодні умови та стан поля під час матчів за весь період моєї роботи на «Динамо», з 1984-го року. Так ось, тоді, у грудні і дощило, був і мокрий сніг, і морози. Звісно, це дуже відобразилося на стані газону, але ми маємо досвід, як підтримувати газон у належному стані в найскладніший період.

За зимову перерву поле відпочило. Електропідігрів працював усю зиму. А 27 січня ми накрили поле захисною плівкою – за великим рахунком це стало початком активної підготовки до першої гри, аби поле було готове до неї на 100%. Незважаючи на всі умови, газон мусить бути у хорошому стані.