Микола Несенюк: «Кому, скажіть, потрібний такий футбол?»

Футбол України 12 Лютого, 16:25 769
Микола Несенюк: «Кому, скажіть, потрібний такий футбол?»
Відомий журналіст Микола Несенюк на своєму Facebook прокоментував старт «весняної» частини УПЛ, яка відбудеться 13-го лютого.
«Завтра на чотирьох стадіонах візьме старт друге коло футбольного чемпіонату України. У неділю підключаться ще три. Температура у ці дні буде нижчою за десять градусів морозу плюс можливий снігопад. На практиці це означатиме, що футболу високого класу телеглядачі не побачать — показати якісний футбол на засніженому полі у десятиградусний мороз непросто чисто фізично — у гравців за такої температури не так працюють м’язи. До того ж, це може призвести до травм різного ступеню. Особливо після неминучих зіткнень на слизькому газоні. Проведення матчів за такої погоди потребуватиме від клубів-господарів поля чималих витрат на обігрів та підготовку полів. І все одно це нічого не гарантуватиме — снігопад не зупиниш. А поля все одно будуть зіпсовані — розірваний на морозі недешевий газон доведеться згодом або пересіювати або перестеляти. І це неминуче, бо цього морозного місяця заплановано аж три тури чемпіонату!

То заради чого футбольні клуби несуть купу додаткових витрат, а футболісти ризикуватимуть своїм здоров’ям і кар’єрою? Що змусило нашу футбольну асоціацію разом із так званою «прем’єр-лігою» призначати футбольні матчі у лютому? Може на ці матчі вже продані сотні тисяч дорогих квитків? Чи може проведення ігор саме у лютому вимагають спонсори, які вклали мільйони євро у наш чемпіонат? А може цього прагнуть телетранслятори, які втратять високорейтингові трансляції матчів українського чемпіонату і зазнають збитків?

Все це, звісно, звучить як анекдот. Хоч трохи притомних причин для лютневого футболу вам назвуть лише дві. Перша — виступ українських команд у єврокубках, який може бути успішним виключно тоді, коли «Минай», «Інгулець» та решта команд замерзатимуть на порожніх стадіонах. Насправді все навпаки. Чим гра на морозі у Ковалівці допоможе «Шахтарю» краще зіграти за чотири дні поєдинок ліги Європи у теплому Ізраїлі? Яку таку користь отримають гравці від «рубилова» на сніжному полі? Друга причина — інтереси національної збірної заради якої чемпіонат слід завершити саме 15 травня. Інакше нам за місяць ніяк не здолати на Євро-2021 команду Нідерландів на її полі. Якщо доведеться раптом зіграти ще й 18 чи 20 травня — то повний гаплик! Не бачити нам звання чемпіонів Європи!

Згадайте минулу європейську першість, коли наша збірна перший тиждень підготовки до Євро-2016 цілком офіційно провела на пляжах Італії з дружинами та подругами. Звісно, що заради такого задоволення, яке отримають чотирнадцять футболістів збірної (решта грає за кордоном) варто витрачати купу грошей і ганяти чотирнадцять команд по морозу у лютому! Але щось підказує, що додатковий тиждень підготовки не допоможе нашим подолати тих нідерландців! А може треба два тижні, або три? Чому би не поновити чемпіонат у січні? Той самий мороз!

То кому, скажіть, потрібний такий футбол? Президенту української «прем’єр-ліги»? Так того президента у неї вже який рік як нема. Може тому ця ліга така безголова? То може варто втрутитися мудрому Андрію Павелку чи не менш мудрому Вадиму Костюченку? Ще не пізно знайти у весняному календарі час для проведення матчів чемпіонату, запланованих на лютий!» — написал Несенюк в Facebook.