Світовий футбол 20 Лютого, 21:51 297
«Евертон» переміг «Ліверпуль» у дербі вперше за 10 років – команда Клоппа програла четвертий матч АПЛ поспіль | 19-27
«Ліверпуль» програв «Евертону» в 25-му турі АПЛ (0:2).

Обидві команди на момент початку гри перебували за межами єврокубкової зони – 6 та 7 місця відповідно. При цьому Ліверпуль програв три останні матчі чемпіонату, а Евертон – два. Щоправда, підопічні Юргена Клоппа на тижні розібралися з РБ Лейпциг у Лізі чемпіонів, зробивши вагому заявку на вихід у чвертьфінал. Останні два Мерсисайдські дербі завершилися миром (0:0 та 2:2), а матч першого кола досі проклинають у таборі «червоних» – саме тоді травмувався лідер оборони Вірджил ван Дейк, який може пропустити залишок сезону. До слова, «іриски» давно не знали смаку перемог над Ліверпулем – востаннє Евертон святкував звитягу над земляками ще у 2010 році.

Карло Анчелотті на 238-ме дербі Мерсисайду залишив у запасі Домініка Калверта-Льюїна. Найкращий бомбардир «ірисок» (13 голів) лише залікував травму, яка завадила йому вийти з перших хвилин на Енфілді. Попереду в Евертона діяли Рішарлісон і Хамес Родрігес. Юрген Клопп отримав приємні новини у вигляді повернення Набі Кейта, але гвінеєць теж розпочав у резерві. Джордан Хендерсон вже традиційно діяв у центрі захисту в парі з Кабаком, а тріо центрхавів склали Тьягу, Вейналдум та Джонс. В атаці теж все було прогнозовано – Салах, Мане і Фірміно. Для останнього цей матч став 200-м у Прем'єр-лізі – лише 5-й бразилець, який досягнув такого показника.

Вже на перших секундах Евертон заробив кутовий, подачу з якого замкнув Годфрі – захисник бив коліном і не влучив у площину. Але швидкий гол все ж відбувся, і влетів він у ворота Ліверпуля. Озан Кабак невдало вибив м'яч та ще й провалився позиційно, Хамес класним розрізним пасом вивів Рішарлісона на побачення з Аліссоном. Форвард легко виграв дуель бразильців у кіпера господарів – точний удар низом в дальній кут. 0:1 вже на третій хвилині. Найшвидший гол Евертона в дербі за неповних 22 роки!

Пропущений гол розізлив «червоних». Трент у боротьбі «вставив» Рішарлісону – жорстко, але без картки. Перший більш-менш гострий момент у Ліверпуля на 9-й хвилині. Пікфорд у стрибку перервав небезпечний простріл Мане. Евертон відповів слабким ударом Хамеса зі штрафного в руки Аліссону. Удар Фірміно після скидки Мане був гострішим, але захисник вчасно став на шляху м'яча. Міг забивати Хендерсон, який пробивав з льоту – перший сейв Пікфорда, який у стрибку перевів на кутовий.

Евертон під тиском атак Ліверпуля притисся до власних воріт. Мане знайшов Трента, той приклався з-за меж штрафного – Пікфорд знову врятував. Джордан Хендерсон опинився на газоні після контакту з Дукуре, травмувавши пах. Розчарований Юрген Клоппа вже готував заміну, але капітан після отримання медичної допомоги повернувся на поле. Щоправда, ненадовго – буквально за хвилину у гру вступив Філліпс. Чергове поповнення в лазареті Ліверпуля, який і так переживає кадрову кризу.

«Червоні» заробили право на небезпечний штрафний. До м'яча підійшов Александер-Арнольд, але його постріл був невдалим. Евертон відповів куди гостріше – Аліссон врятував Ліверпуль після удару головою Коулмена в падінні! Відзначимо пас Діня, який класно знайшов свого партнера по захисту. Схожим чином по протилежних воротах пробивав Філліпс, але не так вдало – повз ворота. Це був останній момент у першому таймі. Обидві команди мали нагоди забити, але лише Евертон реалізував один свій шанс. 0:1 до перерви. Ліверпуль більше володів м'ячем, проте конвертувати це в голи не зумів.

Друга половина гри почалася моментом Ліверпуля. Мане виграв повітря і завдав удару головою – в руки Пікфорду. Ще одна схожа спроба сенегальця була неточною. «Червоні» затисли «ірисок» на їхній половині поля, використовуючи переважно навісні передачі з флангів. Фірміно не витримав і спробував щастя з дальної дистанції – без проблем для Пікфорда. Команда Клоппа ще підвищила відсотоко володіння м'ячем, але Евертон тримався. Окрім двох небезпечних ударів Мане, моментів у Ліверпуля більше не було. Падіння Салаха більше тягнуло на симуляцію, ніж на фол. Щоправда, без картки для єгиптянина.

На 62-й хвилині Калверт-Льюїн замінив Хамеса – Анчелотті кинув у бій лідера атаки. Натомість Юрген Клопп випустив Шакірі замість Джонса. Швейцарець тут же загострив, віддавши на Салаха, який розстрілював кіпера з близької дистанції – той із другої спроби зафіксував м'яч.

Евертон вистояв і зумів подвоїти свою перевагу. Рішарлісон вивів Калверта-Льюїна на ударну позицію. Перший удар парирував Аліссон, форвард пішов на добивання, але впав після контакту з Трентом. VAR підтвердив фол – пенальті. Сігурдссон реалізував свій шанс – 0:2! Команда Юргена Клоппа мала лише один момент, щоб скоротити відставання, але Пікфорд не дав відзначитися Вейналдуму.

Ліверпуль зазнав четвертої поспіль поразки в АПЛ. Евертон обіграв «червоних» вперше за 3779 днів – з 17 жовтня 2010-го. Ба більше, «іриски» виграли на Енфілді вперше з 1999 року та наздогнали Ліверпуль за очками. У обох команд по 40 пунктів.