Ігор Костюк: «Те, що ми забили 10 м'ячів, не говорить про те, що все добре»

Динамо Київ 21 Лютого, 18:53 506
Ігор Костюк: «Те, що ми забили 10 м'ячів, не говорить про те, що все добре»
Наставник «Динамо» U19 Ігор Костюк прокоментував перемогу своїх підопічних у номінально виїзному поєдинку проти чернігівської «Десни», який завершився перемогою динамівців із двозначним рахунком 10:0.

- Суперник дозволив нам виграти з великим рахунком, і реалізація моментів у нас була хороша. Але навіть за такого результату у нас є проблеми в організації гри, словом, є над чим працювати. Те, що ми забили 10 м'ячів, не говорить про те, що все добре.

- Чи цікаво вам грати з такими суперниками, як «Десна»?

- Кожен суперник заслуговує на повагу, на будь-яку команду потрібно налаштовуватися, що хлопці і продемонстрували. У таких іграх потрібно моделювати взаємодії в атаці, про це ми і просили хлопців. У нашій грі повинно бути більше конструктиву, коли суперник це дозволяє.

- Як прокоментуєте гру Навіна Малиша? Він майстер останньої передачі, як, наприклад, у моменті, коли забивав Блізніченко?

- Ми вимагаємо від хлопців підключення крайніх півзахисників до атак, створення чисельної переваги на флангах, а під час завершення атак одразу троє гравців мають заповнювати всю зону. Сьогодні це були Попов, Скрипник і Блізніченко, який і замкнув дальню стійку. Це спрацювало, адже хтось із них у будь-якому разі має зустрітися з м'ячем. Це була награна комбінація, яку ми відпрацьовували.

- Сьогодні дебютував Дмитро Мельниченко, відзначившись забитим м'ячем. Як оціните його дії?

- Це гравець 2004 року народження, якого ми залучили до роботи на турецькому зборі. Гадаю, в недалекому майбутньому він буде гравцем основного складу. Гряде зміна поколінь, і на позиції опорного півзахисника ми бачимо в ньому перспективу.

- У першому таймі ви робили зауваження Юрію Тлумаку, а після гри говорили з ним індивідуально. Які претензії у вас є до його гри?

- Це був підсказ. У нього мало ігрової практики, і він хоче більше грати там, де є простір, де спокійно, і де його ніхто не накриває. Ми ж просимо, щоб він розташовувався вище між лініями, створював там перевагу і більше грав уперед. Його позиція має забезпечувати контроль і розіграш м'яча, напрям атак, а після втрати - зустріч атак суперника. Якщо він опускається нижче, ця функція випадає, і зона залишається вільною. Тому я постійно йому підказував, щоб він перебував у своїй зоні, і як руйнівник, першим зустрічав чужі атаки, а не грав у підіграванні.

- Наскільки вибув Яцик, який прийшов на гру на милицях?

- Він отримав невиробничу травму - не на тренуванні, а вдома. Наступив на цвях і порізав ногу. Тиждень походить на милицях, а потім почне тренуватися.

- Як вам вдається досягати того, що навіть при рахунку 10:0 ваші підопічні біжать вперед щосили і засмучуються через кожний втрачений момент?

- Хлопці розуміють, що в команді величезна конкуренція. Крім того, ми просимо, щоб, виходячи на футбольне поле незалежно від рахунку усі грали до кінця всі 90 хвилин. Агресія в атаці має бути присутня до самого фінального свистка. Якщо у когось з гравців цього не буде, замість них є футболісти, які їх замінять і гратимуть з величезним бажанням. Все будується на конкуренції та мотивації.

- Скасування гри з «Барселоною» - велике розчарування для вас?

- Звісно. Ми три роки стаємо чемпіонами, весь час йдемо по шляху чемпіонів, а не граємо в групі. Матчів мало, намагаємося пройти якомога далі, весь час вдавалося виходити в єврокубкову весну, а в цьому році наша основна команда після довгої перерви потрапила до групи Ліги чемпіонів, ми також мали зіграти по дві гри з «Барселоною», «Ювентусом», «Фернецварошем», для хлопців це величезний досвід, та й для нас, як для тренерів - крок вперед. Граючи з європейськими командами, ми вчимося і ростемо, тому, звичайно, засмутилися, адже провести хоча б один поєдинок з таким суперником, як «Барселона», дорогого коштує. Настрій у хлопців був серйозний, ми готувалися, дивилися їхні ігри. Тому, звичайно ж, засмутилися.