Герой футбольного дня. Сергій Булеца

Футбол України 23 Лютого, 12:19 540
Герой футбольного дня. Сергій Булеца
Гарний гол - ще не гарантія потрапляння до основного складу.

В контрольних матчах «Дніпра-1» Сергій Булеца справляв враження незадоволеного життям футболіста. Це навіть не образа, а якесь розчарування, зумовлене усвідомленням того факту, що для чемпіона світу U-20 немає місця в основному складі останньої команди УПЛ.

Хоча кілька нюансів все ж варто прояснити. «Дніпро-1» – не найгірший серед учасників турніру, що й показали перші матчі 2021-го року. Перебування на останньому місці турнірної таблиці після першого кола – то радше непорозуміння, аніж закономірний стан речей. По-друге, Сергій Булеца дійсно грає мало. Впродовж своєї першої каденції у «Дніпрі-1» він провів 29 матчів за сезон, з яких вісімнадцять – в основі. Цьогоріч Булеца рухається в повільнішому темпі: лише сім матчів в основі за більш ніж половину сезону. Тож не дивуйтеся з його слів «Завжди хочеться грати. Ні на кого не ображаюся, потрібно доводити».

Увесь цей час в «Дніпрі-1» він лише тим і займається, що доводить. Учора забив красень-гол у ворота «Олімпіка». Молодець, але це не гарантує світлих перспектив. Восени у ворота «Ворскли» (п'ятий тур УПЛ) він забив не менш класний гол. А за характером гри той влучний удар був важливішим за вчорашній, бо допоміг «Дніпру-1» піти від поразки. Однак після того Булеца лише п'ять разів з'явився в основі дніпровської команди у чемпіонаті.

У нього немає проблем з технікою, вмінням пробити здалеку чи віддати тонку передачу. Але на своїй природній позиції Булеца дає мало інтенсивності, не так, як треба, грає у відборі, на нього ризиковано покладатися в процесі пресингу, десь недопрацьовує в грі без м'яча. Тому й правда – потрібно доводити, працювати більше та старанніше.

Адже авансів видано чимало (цілком заслужених доброю грою на тріумфальному чемпіонаті світу), проте реальних дивідендів від Булеци на рівні дорослого футболу наразі не надто багато. Попри те, що вчорашній гол став для нього вже шостим на рівні елітного дивізіону чемпіонату України, сьогоднішнє становище Булеци виглядає менш перспективним, аніж становище Цитаїшвілі, який лише в попередньому турі вперше забив в УПЛ.

Юнацький футбол уже позаду. Сьогодні у 22 потрібно демонструвати ігрову зрілість уже на дорослому рівні.

Ігор Семйон