«Брюгге» - «Динамо»: у якому стані підходять команди до вирішального матчу, пріорітети киян та прогноз на гру

Динамо Київ 25 Лютого, 14:28 255
«Брюгге» - «Динамо»: у якому стані підходять команди до вирішального матчу, пріорітети киян та прогноз на гру | 19-27
Сайт 1927.kiev.ua підготував для вас анонс поєдинку.

Кореспондент Артур Киселевський пропонує поговорити про те, у якому стані обидва суперники підходять до гри та спрогнозувати її перебіг. Не оминемо також і тему пріоритетності турнірів для Динамо. Отже, розпочинаємо.

Кадрова ситуація у Брюгге

Вона залишається незмінною, більше того, стала для бельгійців ще складнішою, адже тепер “чорно-сині”, судячи за все, не зможуть розраховувати також і на основного голкіпера Міньйоле та одного з найдорожчих та найбільш перспективних своїх гравців — Шарля Де Кетеларе. Причиною цьому знов ж таки є Covid-19, причому Міньйоле вже перехворів у жовтні минулого року. Зрозуміло, що навіть без недоступних на сьогоднішню гру виконавців Брюгге має достатньо серйозний кадровий потенціал. До того ж, подібні проблеми йдуть на користь молодим гравцям, яких у чемпіона Бельгії більш, ніж достатньо. Про це на передматчевій прес-конференції говорив і Мірча Луческу, відзначивши, що мотивація у тих гравців ротації Брюгге, які сьогодні вийдуть на поле стадіону Ян Брейдел, зашкалюватиме.

Гарним прикладом того, що важка кадрова ситуація може зіграти на руку молодим гравцям є однолітка Забарного — Ван Дер Бремпт. Гра проти Левена у понеділок стала лише третім офіційним поєдинком для юного вихованця Клубу, який він розпочав зі стартових хвилин. І, що цікаво, чи не вперше Іньяс Ван Дер Бремпт зіграв на позиції правого вінгера (раніше хлопець грав переважно в захисті, як на фланзі, так і в центрі), ставши головним героєм гри. Саме його гол став переможним для Брюгге, а забив він його у по-юнацьки нахабному стилі: увірвався з правого флангу до штрафного, красивим фінтом “прибравши” суперника, та влучно пробив у дальній нижній кут воріт.

Непогані шанси Ван Дер Бремпт має на вихід у старті й сьогодні. Звісно, тренерський штаб Брюгге має ще й опцію у вигляді наддосвідчного Набіля Дірара, але у Києві марокканець відверто не вразив. Також, з вірогідністю у 99% зліва та у центрі атаки відповідно вийдуть Давід Окереке та Бас Дост. Враховуючи втрату ще й Де Кетеларе, кадрові можливості в лінії атаки стали ще скромнішими, а отже саме перераховані вище гравці (Ван Дер Бремпт, Окереке, Дост), на мій погляд, мають скласти атакувальне тріо у суперника.

Середня лінія — це, в будь-якому випадку, досвідчені Вормер та Баланта. А от хто саме складе їм компанію — та ще загадка. Кандидатом тут в теорії може бути вихованець Клубу Ван Ден Кейбус, але на сьогоднішній день у його активі лише 32 хвилини на полі у складі першої команди в рамках Ліги Жюпіле та 1 хвилина у грі проти Зеніта в ЛЧ. Досвіду у 19-річного хлопця малувато, Рікк Де Міл (Філіпп Клеман) банально може не мати іншого виходу.

Якщо в середній лінії та попереду у Брюгге є чимало “пробоїн”, то захисна лінія виглядає відносним “острівцем стабільності”. Ще з минулого тижня Клуб не може розраховувати на Денсвіла та Мітровіча, проте основні виконавці готові до гри. В першу чергу це основна пара центрбеків Мехеле—Коссуну та правий захисник Мата. Також, з високою долею ймовірності зліва ми сьогодні побачимо Едуарда Соболя, який є як мінімум першим вибором на цій позиції після Денсвіла, а як максимум — його конкурентом.

Втрата Міньйоле — серйозний удар по Брюгге, в першу чергу через те, що Сімон зіграв у абсолютній більшості поєдинків сезону. Його дублери Хорват та Ламменс майже весь час з початку сезону просиділи за спиною Міньйоле, а тому не мають ігрової практики. Звісно, можна говорити красиві слова про те, що справжній профі має бути готовим для того, щоб будь-якої миті увірватися в гру, але поняття “ігрового тонусу” ніхто не відміняв, а отже голкіперська позиція у “чорно-синіх” суттєво послаблена.

У якому стані підходить до гри Динамо

На щастя для нас, перші три офіційних поєдинки Динамо, які відбувалися за непростих з точки зору температури та якості газону умов, пройшли практично без кадрових втрат. Чого не скажеш про результати. Втрата очок у грі проти Десни може дорого коштувати динамівцям на дистанції, а нічия у першій грі проти чемпіона Бельгії суттєво ускладнює ситуацію з виходом до наступної стадії ЛЄ. Втім шанси на успіх сьогодні є, і, можливо це буде досить радикальним висловом, але я вважаю, що за тих умов, у яких опинився наш суперник, невихід до ⅛ буде провалом.

На даний момент, Динамо виглядає командою, яка успішно грає проти слабших суперників, але не завжди може обіграти рівних собі. І в цьому я бачу проблему. В рамках УПЛ Динамо не змогло здобути перемогу у жодному поєдинку проти учасників єврокубків від України (Шахтар, Зоря, Десна, Колос). Тішити може хіба той факт, що з усіх “лобових” протистоянь (АЗ Алкмаар, Гент, Ференцварош), де на кону стояло все, ми вийшли переможцями. До персони Луческу можна відноситися по-різному, але чого у нього не відняти, так це досвіду, який дозволяє виходити переможцем із ситуацій, подібних сьогоднішній. Проте, “чарівної палички” наставник Динамо не має, а отже успіх сьогодні “лежить” в ногах та у головах динамівців.

Що безумовно турбує, так це гра Динамо в захисті. Особливо це стосується верхових подач. І Брюгге (у першій грі), і Десна вражали наші ворота саме після них, а злагодженість у діях гравців Динамо при стандартах біля власних воріт викликає занепокоєння. Тут і невпевнена гра Бущана, і “загублені” велетні на кшталт Мехеле або Будківського, а у Брюгге є ще й визнаний майстер гри на “другому поверсі” Бас Дост. Впевнений, що тренерський штаб Динамо приділив за останній тиждень чимало уваги саме цьому компоненту гри, який є надважливим задля збереження власних воріт “на замку”.

Але й забивати нам у будь-якому випадку потрібно, адже нульова нічия грає на користь суперника. Найліпший варіант — забивати як мінімум два, що дасть додаткову перевагу в плані голів, забитих на виїзді. Ідеальний газон на стадіоні Ян Брейдел має сприяти “конструкторам” наших атак, в першу чергу мова тут про Циганкова, Буяльського та Шапаренка. Багато чого залежатиме сьогодні від їхньої гри. Але й про важливість нападника не забуваємо. Більше шансів вийти у старті має Бєсєдін, але Супряга дуже непогано увійшов в гру в поєдинку проти Десни, а отже цілком може розраховувати на ігровий час і сьогодні. Більше того, навіть незважаючи на кадрові проблеми та певну перевагу після матчу у Києві, не вірю, що Брюгге відсиджуватиметься в захисті, а це означає, що попереду у Динамо мають виникати вільні зони. І саме по такій грі Супряга міг би бути кориснішим за Бєсєдіна.

УПЛ VS Ліга Європи: в чому пріоритет?

Все частіше лунають розмови про те, який турнір має стояти у Динамо на першому місці. Тож давайте розберемося, які переваги Динамо отримує від успішної гри у кожному з двох турнірів.

УПЛ:

  1. Чемпіонство в УПЛ гарантує участь у груповому турнірі ЛЧ 2021/22. І це важливий момент для керівництва Динамо. Адже на кону, по суті, сума, яка перевищує річний бюджет клубу. За участь в ЛЧ 2020/21 команда заробила приблизно 38 мільйонів євро. Це, на сьогоднішній день, величезні гроші, які додають стабільності на майбутнє у непрості часи, а частина з них, цілком можливо, буде витрачена на підсилення команди.
  2. Імідж клубу та “голод” за основним внутрішньоукраїнським трофеєм. Востаннє Динамо ставало чемпіоном країни ще у сезоні 2015/16, коли команду тренував Сергій Ребров. Наразі Динамо все ще є найтитулованішим клубом України, маючи у своєму активі 15 чемпіонств. Але Шахтар (який ставав чемпіоном 13 разів) вже максимально близько та прагне відібрати у киян “внутрішньоукраїнський трон”, чого б дуже не хотілося. Та й загалом, Київ не ставав чемпіоном вже чотири роки, яка ще може бути мотивація?!
  3. Фактор Луческу. Зрозуміло, що Мірча має неабияку мотивацію для того, щоб його Динамо було успішнішим за Шахтар. Єврокубки — це заочне змагання, а перемога над суперником у внутрішніх турнірах — зовсім інша справа. За трофеями рахунок поки 1:0 на користь Луческу (Суперкубок України 2019/20), але саме результат у чемпіонаті є найкращим показником роботи головного тренера.

Ліга Європи:

  1. Так, Ліга Європи безумовно поступається за статусом Лізі чемпіонів, але й змагатися на рівних з Барселоною та Ювентусом сьогоднішнє Динамо поки що не в змозі. Якщо проявляти себе на міжнародній арені, то ЛЄ є найкращим варіантом для киян. Інша справа, що за той час, поки Динамо ставало слабшим, загальний рівень турніру виріс. Тепер тут чимало “гучних” імен (Мілан, Манчестер Юнайтед, Наполі, Арсенал) та багато більш скромних, але не менш “міцних горішків” на кшталт того ж Брюгге.
  2. Розвиток гравців та “європейська вітрина”. Не думаю, що гра проти умовних (при всій повазі до цих команд) Олімпіка та Руха щотижня — це верхня межа мрій кожного гравця Динамо. Європейська арена — це можливість не тільки рости, як футболіст, а ще й представляти країну у міжнародних змаганнях та знаходитись на “вітрині європейського футболу”. Демонструй стабільно високий рівень гри, і дуже скоро матимеш можливість проявити себе у більш топовій європейській лізі — хіба не мотивація?
  3. Тренерські амбіції. Недарма персона Луческу включена в якості одного з аргументів як за УПЛ, так і за Лігу Європи. Думаю, що керівництво клубу ставить чемпіонство у пріоритет, вже й сам Мірча почав говорити про це, але навряд чи наставник Динамо дозволить собі сповна пожертвувати якимось з двох турнірів. А тому іншого виходу окрім того, як виставляти найсильніших гравців двічі на тиждень (з невеликою ротацією), просто немає. Тим більше, це Брюгге — знекровлений, і якщо не проходити його зараз, то коли?!

Тут ще хотів би додати, що я цілком і повністю підтримую тих вболівальників, які вважають, що питання пріоритетності змагань для такого клубу, як Динамо, не має стояти взагалі. “Планка очікувань” і так достатньо впала за останні роки. Динамо — це в першу чергу про найвищі задачі, в якому турнірі б команда не грала.

Прогноз на гру

Як я вже зазначав вище, не думаю що Брюгге відійде від своїх принципів через кадрові проблеми. “Чорно-сині” полюбляють тримати м’яч та гру під контролем. Навряд чи господарі поля стрімголов понесуться вперед, але контроль над грою вкупі з перевагою виїзного голу з перших хвилин гратиме Брюгге на користь. Не думаю, що і Динамо піде вперед великими силами з самого початку. Скоріше за все, з обох сторін гра буде обережною, схожою на ту, що ми бачили у Києві. Проте, як мінімум з однією поправкою — бельгійська погода (на вечір синоптики прогнозують більш ніж комфортні +9°с) та ідеальний стан газону дозволять командам продемонструвати сильні сторони в плані конструювання атак. Зрозуміло, що ідеальним для Динамо сценарієм став би швидкий забитий м’яч. Якщо ж цього не станеться, то кожної наступної хвилини ставки зростатимуть.

Долучайся до авторського каналу «Біло-синій» та отримуй цікаві інсайди, думки та аналітику!