Переможець Кубка України автоматично не потрапляє в групу Ліги Європи. Доведеться проходити відбір

Футбол України 3 Березня, 10:58 1406
Переможець Кубка України автоматично не потрапляє в групу Ліги Європи. Доведеться проходити відбір
​Переможець Кубка України 2020/21, на відміну від попередніх років, не отримує прямого місця в груповому етапі Ліги Європи.

Чергова реформа УЄФА покликана не лише створити Лігу конференцій, а й підсилити склад учасників другого за престижністю клубного євротурніру, тому ускладнюється і відбір. Автоматично до групи Ліги Європи, крім інших, потраплять переможці національних Кубків з першої по сьому (включно) Асоціацій УЄФА (Іспанія, Англія, Німеччина, Італія, Франція, Португалія, Росія). Країни, що займають у Таблиці коефіцієнтів місця з восьмого по чотирнадцяте включно (Україна – серед них), переможця національного Кубка делегують у раунд плей-офф Ліги Європи.

Переможець Кубка України автоматично не потрапляє в групу Ліги Європи. Доведеться проходити відбір - изображение 1

Тобто, для потрапляння до групового етапу Ліги Європи команді потрібно буде здолати одного суперника у кваліфікації. Це буде двоматчеве протистояння. Його переможець проходить до групи Ліги Європи, а переможений опиниться в груповому етапі Ліги конференцій.

Фіналіст Кубка України не фігурує в схемі розподілу євроквот – лише переможець турніру. Якщо Кубок виграє команда, що за підсумками чемпіонату посіла місце в зоні Ліги чемпіонів, квоту переможця Кубка в раунді плей-офф Ліги Європи займає третій призер чемпіонату. Якщо Кубок України виграє команда, що посіла в чемпіонаті місце нижче третього, бронзовий призер УПЛ буде брати участь лише у Лізі конференцій, стартуючи з третього кваліфікаційного раунду на шляху переможців Кубків та представників ліг.

Також до групового етапу Ліги Європи може потрапити віцечемпіон України у випадку поразки в одному з двох раундів кваліфікації Ліги чемпіонів (третій і раунд плей-офф).