Таблиця коефіцієнтів. Ціна вдалих результатів зростає

Футбол України 8 Березня, 15:53 3266
Таблиця коефіцієнтів. Ціна вдалих результатів зростає
​Ціна успішних результатів зростає. За підсумком 1/8-ї фіналу Ліги Європи до Таблиці коефіцієнтів можна отримати бонусні очки.

Проте, нагадаємо, бонуси даються не за перемогу в матчі, а за результат протистояння. Тобто, можна двічі зіграти внічию, або програти один з матчів й отримати додаткове очко до Таблиці коефіцієнтів (0,2 бала) за вихід до чвертьфіналу.

Україна в порівнянні з конкурентами – у привілейованому становищі. Адже представлена в 1/8-й одразу двома клубами («Динамо» К та «Шахтар»). Щоправда, суперники – представники топ-чемпіонатів («Вільярреал» та «Рома» відповідно), тоді як «Рейнджерс» та «Аякс» зіграють проти представників слабших футбольних країн: «Славія» (Прага) та «Янг Бойз» відповідно.

Головне протистояння для нас – з Шотландією, яка попереду у Таблиці коефіцієнтів на 0,025. Це дуже мало, і навіть менший дільник (чотири проти п'яти) не дозволяє Шотландії надіятися лише на себе. Тобто, за умови максимального набору очок Шотландією й Україною, вище буде Україна. Але ж, повторимося, у «Рейнджерса» – «Славія», а у «Динамо» К / «Шахтаря» – «Вільярреал» і «Рома».

Нідерланди у цьому сезоні наздогнати практично нереально (вони попереду майже на п'ять балів), але важливо боротися за перспективи наступного сезону. Там Україна буде в щільній групі претендентів на сьому позицію Таблиці коефіцієнтів, тож кожне очко, зароблене ще в цьому сезоні, зміцнюватиме позиції Асоціації відносно уже стоячих Австрії, Бельгії та Росії. З Нідерландами та Шотландією наразі боротьба ведеться в режимі двостороннього руху.

Таблиця коефіцієнтів. Ціна вдалих результатів зростає - изображение 1

Ще одна примітка: бодай одна перемога «Аякса» (або ж дві нічиї) у протистоянні з «Янг Бойз» підніме Нідерланди на сьому позицію в Таблиці коефіцієнтів, а Росію посуне на восьму. Це може мати значення в контексті розподілу команд на кошики в наступній Лізі чемпіонів.

На цій стадії турніру (говоримо про Лігу Європи, бо у Лізі чемпіонів, за винятком «Порту», змагаються лише представники топ-чемпіонатів, з якими Україна не конкурує) перед Україною не стоїть гостра загроза втратити десяте місце в сезонному рейтингу (коефіцієнт 2020/21). Теоретично нас може посунути Норвегія, але для цього «Мольде» мусить брати мінімум нічию та перемогу у двох матчах з «Гранадою», а «Динамо» К і «Шахтар» повинні програти всі чотири поєдинки. Натомість аби випередити у сезонному рейтингу стоячий Ізраїль, Україні потрібна всього-на-всього одна нічия.

Але головне завдання на сезон – фінішувати вище Шотландії в загальній Таблиці коефіцієнтів. Це потрібно для збереження шансів на пряме місце в групі Ліги чемпіонів 2022/23.

Усі найважливіші матчі цього тижня відбудуться у четвер, 11-го березня:

  • «Аякс» 19:55 «Янг Бойз»;
  • «Славія» 19:55 «Рейнджерс»;
  • «Динамо» К 19:55 «Вільярреал»;
  • «Рома» 22:00 «Шахтар».

Таблиця коефіцієнтів. Ціна вдалих результатів зростає - изображение 2