Герой футбольного дня. Сергій Сидорчук

Динамо Київ 15 Березня, 17:04 673
Герой футбольного дня. Сергій Сидорчук
Капітанський внесок.

Гра Сергія Сидорчука не стала вмить бездоганною. Як і раніше, у ній чимало недоліків. Яскравим прикладом слугує виїзний матч проти «Брюгге», коли більшість передач у виконанні капітана були спрямовані або назад, або, в кращому випадку, поперек поля. І лише поява Миколи Шапаренка допомогла «Динамо» спрямувати гру до воріт суперника.

У матчах УПЛ ці тактичні нюанси не так помітні, адже більшість поєдинків «Динамо» проводить з позиції сили, атакує позиційно. Хоча вчорашній поєдинок з «Зорею» був нерядовим. Це був один з небагатьох матчів чемпіонату України, в якому суперник грав з «Динамо» нарівні.

Сидорчук працював у центрі поля дуже інтенсивно. Буяльський, як уже повторювалося не раз, покликаний більше виконувати функції другого (або відтягнутого) нападника. Шапаренко, як це часто з ним трапляється, випав з гри, не особливо допомагаючи у відборі та не особливо якісно працюючи на створення. Тому Сидорчук був помітним. Помітним, але повільним. Ніщо не віщувало у другому таймі такої суттєвої переваги «Динамо».

Але два швидких голи відправили «Зорю» у глибокий нокаут. У першому випадку треба говорити передусім про провал захисників луганської команди, а не про видатну гру «Динамо». У Сидорчука, який отримав передачу на фланзі та прилаштовувався для прострілу, була сила-силенна часу та вільного простору. Незрозуміло, чому троє футболістів «Зорі» кинулися на Шапаренка, який і виконав передгольову передачу на свого капітана. А на дальній стійці помилилися Фаворов з Вернидубом, пропустивши Бєсєдіна коридором.

Це не применшення заслуг футболістів «Динамо» – просто констатація факту невпевненої гри захисників команди-суперниці. З іншого боку, цією невпевненістю ще потрібно було скористатися. А другий гол – це вже награна комбінація зі стандарту. Хтозна, пробий так Сидорчук ще десять разів – чи влучив би хоч раз. Але вчора залетіло. І це було шикарно. Це повністю деморалізувало суперника.

Попереду ще матч з «Шахтарем», але чотири очки переваги залишають киянам право на помилку. Перемога над «Зорею» – одна зі стрижневих у процесі гонитви «Динамо» за бажаним чемпіонством. Мірча Луческу тішиться, що прозріння на капітана зійшло саме зараз.

Ігор Семйон