Ротань: «Збірній України є звідки черпати таланти»

Футбол України 18 Березня, 12:32 81
Ротань: «Збірній України є звідки черпати таланти»
Напередодні першого збору 2021 року головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань відповів на декілька запитань.

– Руслане Петровичу, 22 березня молодіжна збірна України розпочинає підготовку до відбірного раунду Євро-2023 (U-21). Які завдання ви будете ставити перед своїми підопічними у кваліфікації?

– Усі знають опонентів у нашій групі. Суперники – не подарунок. Французи в попередньому відбірному циклі виграли дев'ять із 10-ти матчів. У складі збірної Сербії багато футболістів виступає в італійській Серії А. Проте ніхто не знімає з нас відповідальності за результат. Будемо боротися. Разом із тим ми будемо й виховувати молодь, щоб вона була готова до переходу до головної команди країни. Якщо в минулому відборі у нас вийшло дати хлопцям розуміння гри, але не склалося з результатом, то зараз постараємося об'єднати ці дві мети.

– Є розчарування, що в суперниках такі сильні команди?

– У спорті завжди є переможець і переможений. Ми завжди працюємо на позитиві й будемо намагатися виграти якомога більше матчів.

– Наскільки сильно відчувається проблема, що футболісти, які зараз приходять у «молодіжку», через карантинні заходи не грали в юнацьких збірних?

– Дійсно, є нюанси через те, що необхідно повертатися назад, давати хлопцям матеріал, за яким вони повинні вчитися. Однак радує той факт, що національній команді є звідки черпати таланти.

– Можете поділитися планами молодіжної збірної на період підготовки до відбірного турніру?

– Найближчий – березневий – збір пройде в Туреччині. Там ми в рамках міжнародного турніру Antalya Cup зіграємо три поєдинки. У травні відбудеться Турнір Валерія Лобановського, після якого ми на виїзді зіграємо спаринг зі збірною Туреччини. А у вересні стартує відбір.

– Календар кваліфікаційних матчів був визначений шляхом жеребкування. Чому не вдалося домовитися?

– Домовилися практично всі, але парадокс у тому, що збірна Вірменії, яка посідає останнє місце в рейтингу нашої групи, не знайшла порозуміння з багатьма командами.

– Хто в нинішній молодіжній збірній повинен або може стати лідером команди?

– Давайте не будемо переходити на персоналії, оскільки це молодь, і ледь не будь-який комплімент в його бік може завадити футболістові йти правильним шляхом. Поки що більш адаптованими до ситуації будуть ті хлопці, які брали участь у минулому відбірному циклі.

– Чи була у вас розмова з Андрієм Шевченком щодо виконавців «молодіжки», яких наставник бачить у національній команді?

– Бесіда ще відбудеться, але ми й самі розуміємо, хто з потенційних гравців «молодіжки» вже є повноправним гравцем головної команди країни. Якщо з якихось причин ці футболісти не будуть затребувані Андрієм Шевченком, ми з радістю чекатимемо на них у молодіжній збірній. Хоча ми більше не дивимося на допомогу з національної команди, а розглядаємо юнаків, які могли б розкритися в нашому колективі.