Офіційно. CAS прийняв остаточне рішення по матчу Швейцарія – Україна

Динамо Київ 19 Березня, 12:58 2028
Офіційно. CAS прийняв остаточне рішення по матчу Швейцарія – Україна
Технічна поразка залишається в силі, а збірна вилітає з Дивізіону «А».

CAS підтвердив технічну поразку команді Андрія Шевченка у поєдинку 6-го туру Ліги націй Швейцарія – Україна, інформує офіційний сайт установи. Таким чином, апеляцію УАФ відхилили, а рішення УЄФА залишили чинним.

Разом з тим, у своїй ухвалі CAS відзначив: «У матеріалах немає конкретних доказів, які підтверджують, що апелянт (УАФ — ред.) не діяв відповідно до протоколу, або що він був іншим чином недбалим або необережним у захисті гравців від COVID-19. Ніхто просто не міг передбачити або спрогнозувати дії місцевих швейцарських органів влади у зв'язку з їх рішенням про карантин. Будь-яка національна збірна команда могла зіткнутися із ситуацією, яку можна порівняти із ситуацією з УАФ, що також демонструє справа Норвегії. Відповідно, апелянт не винен, а є ще однією випадковою жертвою пандемії COVID-19».

Нагадаємо, 17 листопада, влада кантону Люцерн заборонила проводити матч Швейцарія – Україна через нові випадки коронавірусу у таборі «синьо-жовтих». Збірна України була готова провести поєдинок 18 листопада з наявними неінфікованими гравцями. Але УЄФА запропонував зібрати на наступний день нову команду з футболістів, які не контактували з інфікованими – УАФ заявила, що це неможливо. У підсумку, 25 листопада УЄФА зарахував технічну поразку «синьо-жовтим». Українська сторона подала апеляцію в CAS з проханням скасувати вказане рішення УЄФА та розглянути варіанти із перенесенням матчу або визначення переможця поєдинку шляхом жеребкування.

Зауважимо, саме від рішення Спортивного арбітражного суду залежало місце збірної України в наступному розіграші Ліги націй. Відповідно, «синьо-жовті» опуститилися в дивізіон B, посівши останнє місце в групі. Наступний розіграш Ліги націй команда Андрія Шевченка проведе в другому за силою дивізіоні.