Герой футбольного дня. Олександр Караваєв

Динамо Київ 22 Березня, 13:11 120
Герой футбольного дня. Олександр Караваєв Фото: 1927.kiev.ua
Вирішив долю матчу.

На свою хвилину слави він заслужив ще після матчу з «Минаєм». Тоді Караваєв провів відмінний другий тайм, допомігши «Динамо» підвищити оберти до того рівня, за яким не міг угнатися новачок турніру. І ось матч проти «Руху»: два голи, перший з яких став переломним у не надто однозначній боротьбі з аутсайдером.

Тобто, вже вдруге Караваєв як джокер спрацьовує там, де «Динамо» просто не має права втрачати очки. Адже чемпіонат виграють в поєдинках саме проти таких команд – «Руху», «Миная», «Інгульця», «Львова». «Шахтарю» вчора не вистачило старань одного лише Манора Соломона, тому відставання зросло до семи балів. І на фоні цього геть незначною деталлю виглядає результат очного поєдинку між «Динамо» та «Шахтарем» у першому колі (3:0 на користь «гірників»). І навіть якщо «Шахтар» здолає киян удруге, різниця всього-на-всього скоротиться до чотирьох балів. Адже чемпіонат виграється в матчах проти сірої маси.

Можна говорити, що Караваєв – це просто гравець для ротації, для боротьби проти умовних «Рухів», «Минаїв» чи «Інгульців». Але хто з нинішнього «Динамо» вартує більшого? Циганков, Миколенко, Родрігес, Сидорчук? Усіх їх громадськість бачила в протистоянні з «Вільярреалом». Приреченість «Динамо» у боротьбі з середняком топ-чемпіонату ще раз наголосила, що ця банда більше для «внутрішнього користування», тож Караваєв не гірший, і не ліпший. Він як усі.

Куди більше може сказати про Караваєва його особиста, а не командна, динаміка. У «Шахтарі» при Мірчі Луческу він навіть не отримував шансів себе проявити, бо був значно слабшим за конкурентів на позиції. У «Динамо» Олександра Хацкевича він найбільше запам'ятався «привезеним» у Брюгге пенальті, під час каденції Олексія Михайличенка був, як і решта гравців «Динамо», безликим, а у «Динамо» Мірчі Луческу він нарешті почав вирішувати долі матчів. Нехай це матчі проти «Миная» і «Руху», але, втретє за сьогодні» – саме завдяки таким перемогам виграється чемпіонат.

Для нинішнього «Динамо» Олександр Караваєв цінний ще й своїм універсалізмом: може зіграти на будь-якому з флангів оборони, може зіграти у півзахисті. Впродовж кар'єри він вигравав Кубок та Суперкубок України, Першу лігу, але ніколи не був чемпіоном країни. Учора ж Караваєв наблизився до почесного звання на відстань витягнутої руки.