Склад збірної: засилля динамівців дало результат у Франції. Чи буде повторення?

Динамо Київ 28 Березня, 16:16 613
Склад збірної: засилля динамівців дало результат у Франції. Чи буде повторення?
​Поклавши руку на серце, варто зізнатися – з абсолютною точністю передбачити склад збірної України на матч з Францією шансів було дуже мало.

Здивувалися усі, а особливо – суперник. Адже збірна України вийшла на поєдинок у формації, яка не є базовою для тренерського штабу Шевченка. За такою моделлю Україна раніше грала лише одного разу, проте й тоді були нюанси щодо перебудування команди в різних фазах гри.

Отже, 5-3-2, а від цього і непрогнозований стартовий склад. Поруч з Матвієнком та Кривцовим, які часто грають у збірній в центрі захисту, вийшов Ілля Забарний. Вихід Сидорчука та Зінченка в центральній лінії читався, а от поява Миколи Шапаренка стала тим сюрпризом, який, серед іншого, спричинив для суперника ефект несподіванки. Номінально Маліновський грав другого нападника, хоча під час різних фаз гри опускався ближче до центрального кола, або, навпаки, опинявся попереду Романа Яремчука.

Склад збірної: засилля динамівців дало результат у Франції. Чи буде повторення? - изображение 1

Одразу шість представників «Динамо» у стартовому складі – це було справжнє засилля, завдяки якому в підсумку й був добутий позитивний результат. Треба відзначити, що практично ніхто зі складу збірної України на полі Франції не випадав – тому непросто прогнозувати стартову обойму на наступний поєдинок. Адже доведеться жертвувати кимось з героїв французького вояжу. Бо з п'ятьма захисниками, три з яких центральні, - Україна проти Фінляндії навряд чи зіграє.

Ймовірно, Україна повернеться до тактики 4-3-3, яку використовує в матчах проти рівних або нижчих за класом суперників. На воротах та на флангах захисту не повинно бути сюрпризів – Георгій Бущан, Олександр Караваєв та Віталій Миколенко виглядають фаворитами в боротьбі за місця в основі. Останній приїздив до збірної після кількох непереконливих поєдинків за клуб, але слова про те, що в збірній інша атмосфера, інші завдання, інша методологія, виявилися не порожнім звуком. Напевно, «зайвим» з трійки центральних оборонців буде Ілля Забарний. Обґрунтувати можна все тими ж аргументами: Матвієнко з Кривцовим досвідченіші, більш зіграні, частіше використовувалися штабом Андрія Шевченка.

Ілля Забарний віддавав (чи принаймні, намагався віддавати) довгі передачі у матчі з Францією, але проти фінів потрібна інша гра – там будуть превалювати короткі та середі паси. В такому футболі, до речі, може проявити себе Шапаренко (хоча він проявив себе і в матчі проти Франції). Пам'ятаємо, як Микола стабілізував та загострив гру «Динамо» у виїзному поєдинку з «Брюгге» саме завдяки коротким та середнім пасам вперед. З Зінченком Шапаренкові нескладно знайти спільну мову в центрі поля, але потрібен також руйнівник. Тому, напевно, з'явиться в основі Сергій Сидорчук. За відсутності Тараса Степаненка капітан «Динамо» нині виглядає недоторканим у збірній.

Ярмоленко не потрапив до заявки (як і Шепелєв, Довбик, Тимчик, Лунін та Різник), що трохи звужує варіанти щодо вибору гравців в лінії нападу. Руслан Маліновський повинен з'явитися в основі, аби зіграти трохи вище лінії центральних півзахисників. У «Аталанті» він звик до такої ролі, як і до величезних фізичних навантажень (відіграв повний матч проти Франції). Третім у компанії Яремчука / Маліновського спрогнозуємо Марлоса. По-перше, потрібно враховувати фактор свіжості: потрібен гравець, який не мав навантаження в попередньому поєдинку. По-друге, потрібен ще один гравець з навичками позиційної атаки – Марлос для цього ідеально годиться. По-третє, присутність Марлоса зробить лінію атаки максимально варіативною. Адже і він, і Яремчук, і Маліновський можуть зіграти як на фланзі, так і на вістрі атаки, так й під нападником. Коноплянка не забезпечить такої різноманітності, Жуніор Мораєс добре вийшов на заміну у Франції й логічно для цієї ролі тримати гравця і надалі, Олександр Зубков може багато боротися, але не такий корисний в комбінаційній грі. Віктор Коваленко? Наразі це просто «темна конячка» цієї команди.

Склад збірної: засилля динамівців дало результат у Франції. Чи буде повторення? - изображение 2

Отже, в підсумку склад збірної України на матч проти Фінляндії вимальовується такий:

Георгій Бущан – Олександр Караваєв, Сергій Кривцов, Микола Матвієнко, Віталій Миколенко – Микола Шапаренко, Сергій Сидорчук, Олександр Зінченко – Марлос, Роман Яремчук, Руслан Маліновський.

Матч кваліфікації ЧС-2022 Україна – Фінляндія розпочнеться о 21:45. Ближче до цього часу й дізнаємось, чи здивує Андрій Шевченко складом й цього разу.