«Знає методи Шевченка». Чому Ротань попри невдалі результати продовжує працювати у молодіжній команді

Футбол України 30 Березня, 14:02 450
«Знає методи Шевченка». Чому Ротань попри невдалі результати продовжує працювати у молодіжній команді
Журналіст і коментатор Setanta Україна Ігор Бойко у совєму телеграм-каналі висловив свою думку щодо тренера збірної України U-21 Руслана Ротаня та його функцій у молодіжній команді.

Чи Руслан Ротань сильний тренер?

Найбільш очевидна відповідь: ні.

Проте йому й не потрібно бути сильним тренером в загальноприйнятому розумінні. Йому не потрібно бути тренером взагалі.

Молодіжна збірна не потрапила на Євро, а команда нового скликання зайняла останнє місце на турнірі в Анталії, де сильних команд не було.

Жахливий результат. Давайте терміново Петракова!

Та чи це результат, за яким мають оцінювати роботу тренера молодіжної збірної? Чи є завдання у Ротаня виходити на чемпіонат Європи будь-якою ціною? Малоймовірно.

Молодіжні збірні можуть мати різні цілі.

Можна жити своїм життям, не зважати на решту та намагатися вигравати. Так у нас було завжди. Тренери воювали за футболістів, бо хтось треба молодіжці, навіщо його кликати в національну збірну, де він буде запасним.

В країнах не першого рангу успіхи молодіжок важливі, адже призводять до трансферного буму. Скільки африканців, балканців, американців знаходили собі команди після успішних турнірів.

Це точно не варіант для України. Команда Петракова виграла чемпіонат світу. Багато трансферів відбулося? Причини ми знаємо - вони тут не надто важливі. Сам факт.

Звичайно, в попередні часи Петракова б вже давно призначили. А зараз це взагалі не варіант, нехай Петраков як тренер вже проявив себе на відміну від Ротаня.

Справа в тому, що збірна України працює над розвитком ще одного методу ведення справ, коли молодіжна команда має бути фактично другою збірною. А футбол Петракова та футбол Шевченка - протилежні речі, які не можуть бути сумісними.

Хтозна, що Ротань за тренер, але він довго був в збірній Шевченка та його помічників, знає методи та має навчати цього футболу молодих гравців, аби вони були готові до національної команди.

Головка, до речі, теж звільнили через те, що він навряд чи погоджувався на таку роль. Якось він говорив, що в збірній тренери не мають часу працювати з футболістами.

Інше питання чи найкращий варіант Ротань для такого. А хто визначить збоку? Зважаючи на те, які він має завдання, - це чисто технічна внутрішня інформація.

Вимагати у нього результат маємо не ми чи Павелко, а Шевченко. Всі запитання до нього.