Олександр Яковенко: «Зараз ми знаходимося на місці Іспанії. Справа у везінні»

Збірна України 1 Квітня, 19:07 537
Олександр Яковенко: «Зараз ми знаходимося на місці Іспанії. Справа у везінні»
​Колишній форвард національної збірної України Олександр Яковенко прокоментував нічию команди Андрія Шевченка з Казахстаном (1:1) в матчі кваліфікації чемпіонату світу-2022.

«Те, що вчора відбулося зі збірною України, це футбол. Іноді удача супроводжує, а іноді - ні. Вчора, на жаль, нам не щастило і ми не зуміли реалізувати свої моменти. Нічого страшного не сталося, але маємо такий результат, що в грі з аутсайдером ми здобули одне очко. Крім результату, є ще і футбол. Україна показала хороший футбол, створила багато моментів, але не реалізували їх. Якби команда Шевченка нічого не могла створити з Казахстаном, тоді можна було б говорити про те, що це якась ганьба.

Реалізація моментів - це єдина причина, через яку Україна не змогла перемогти. Якби кожен матч Україна створювала величезну кількість моментів та не реалізовувала їх, ми б могли сказати, що справа у майстерності. Можливо, десь не пощастило або не вистачило майстерності. Ті ж Яремчук та Мораєс реалізовують такі моменти в чемпіонаті Бельгії та України. Вони це все вміють, просто вчора їм не пощастило. Кожен повинен зробити висновки.

А що вчора Шевченко зробив не так? Було 29 ударів по воротах. Якби він міг заявитися і вийти на поле, один момент він би реалізував. Моменти створювалися, команда непогано грала. Давайте згадаємо той же матч Україна - Іспанія. Іспанці створили багато моментів, українці відбивалися, відмінно грали в обороні. І що, говорити, що у іспанців не вистачає майстерності? Язик не повернеться таке сказати. Їм не щастило, нашим пощастило тоді. Тому зараз ми знаходимося на місці Іспанії. Можна провести таку паралель. Так що думаю, що справа у везінні, а не у майстерності.
Якщо говорити про основних футболістів, які будуть готуватися до Євро-2020, вони були відсутні. Не було Ярмоленка, Коноплянки, Степаненка - це гравці основного складу. Також був відсутній Циганков. Цього разу команда перебудувалася і грала у незвичній для себе манері. Багато чого змінилося.

Думаю, Андрій Миколайович розуміє, куди потрібно рухатися і яких гравців викликати в майбутньому. Ми б могли говорити про піжонство та недооцінку суперника, якби Казахстан вийшов і відвозив нас на полі. Але ми цього не бачили. У цій грі ми не придбали одне очко, а втратили два.

Ми бачили матч з Фінляндією - гра була складною, Україна намагалася тримати в напрузі оборону суперника. Всі після першого забитого м'яча думали, що перемога у нас в кишені. І потім ми пропустили гол. Критикувати нашу збірну в тому матчі можна було за останні п'ять хвилин матчу. Я думаю, що Малиновський та Зінченко - це стрижневі гравці збірної України. У Яремчука була травма, він відновлював свої кондиції. Зараз він виглядає здорово.

Під кожного суперника була обрана правильна тактика. З Францією ми грали більш оборонно, з Фінляндією ми намагалися грати ширше, а з Казахстаном була більш атакувальна тактика. Я думаю, це все правильно і це великий плюс для тренерського штабу, який може побудувати різну гру. Всі три матчі команда грала добре. Гірше, якщо команда грає добре тільки за одної тактики та не може перебудуватися в залежності від суперника. У сучасному футболі це нормально.

Зараз відсутні Ярмоленко та Коноплянка, на яких збірна України будує свою гру протягом п'яти років. З ними було набагато складніше міняти тактику, оскільки вони яскраво виражені вінгери, вони робили різницю і робили результат. З ними збірна України вимушено грала в три нападники. Зараз є можливість варіювати тактикою. Якби на першому місці не було збірної Франції, Україні було б легше боротися за перше місце в групі. Але все може статися - це футбол. Треба перемагати в кожному матчі. Україна вміє грати в різний футбол, вміє підлаштовуватися під різних суперників, але треба працювати над реалізацією», - написав Яковенко.