Ігор Костюк: «У перерві ми змінили тактику, і це принесло результат»

Футбол України 5 Квітня, 10:31 158
Ігор Костюк: «У перерві ми змінили тактику, і це принесло результат»
​Старший тренер «Динамо» U19 прокоментував виїзний матч своєї команди проти «Олександрії», що завершився перемогою «біло-синіх» із рахунком 2:1.

- Під час першого взяття воріт значну роль зіграв відбір у виконанні Царенка, який швидко розігнав атаку. Це тактична задумка?

- Ми просимо хлопців, коли ми високо пресингуємо, високо відбираємо м'яч, відразу грати вперед. У цьому епізоді Антон добре пресингував, відібрав м'яч, розігнав атаку з подальшою передачею на фланг, і ми завершили її. Це наші стандартні комбінації, які ми награємо під час тренувань: швидкі атаки після відбору, коли суперник ще не встигає підготуватися до оборони і перебудуватися, коли ще є вільні зони. Це і спрацювало.

- Власов відзначився дебютним голом. Можна стверджувати, що в такий спосіб завершилася його адаптація в новому колективі?

- Власов грав у «Ворсклі» під керівництвом Віталія Косовського. В принципі, він повинен бути знайомий із цими схемами. Я з ним переговорив перед грою, розповів йому, де зони завершення, куди він повинен бігти, де він повинен знаходитися, і, відповідно, він усе це виконав і забив гол.

- Пропущений гол став наслідком воротарської помилки?

- Ні, помилки воротаря не було. Перед грою ми розбирали суперника і показали хлопцям, що вони грають довгими передачами на дальню стійку, звідки йде скидання або удар. Ми акцентували увагу наших гравців на цьому. Проте у суперників був спочатку ще один подібний момент, а з другого вони забили м'яч. Це дитяча неуважність, коли гравці не можуть згадати те, про що ми домовлялися на установці.

- Заміна Малиша була вимушеною чи плановою?

- Він припускався достатньо великої кількості помилок на цьому полі, направляв м'яч не в ті зони, куди потрібно було, помилявся, не тримав фланг, не тримав структуру, тому в перерві ми провели ряд замін, що і принесло результат. Ми трохи перебудували тактику і в другому таймі володіли перевагою, що втілилося в гол і принесло нам перемогу.

- Багато гравців завдавали удари по воротах із різних позицій – це теж частина установки?

- Ми говорили нашим гравцям, що поле слизьке, потрібно бити здалеку, але більше просили наситити фланги. І після флангових передач – кутових, штрафних – ми досягли позитивного результату.

- Максим Дячук уже вдруге забиває переможний м'яч. Це ознака стабільності?

- Так, це один із тих гравців, які своїм бажанням заробляють собі голи. Він тримає зону, він агресивний, активний, тому і забиває голи. У Філатова було кілька подібних моментів, але він несконцентровано, неагресивно ці моменти використовував. А Макс забив.

- Чи важко було вашій команді адаптуватися до штучного газону? Домашнє поле було відчутною перевагою для «Олександрії»?

- Вони готуються на цьому полі, воно для них рідне. Вони знають, який на ньому відскік м'яча. У першому таймі ми бачили перевагу суперника після того, як ми забили гол. Протягом хвилин 10-15-ти вони почали нас перегравати за рахунок того, що вони звикли до цього поля.

Ми тренуємося на натуральному покритті, там трохи інший відскік. І хлопці не зовсім пристосувалися в першому таймі. У перерві ми змінили тактику, внесли корективи, і це дало свої результати – ми володіли перевагою, вскривали фланги, було багато подач у зону завершення. На такому полі потрібно було наситити фланги, щоб убезпечити себе від швидких контратак суперників.

Ми вже третій матч поспіль граємо з командами, які не комбінують, а грають за рахунок довгих передач і підборів. Поки хлопці не можуть зрозуміти, що за такої тактики суперника потрібно перебудовуватися. Хоча ми про це на установках говоримо, розбираємо на теоріях. У перерві вносимо корективи, і тоді вже вони перебудовуються і грають. Але самі по ходу гри не можуть перебудуватися.