Євген Макаренко. Що далі - київське «Динамо»?

Динамо Київ 12 Квітня, 19:16 10305
Євген Макаренко. Що далі - київське «Динамо»?
Журналіст і коментатор Setanta Sport Ігор Бойко припускає, що хавбек Євген Макаренко міг би підійти для тактичної побудови Мірчі Луческу в київському клубі.

Пролог. Оскільки сезон в Європі підходить до завершення, хочу спеціальну рубрику, де будуть коротенькі підсумки, висновки та - назвімо це так - поради щодо майбутнього.

Перший в списку Євген Макаренко, хавбек збірної України, Андерлехта, який відіграв сезон за Кортрейк.

В передостанньому турі його команда здобула перемогу, на неліквідну відстань відірвалася від зони вильоту, а тому в матчі останнього туру проти Мехелена гратиме свій останній поєдинок, після чого сезон завершиться.

Кортрейк - був першим клубом Макаренка, після того як його в виставили з Динамо. В 2017-му році Макаренку пропонували новий контракт зі зменшенням зарплатні та умовами отримати більше, якщо він зіграє потрібну кількість ігор. Макаренко тоді багато пропускав через травми, але все одно вважав це образою та залишив Динамо.

В Кортрейку він знайшов себе та вже після першого успішного сезону опинився в Андерлехті, де теж відразу заграв. Потім посеред сезону сталася травма, а влітку 2019-го ще гірша подія - прийшов Вінстент Компані. Важко зрозуміти, що на думці у молодого тренера, але Макаренко був одним з багатьох гравців, якого він не сприйняв. Це швидше проблема не українця, а Компані, бо таких як Макаренко були десятки.

Він повернувся до Кортрейка та провів з командою потужну першу частину сезона, але потім стався провал, зміна тренера та ледь не боротьба за виживання. Сам Макаренко може занести сезон собі в актив: він регулярно грав, забивав голи (27/3) та робив багато роботи в центрі поля.

В Кортрейку він став своїм. Клуб має право викупити його контракт, який закінчується з Андерлехтом через рік. Компані він точно не потрібен. Кортрейк точно будуватиме нову команду, де може й не буде місця 30-річному гравцеві.

Після індивідуально вдалого сезону з матчами за збірну та швидше за все потраплянням до заявки на чемпіонат Європи Макаренко може отримати запрошення від інших клубів. В умовному чемпіонату Туреччині він би знайшов собі непоганий контракт. В Бельгії теж цього футболіста добре знають. Наприклад, тренер Кортрейка на початку сезона Ів Вандерхаге знайшов роботу в Серкль Брюгге.

Це очевидні варіанти. Проте щодо Макаренка може бути інший напрям.

В матчах за збірну України він показав себе футболістом, який може грати в команді вищого рівня, ніж середняк чемпіонату Бельгії. Можливо, в самій Жупільє-лізі, а, можливо, в Україні.

Динамо, мова про Динамо.

Звичайно, всі чекають транферного вікна, немов там буде підсилення топ-рівня. Суркіс обіцяв, а тому чекають ледь не літа 2012-го року. Луческу обіцяв, а тому чекають нових Фернандіньо та Вілліана.

Проте вже намагався піднімати цю тему: Динамо не підпише нікого такого.

Потрібно говорити про футболістів, які б відповідали рівню теперішньої команди. Й Макаренко ідеально підходить для конкуренції/ротації з Сидорчуком. Мова не про далеку перспективу, а про найближчий сезон, можливо, два, адже обом їм по 30 років.

Макаренко підходить за манерою гри Луческу, адже є опорним хавбеком, який вміє розпочати атаку, добре тримається під тиском та є гравцем рівня цієї команди

А щодо віку Макаренка, то тут варто говорити про один важливий момент: через усі свої травми він не награвся в футбол. А тому не варто говорити про пенсію та бажання просто десь собі грати в Туреччині за гроші.

Якщо у Макаренка є амбіції грати на серйозному рівні, то вони з Динамо можуть допомогти один одному.