«Збірна – це не символічний набір найкращих. Це ті, хто підходять тренеру». Пресаташе Шевченка розповів, чому не викликають Буяльського

Динамо Київ 14 Квітня, 16:04 1157
«Збірна – це не символічний набір найкращих. Це ті, хто підходять тренеру». Пресаташе Шевченка розповів, чому не викликають Буяльського
Микола Васильков, пресаташе Андрія Шевченка, під час подкасту «Сам на сам» розповів про принципи роботи головного тренера збірної України.

– Чому насправді Віталія Буяльського не викликали у збірну України?

– Треба зрозуміти одну річ, що збірна – це не символічний набір найкращих на думку чиюсь або об’єктивно найкращих гравців. Це не просто найкращі, це ті, хто підходять тренеру, ось він вибирає під свою модель, своє бачення, взагалі так, як він хоче, тому що тренер будує гру. Якщо просто робити обрізку по топах, тут сьогодні рейтинги зросли, значить, ми цих беремо, у нього немає такої змоги. Тому що принцип роботи в збірній – вони награють кістяк. Ось вони побачили, хто розуміє те, що вони хочуть, хто відповідає, віддається так, як треба, хто дає ту гру та вони цей кістяк починають награвати. Шевченко пройшов якраз ось такі етапи, спочатку був інфарктний, міокардний, коли треба було починати працювати в збірній, міняти гру і давати результат на відбір 18-го року. Там гра міняється, контроль заради контролю і купа критики, все одно в результаті фінальний вирішальний матч у Києві з хорватами був програний. Перший тайм показує, що ось-ось ми заб’ємо, а другий показує, що ми не забиваємо, а пропускаємо двічі. Потім почався період великої селекції, з того часу змінилось 150 відсотків, новачків більше 30, дебютували там 20 з чимось. Гра на результат розпочалась з осені 2018-го року – Ліга Націй, новий офіційний турнір після тої відбірки на Рашу й почалася гра на результат і вона давалася. Відтоді почався формуватися кістяк, навколо якого бували не просто новачки, які могли сісти на ключові позиції, а навколо якого, як ялинка наростала. І ось він під цей кістяк, під цю гру, модель, яку трансформує вже, бо вона відіграла своє в Лізі Націй успішній, відборі на Євро, воно все відіграло своє. Зараз може трішки вже трансформує, але ось така історія, що він не бере тільки найкращих, а бере тих, хто йому конкретно потрібен. Це не є дивно, такого було купа. Жаке не брав Кантона і виграв Чемпіонат світу.

– Чому не бути прагматичним тактично, щоб знайти під таких людей позицію на полі?

– Ти хочеш, щоб збірна змінювалася під людей? Зараз збірна – це головне, а люди – другорядне, вони підшуковуються під те, що вони хочуть. Ти хочеш, щоб кожен раз міняти під нового гравця все?

– Під команду, під суперника.

– Ні, не під суперника, ти хочеш міняти під Буяльського зараз.

– Ну, можливо, якщо є хороший гравець, якого можна застосувати під конкретну збірну, умовно, візьмемо Казахстан.

– Ну, тоді тобі треба бути тренером і ти тоді будеш так робити. Я можу сказати лише так, як робить він. Він робить під команду, головне, він виходить з інтересів збірної, я зараз не тренер і я не коментую його тактику, я кажу лише його засади. Шевченко виходить з інтересів національної збірної, ці інтереси в тому, що він будує так, як це бачить, він тут бачить футболіста, то його запрошує. У збірній Україні немає ніяких конфліктів.