Справа в створенні жіночих команд? В УПЛ пояснили причину припинення чемпіонату U-21

Футбол України 15 Квітня, 16:39 505
Справа в створенні жіночих команд? В УПЛ пояснили причину припинення чемпіонату U-21
Виконавчий директор УПЛ Євген Дикий підтвердив факт розформування молодіжного чемпіонату України.
«З наступного сезону чемпіонат U-21 припиняє своє існування. Клуби, які висловлять бажання, можуть заявити свої команди в чемпіонати ПФЛ. У нас в регламенті є норма, згідно з якою призери чемпіонату УПЛ можуть претендувати на місце в Першій лізі. Всі інші охочуючі можуть свої команди заявити в Другу лігу.

Десь останні 3 роки певна кількість клубів висловлювала бажання розформувати змагання, бо не бачили в них доцільності. І вже перед минулим сезоном було проведено засідання клубів, на якому більшість проголосувала за те, щоб не продовжувати ці змагання.

На цей час ще проходять обговорення в форматі робочої групи. Є напрацювання, але поки рано говорити. Ближче до кінця квітня буде розроблений проєкт, який буде переданий на затвердження, і тоді вже можна буде надати громадськості, який це буде формат. Однозначно він буде дещо видозмінений і буде певна квота футболістів старшого віку, які зможуть грати в чемпіонаті U-19.

Також є робочий варіант про обмін між командами УПЛ і ПФЛ. Розглядається певна кількість футболістів, які можуть грати як за першу команду, так і за дубль, але з певними обмеженнями. І ось якраз ці обмеження зараз обговорюються. Також обговорюється кількість команд, які готові делегувати свої дублі в ПФЛ.

Некоректно говорити, що скасування U-21 пов'язано з вимогою про жіночий футбол. Є певний план розвитку жіночого футболу, але коректніше деталі уточнити у профільного комітету УАФ. Але так, з наступного сезону клуби УПЛ повинні мати або за договором, або у себе в структурі жіночу команду», - сказав Дикий.