Комітет арбітрів УАФ роз'яснив рішення Монзуль у матчі «Шахтар» - «Динамо»

Динамо Київ 19 Квітня, 22:28 24725
Комітет арбітрів УАФ роз'яснив рішення Монзуль у матчі «Шахтар» - «Динамо» | 19-27
Комітет арбітрів Української асоціації футболу пояснив деякі ігрові епізоди матчу 22-го туру УПЛ сезону-2020/2021.

«Шахтар» — «Динамо» (0:1). 17.04.2021

ВІДЕО

33 хв. Під час ведення єдиноборства за м’яч між гравцями № 8 ФК «Шахтар» та № 18 ФК «Динамо» біля меж штрафного майданчика ФК «Шахтар» відбулося ігрове зіткнення та падіння гравця, який атакував. Арбітр призначила 11-метровий удар у ворота ФК «Шахтар», вважаючи, що порушення було скоєно саме гравцем захисту № 8.

У цьому ігровому епізоді гравець № 18 ФК «Динамо», контролюючи м’яч, здійснив вхід до штрафного майданчика, а гравець № 8 ФК «Шахтар», намагаючись вибити м’яч ногою, діяв необачно та припустився неправомірного фізичного контакту з опонентом (практично на лінії штрафного майданчика). Позиція арбітра була достатньо вдалою для того, щоб добре контролювати, оцінити та прийняти правильне рішення, що відповідає вимогам п. 1 Правила 12 (с. 103) та Правила 14 (с. 123).

ВІДЕО

73 хв. Під час ведення єдиноборства за м’яч між гравцем атаки № 10 ФК «Шахтар» та гравцем № 22 ФК «Динамо» у межах штрафного майданчика останньої команди відбувся фізичний контакт між гравцями та падіння нападника. Арбітр продовжила гру, не угледівши будь-якого порушення.

Подібні ігрові ситуації вимагають від арбітрів максимальної концентрації уваги, рішучості та суворої оцінки дій гравців, які ведуть єдиноборства за м’яч у межах штрафного майданчика та намагаються ввести в оману арбітра для отримання певної вигоди (призначення 11-метрового удару). Саме такі дії гравця № 10 ФК «Шахтар» спостерігалися в цьому ігровому епізоді, де він, відчувши незначний фізичний контакт із суперником, свідомо підсилив його, використовуючи класичну «позу лука», і впав на газон. Призначення вільного удару на користь ФК «Динамо» та винесення жовтої картки гравцю № 10 ФК «Шахтар» за прояв неспортивної поведінки було б більш прийнятним/правильним рішенням, що відповідало б вимогам п. 2 (с. 106) та п. 3 (с. 110) Правила 12.