Сергій Ребров. Що далі?

Футбол України 23 Квітня, 20:18 825
Сергій Ребров. Що далі?
Журналіст і коментатор Setanta Sport Ігор Бойко аналізує кар'єрні перспективи наставника угорського «Ференцвароша» Сергія Реброва та наводить можливі варіанти підвищення тренера.

Багато писати про Сергія Реброва та його досягнення у Ференцвароші немає сенсу. Він там себе почуває просто чудово, отримавши всі важелі, які просив колись у Ігоря Суркіса, а самих досягнень повно. Третій титул поспіль та останній рік контрактних зобов'язань.

Ймовірно, амбіції Реброва вищі за чемпіонат Угорщини, а тому потрібно дивитися в напрямку Заходу. У Східній Європі Ребров отримав би своє місце дуже легко, якби захотів: в Польщі, Чехії, Сербії чи Хорватії, проте там не набагато краще буде за Ференцварош.

Проте варіантів навряд чи буде багато. Баварія точно не замінить ним Фліка, а Тоттнем - Моурінью. Ба навіть Кристал Пелас, Вердер чи Сассуоло - це варіанти, які занадто далекі від реальності. Для європейської спільноти Ребров всього лише тренер з чемпіонату Угорщина, а не той, хто двічі грав в груповому етапі Ліги чемпіонів.

Потрібно якась неймовірна робота агентів, аби він опинився в топ-5 чемпіонатах Європи. Просто так та без власної зацікавленості тренеру взагалі важко отримати роботу. Це не футболісти, конкуренція тут значно більша, й без знайомств, дружніх стосунків не обійдеться.

Варто відразу відштовхнути декілька звичних варіантів для українців. В Туреччині ніякої системності бути не може. Колишній клуб Реброва Фенербахче залишився без тренера, може покликати, але, чесно кажучи, - це не той варіант задля якого потрібно залишати Ференцварош. Звільнення в Туреччині отримати дуже легко.

В Бельгії ситуація з тренерами не краща. Більше двох сезонів на даний момент відпрацювали тільки два тренери. Це чемпіонат гравців, а не тренерів. Хіба ти Філіп Клеман.

Отже, варіанти.

Селтік. Шотландський клуб шукає нового тренера. Клуб перш за все шукає на Британських островах, проте з Англії не охоче їдуть працювати в Шотландію. Якраз досягнення Реброва-тренера можуть вразити керівництво Селтіка, який розбирається в європейському ринку, звідки запрошує гравців постійно, зважаючи на фінансові можливості. Селтік буде перебудовуватися, тому це може бути цікавий проєкт.

Базель. Декілька років тому цей клуб гримів в Європі, проте останнім часом Базель зробив декілька кроків назад. Зараз команда у всьому поступається Янг Бойз, маючи при цьому великий потенціал. Клуб хоче повернутися на той рівень, аби не тільки пишатися минулими досягненнями та вихованням таких гравців як Салах, Ракітіч, Джака, Шачірі, Зоммер, Емболо та решти. Зі Швейцарії точно потрапити до топ-5 чемпіонатів легше, ніж з Угорщини.

Чемпіоншип. В другою за силою англійському дивізіоні дуже люблять шукати тренерів в Європі. Наприклад, Вотфорд, який виходить до Прем'єр-ліги перед початком цього сезону запросив Івіча з Маккабі Тель-Авів, а потім йому на заміну Хіско Муньоса з Динамо Тбілісі. Тренер з Ференцвароша в цей ряд ідеально потрапляє. Проте у Вотфорда є тренер, та й думати про системний підхід там не варто.

Барнслі, який претендує на вихід до Прем'єр-ліги, двох останніх тренерів запросив з чемпіонату Австрії. У Редінгу працює Пауновіч, що працював в МЛС, а раніше були різноманітні тренери від Слуцького до португальца Мораїша, який потім був в Карпатах.

Але чи захоче Ребров піти до Чемпіоншипа? Чи захоче він взагалі кудись піти з місця, де йому добре. Завжди не просто сказати собі, що вже всього досяг та час шукати нові виклики.