Футбол України 23 Квітня, 22:42 1006
Пояснення УАФ щодо скасованого голу «Зорі» – фарс. Ніхто над помилками не працює та за помилки не карає | 19-27
Шість із дев'яти членів бригади, яка провалилася в кубковому матчі, будуть працювати на найближчих поєдинках УПЛ.

Забрехалися. Так можна лаконічно схарактеризувати ситуацію, що сформувалася навколо кубкового матчу «Олександрія» - «Зоря» (1:1; 3:4 в серії пенальті). Під час матчу та в аналітичній студії після гри Лучано Лучі через журналістів офіційного транслятора поєдинку пояснював скасований гол Віталія Вернидуба фолом капітана «Зорі» проти захисника «Олександрії» Бондаренка.

Епізод на відео – з 5.44

Очевидно ж, що фолу не було. За дві доби на офіційному сайті УАФ вийшов реліз з поясненням епізоду. Тут дійсно про начебто порушення правил з боку гравця «Зорі» не йдеться. Акцент робиться на тому, що суддя Ігор Пасхал просигналізував про завершення ігрового часу до того, як було завдано результативного удару.

Пряма мова: «Перед виконанням кутового удару арбітр матчу оголосив гравцям обох команд, які перебували поруч, що таке право команда «Зоря» отримує на одномоментне виконання кутового та безпосереднього удару по воротах, у короткотривалий проміжок часу. Після подачі м’яча до штрафної площі ФК «Олександрія» відбулося три короткотривалих дотики до м’яча, після чого він потрапив у ворота господарів, що й було завершенням цього (одномоментного) стандартного положення».

Ігор Пасхал додав одну хвилину до першого екстратайму, а гольовий удар було завдано, коли секундомір фіксував 106 хвилин та 39 секунд. Тобто, регламентований час переграли на 39 секунд.

Пояснення УАФ щодо скасованого голу Зорі – фарс. Ніхто над помилками не працює та за помилки не карає - изображение 1

А тепер повернімося до матчу 12-го туру УПЛ між «Десною» та «Ворсклою». Дев'яносто хвилин гри минуло, Катерина Монзуль компенсувала три хвилини часу, а коли секундомір фіксував 93 хвилини 53 секунди, «Десна» виконувала штрафний удар. Пішла подача, удар по воротах, сейв воротаря і результативне добивання від Дегтярьова. Коли м'яч опинився в сітці, на секундомірі було 93 хвилин 56 секунд. Тобто, понад регламентованого часу переграли 56 секунд.

Епізод на відео - з 5.27

У тому матчі на 90+2-й компенсованій хвилині «Десною» було проведено дві заміни.

Саме цей факт уберіг Катерину Монзуль від критики незалежних суддівських експертів щодо неправильного розподілу ігрового часу (хоча залишилися запитання до правомірності призначення штрафного, з якого «Десна» забила той гол). У овертаймі матчу «Олександрія» - «Зоря», - на 104-й хвилині, - також були дві заміни (Луньов замість Кабаєва і Шахаб замість Сайядманеша), що є підставою для компенсування понад мінімально можливого значення, проте Ігор Пасхал прикладу з найкращого арбітра планети України за версією УАФ Катерини Монзуль не взяв, просигналізувавши про завершення тайму в самий розпал епізоду.

Власне, УАФ у своєму релізі завуальовано визнала помилку судді, мовляв рішення »не відповідало головним принципам «здорового глузду» та «духу Правил гри»». Гаразд. Але якщо є помилка, яка суттєво вплинула на долю матчу та спровокувала скандал, то які висновки зроблено і яке покарання несуть винні?

Майже УСІ офіційні особи кубкового матчу «Олександрія» - «Зоря» отримали призначення на найближчий тур УПЛ. Ігор Пасхал судитиме в полі поєдинок «Колос» – «Ворскла» (у суботу). Денис Шурман, який у Кубку був арбітром VAR, буде арбітром VAR матчу «Олександрія» – «Шахтар» (у неділю). На тому ж матчі працюватиме асистентом Сергій Приступа.

Юрій Іванов, який був четвертим суддею в скандальному кубковому матчі, працюватиме в полі на поєдинку «Дніпро-1» – «Минай» (у суботу). На тому ж матчі спостерігачем арбітражу VAR буде Сергій Лисенчук. Асистента арбітра VAR Марину Стрілецьку прилаштували на гру «Динамо» – «Інгулець».

Виходить, що з дев'яти офіційних осіб бригади, що допустила крамольну помилку, визнану Комітетом арбітрів (хоч і з другої спроби), впродовж найближчих трьох-чотирьох днів залученими до роботи не будуть лише троє: спостерігач арбітражу Кран В.О., делегат УАФ Калита М.Г., асистент арбітра Запороженко Д.І.

То це нормально? Яке покарання несуть винні? Коли працювати над помилками, якщо між матчами перерва в три-чотири дні, які йдуть на переїзди? Невже країна така убога на суддівські таланти, що шестеро з дев'яти фігурантів провалу вже за три-чотири дні мусять працювати на інших матчах?

Скільки ще потрібно скандалів та зіпсованих матчів, аби бодай щось змінилося на краще?