«Динамо» привітав Леонід Кравчук та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Кувейті

Динамо Київ 26 Квітня, 14:48 371
«Динамо» привітав Леонід Кравчук та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Кувейті | 19-27
Київське «Динамо» продовжує приймати привітання з довгоочікуваним чемпіонством.

Перший президент України Леонід Кравчук - про чемпіонство киян і повернення легендарного «Динамо»:

«Ви знаєте, цей коронавірус приніс стільки песимізму, що після матчу з «Інгульцем» був вибух радості, щастя і віри. Я 4 роки чекав цього дня і він настав, і настав заслужено. Я не повірив, що можна за неповних 2 роки змінити команду. «Динамо» змінилося грою і колективністю. Це просто неймовірно! Вітаю, по-перше, головного тренера, Ігоря та Григорія Суркісів, які утримують клуб, але, перш за все, всіх гравців. У роздягальні - підсумок свята, а свято було на стадіоні. Я побачив зіграну, велику команду і перспектива відкрилася така, що вона вже не опуститься. Гравці повірили в тренера і ми всі повірили!»

Також одним із перших, хто привітав київське «Динамо» із завоюванням чемпіонських нагород сезону-2020/2021, став… Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Кувейт Олександр Балануца.

Відразу після матчу з «Інгульцем» (5:0) Олександр Олександрович по відеозв’язку особисто привітав президента «Динамо» Ігоря Суркіса, почесного члена УЄФА Григорія Суркіса, голову Наглядової ради Леоніда Кравчука та всіх присутніх у роздягальні з досягненням.

Як виявилося, у цього була своя передісторія, яку розповів у коментарі офіційному сайту «Динамо» віце-президент клубу Олексій Семененко:

Днями до клубу прийшов лист від Посольства України в Державі Кувейт від Надзвичайного і Повноважного Посла України Олександра Балануци на імя президента ФК «Динамо» Київ Ігоря Суркіса, який він передав мені як відповідальному за цей напрямок у клубі. Я звязався з Олександром Олександровичем через один із месенджерів. Цінуючи його час, як Посла, я думав, що ми поговоримо з ним хвилину-дві, але в підсумку наша розмова тривала мінімум із півгодини, оскільки ми виявилися футбольними спорідненими душами.

image-2021-04-26-13-08-08

Він – фанат до мозку кісток, як загалом футболу, так і київського «Динамо», з дитинства. Його кумиром був Михайло Михайлов, оскільки є з нашим легендарним воротарем та тренером земляками – обидва з Кропивницького (колишнього Кіровограда). Більше того, бабуся нинішнього Посла, Ольга Іллівна, була шкільною вчителькою майбутнього воротаря та тренера «Динамо». Працюючи у 2016-2019 роках консулом-керівником Консульства України в ОАЕ, він створив у Дубаї футбольну школу «Динамо Київ», тепер же у нього в планах відкриття аналогічної академії та музею «Динамо» й у Кувейті.

image-2021-04-26-13-07-46

Дізнавшись про це, я запропонував вийти з ним на відеозв’язок під час святкування чемпіонства, щоб він міг особисто привітати керівництво, тренерів та футболістів із завоюванням золотих нагород. Він був зворушений, а коли це сталося, пережив із нами всіма ті емоції, які були в роздягальні після матчу.

Також Олександр Балануца розповів, що дипустанова в Кувейті ініціювала створення арабськомовної книги спогадів колег та учнів Валерія Лобановського про період роботи тренера в цій країні (1994-1996 рр.) на основі спражніх історій та газетних архівів, наявних у ЗМІ Кувейту. ФК «Динамо» (Київ), у свою чергу, допоможе укладачам книги достовірними матеріалами (архівними документами, статтями, мемуарами близького оточення тренера, фотографіями), а також передасть до музею клубну атрибутику.

image-2021-04-26-13-08-01