Динамо Київ 30 Квітня, 14:54 4712
«Динамо» U21 перемогло «Ворсклу» та достроково завоювало 8-й чемпіонський титул в історії | 19-27
Обігравши «Ворсклу» з рахунком 4:2, київське «Динамо» U21 достроково стало чемпіоном України 2020/2021 молодіжної першості.

У рамках 24-го туру чемпіонату U21 київське «Динамо» гостювало в Полтаві, де на місцевому стадіоні «Лтава» зіграло з «Ворсклою».

Перед звітним туром підопічні Юрія Мороза випереджали найближчого переслідувача, донецький «Шахтар», на п’ять очок, і після візиту до Полтави мали намір як мінімум зберегти комфортну перевагу за очками.

І відкладати в довгий ящик вирішення питання про переможця «біло-сині» не стали. Уже за перші чверть години динамівці забили двічі, причому обидва голи записав на свій рахунок Ванат. Спочатку Владислав завдав класного удару з лінії штрафного майданчика, і м’яч від руки голкіпера та стійки залетів у ворота, а потім форвард вискочив віч-на-віч із воротарем, обіграв його і з гострого кута пробив повз захисників.

Оформивши дубль, Ванат довів загальну кількість м'ячів у чемпіонаті U21 до 23 голів та продовжує впевнено лідирувати у бомбардирських перегонах, випереджаючи Антона Байдала з «Маріуполя» на сім влучних ударів та Богдан В’юнника з «Шахтаря» – на вісім.

Розслабившись, гості дозволили супернику швидко відіграти один м’яч, коли простріл із лівого флангу з центру штрафного майданчика замкнув Нестеренко, але ближче до завершення першого тайму не лише відновили комфортну перевагу, але й довели її до розгромної. Спочатку захисники не змогли вибити м’яча після прострілу Вікентія Волошина, і Назар Волошин, який набіг, завдав невідпорного удару по воротах, а згодом Назар вдало зіграв на добиванні після того, як голкіпер парирував удар Клейтона, й як і Ванат оформив дубль у матчі. Причому зробив це більш ніж ефектно – «рабоною» з центру штрафного майданчика. Цей шедевр заслуговує на увагу!

Незважаючи на рахунок, підопічні Юрія Мороза продовжували атакувати й після перерви, активно пресингуючи суперника в тому числі на його половині поля. Утім, на відміну від першого тайму, досягнути успіху в атаці динамівцям так і не вдалося. Хоча моменти були – зокрема, Надольський як мінімум тричі міг забивати, але в одному випадку його удар заблокував захисник, а в двох інших уже самому Ярославу не вдавалося переправити м’яча у ворота з меж воротарського майданчика після прострілів партнерів.

А от господарі на гол награли, скориставшись із помилки «біло-синіх» після вкидання м’яча з ауту. У підсумку Яцик не зміг завадити перехопленню, Посєвкін підібрав м’яча та метрів із 25-ти завдав точного удару в кут. Натхненні забитим м’ячем, «ворскляни» за час, що залишився, активно йшли вперед у надії скоротити відставання та спробувати врятувати поєдинок, але їхні спроби виявилися марними.

Натомість, на останніх хвилинах динамівці цілком могли знову доводити свою перевагу до великої, але Ванат не поцілив у дальній кут, увійшовши до штрафного майданчика з лівого флангу, а з дальнім ударом Бражка впорався воротар, перевівши м’яча на кутовий.

Таким чином, упевнена виїзна перемога «Динамо» – 4:2. Враховуючи, що в паралельному матчі «Шахтар» втратив очки у протистоянні з «Дніпром-1», динамівці достроково, за два тури до фінішу, стали чемпіонами України серед команд U21!

Це 8-й чемпіонський титул «Динамо» в першості дублерів України, що є рекордним показником серед всіх українських клубів.

У 24-х матчах кияни набрали 63 очок (20 перемог, 3 нічиї, 1 поразка, м'ячі - 90:18).

Крім того, оформивши дубль в матчі з «Ворсклою» динамівець Владислав Ванат з 25-ма голами в активі з великою часткою ймовірності виграв гонку бомбардирів, а у Вікентія Волошина є шанс поборотися за другу позицію (14 голів).

Підопічним Юрія Мороза до кінця сезону ще належить зіграти з «Маріуполем» і «Колосом».