Чемпіонат U-19. «Динамо» розгромно переграло «Маріуполь», Ванат зробив дубль

Динамо Київ 6 Травня, 14:54 1326
Чемпіонат U-19. «Динамо» розгромно переграло «Маріуполь», Ванат зробив дубль   | 19-27 Фото: ФК Динамо Київ
​У передостанньому, 25-му, турі чемпіонату України U19 київське «Динамо» приймало на заміській клубній тренувальній базі «Маріуполь», який займав 9-те місце в турнірній таблиці юнацької першості.

Нагадаємо, що наприкінці сезону боротьба за чемпіонство серед команд вікової категорії U19 загострилася, адже «Динамо» та «Шахтар» мають однакову кількість очок – «гірники» лише за додатковими показниками випереджають динамівців. Тож у домашній грі з «Маріуполем» команда Ігоря Костюка була налаштована рішуче та не збиралася втрачати залікові бали. «Маріуполь» не входить у число суперників, які вважаються надто незручними для «біло-синіх» (наприклад, матч першого кола на виїзді завершився впевненою перемогою нашої команди 4:1), у звітній зустрічі кияни теж особливих проблем не мали.

Оскільки матч молодіжних команд відбувся два дні тому, команду Ігоря Костюка змогли підсилити кілька футболістів із «Динамо» U21, зокрема Костянтин Вівчаренко, Данило Скорко, Владислав Ванат, Назар Волошин та Володимир Бражко. Ці гравці виправдали своє призначення та взяли участь у гольовій атаці вже на початку матчу: Волошин зробив хорошу передачу справа до штрафного майданчика, де Ванат у дотик лівою ногою переправив м’яч сітку, вивівши свою команду уперед. Надалі «біло-сині» продовжували володіти ініціативою та контролювати м’яч.

Небезпечні моменти біля воріт гостей динамівці створювали регулярно, зокрема, на ударних позиціях опинялися Ванат, Царенко та Скорко, тож другий забитий м’яч був питанням часу. І наша команда забила його у середині тайму. Арбітр призначив пенальті за те, що м’яч влучив у руку суперника у межах чужого штрафного майданчика, на удар Ваната з «позначки» зумів зреагувати воротар, але Владислав дограв епізод до кінця та вразив ворота маріупольців після добивання – 2:0.

Друга половина тайму пройшла у невисокому темпі, гості кілька разів наближалися до воріт Ігнатенка, але це були лише епізоди. Моменти біля протилежних володінь виникали значно частіше та були небезпечнішими. Багато виручав воротар маріупольців, реагуючи на удари у площину у виконанні Бражка та Гаджука.

Другий тайм теж пройшов під диктовку киян, а гості загрожували володінням Ігнатенка переважно після дальніх ударів з-за меж штрафного майданчика або після стандартних положень. Щонайменше тричі міг забивати Ванат, близьким до взяття воріт був Бражко, але кожного разу нашим гравцям не вистачало зовсім трішки. Нарешті, у середині другого тайму динамівці видали результативний період, коли протягом кількох хвилин відзначилися двічі. Спочатку Царенко скористався передачею Велетня та вразив ворота метрів з 16-ти. А ще через дві хвилини Попов проштовхнув м’яч у сітку приблизно з лінії воротарського майданчика після флангової передачі.

Наприкінці зустрічі гостям вдалося відквитати один м’яч після пенальті, призначеного за гру рукою нашого футболіста у власному штрафному майданчику – 4:1. Більше до фінального свистка рахунок не змінювався.

В іншому матчі туру «Шахтар» впевнено обіграв «Минай» з рахунком 5:1, тож доля чемпіонства визначиться у заключному турі, коли «Динамо» U19 на виїзді зустрінеться із «Колосом» (Ковалівка), а «Шахтар» поміряється силами із «Інгульцем» (Петрово). Ці матчі відбудуться у неділю, 9-го травня.