Герой футбольного дня. Владислав Кулач

Футбол України 8 Травня, 16:53 216
Герой футбольного дня. Владислав Кулач
Чи варто щось змінювати?

Нетипова й рідкісна як для чемпіонату України ситуація – коли найкращим бомбардиром ліги стає представник не першої, не другої й навіть не третьої команди турнірної таблиці. За тур до фінішу Владислав Кулач, що належить «Ворсклі», випереджає Віктора Циганкова на два голи у списку бомбардирів. В останньому турі «Динамо» зіграє проти міцного «Колоса», а «Ворскла» – проти безнадійного «Минаю». У Кулача відмінні шанси виграти цю гонитву.

Й одразу пішли розмови про переїзд до Європи. У Кулача закінчується термін контракту з «Ворсклою», тож легко можна допустити, що на найліпшого бомбардира УПЛ у статусі вільного агента знайдуться претенденти. Однак Кулачу потрібно максимально зважити свій вибір. Упродовж своєї кар'єри він змінив уже вісім (!) клубів, двічі від'їжджав закордон (у чемпіонати Туреччини та Угорщини), але найліпше розкрився саме у «Ворсклі».

У сезоні 2017/18 він забив за полтавців шість голів в УПЛ, що було особистим сезонним рекордом результативності Владислава у рамках чемпіонату. Сьогодні ж цей рекорд перевершено більш як вдвічі. Але головний нюанс цієї історії полягає в тому, що всі бомбардирські успіхи Кулача пов'язані лише з однією командою.

У «Зорі» та «Олександрії» він відверто провалився, за кордоном («Гонвед» та «Ескишехірспор») також не пішло, на старті кар'єри у «Маріуполі» та запорізькому «Металурзі» не вистачало стабільності. Непогано грав за кам'янську «Сталь», але ця команда була безперспективною. Нинішня «Ворскла» не така. Полтавці чимало дали Кулачу, а Кулач повернув боржок найкращою грою у своїй кар'єрі. Тож чи є сенс щось змінювати?

До того ж «Ворскла» близька до виходу на міжнародну арену. Треба перемогти в останньому турі «Минай» та сподіватися, що «Десна» не візьме максимум з «Маріуполем». Це далеко не фантастичний сценарій.

З іншого боку, Кулачу 28 й зараз він показує найліпший футбол у своїй кар'єрі. Кращого шансу показати себе в якомусь з європейських чемпіонатів уже може не підвернутися. А те, що гіркий досвід невиразних відрізків у Туреччині та Угорщині не лякає Кулача, свідчить про його сильний характер. Завжди потрібно тягнутися до кращого – навіть якщо раніше обпікався.

«Ворскла» – добротна команда, але далеко не межа мрій. З неї, як виявляється, майже нереально потрапити до збірної України. Навіть якщо ти найкращий бомбардир чемпіонату