Ігор Костюк: «Потрібно виходити максимально мотивованим на кожну гру, боротися в кожному епізоді - тільки тоді буде результат»

Динамо Київ 10 Травня, 11:26 117
Ігор Костюк: «Потрібно виходити максимально мотивованим на кожну гру, боротися в кожному епізоді - тільки тоді буде результат» Фото: ФК Динамо Київ
Старший тренер «Динамо» U19 Ігор Костюк - про перемогу в останньому турі над «Колосом» (4:0), срібло юнацької першості, а також зміни, які спричинить ліквідація чемпіонату U21.

- Сьогоднішній матч команда почала досить невпевнено: Бражко не реалізував пенальті, Волошин отримав попередження. З чим була пов'язана така нервозність?

- Не сказав би, що була нервозність. Ми агресивно почали матч, створили достатню кількість моментів. Повністю володіли перевагою, яка пізніше втілилася в голи. Нервозності не було - не вистачало концентрації в завершальній стадії, трохи підвела виконавська майстерність.

- В атаці працювала зв'язка Волошин-Попов. Як пояснити їхні нереалізовані шанси?

- Ми про це багато говоримо та багато працюємо на тренуваннях. Останній пас і зона завершення залишають бажати кращого. Ми розкриваємо фланги, доходимо до завершального етапу - і там виникають проблеми. Пульс піднімається, хтось біжить не туди, гравці не можуть якісно розпорядитися м'ячем, щоб завершити атаку. У цьому і полягає проблема.

- За тими результатами, які демонструє Кирило Попов, його можна назвати нападником штрафного майданчика?

- Ви бачили, як ми забивали останній м'яч. Награємо цю комбінацію, щоб виходити через Попова, з підключенням гравця на іншому фланзі. Зрозуміло, що Кирилу трохи не вистачає впевненості та належної техніки. Але він корисний не тільки в штрафному майданчику, добре працює та чіпляється за м'яч. Йому потрібна концентрація в кожному моменті, тому що іноді він випадає з гри. А так, Попов - нападник хорошого рівня. Гадаю, у нього є майбутнє.

- Ви стежили за ситуацією в Щасливому, де «Шахтар» грав з «Інгульцем»? Чи були надії на футбольне диво?

- «Чудо» відбувалося, коли ми зіграли з «Інгульцем» унічию, і в грі з «Шахтарем», маючи перевагу, не реалізували свої моменти, а одна помилка в обороні призвела до поразки. У кожному матчі потрібно брати свої очки. Я сказав хлопцям про те, що на кожну гру потрібно виходити максимально мотивованими, у кожному епізоді максимально боротися - тільки тоді буде результат і перше місце.

- Можна сказати, що чемпіонський титул був втрачений не сьогодні. Як ви налаштовували та мотивували хлопців на останні матчі?

- Ми сказали хлопцям, що повинні зробити все, що від нас залежить. З огляду на те, що ми не взяли свої очки, коли могли, сподіватися на когось було вже безглуздо.

- Футболісти виходять із роздягальні сумними та розчарованими...

- Я сказав хлопцям, що у нас завжди були і є кубки за перше місце, а другого у нас ще не було. Посміялися. Наше головне завдання - щоб футболісти, які проходять через команду U19, розуміли принципи гри, зростали та поповнювали ряди дубля та першої команди. Як бачите, зараз 80% першої команди пройшли через U19 і дубль. Тому це основна наша задача.

Зрозуміло, що вигравати перше місце - це престижно та радісно, і для хлопців це велика мотивація. Вони повинні до цього прагнути. Але в юнацькому футболі буває все: хтось забиває, хтось - ні, хтось рухається вперед, а хтось зупиняється. Це футбол і так було завжди.

- Чимало ваших підопічних було залучено до молодіжної команди. Можна сказати, що чемпіонський титул U21 - це і їхнє досягнення?

- Першу частину сезону ми провели одним складом, а в другій частині багато гравців дубля поповнили ряди інших команд - хтось вирушив в оренду, когось продали, хтось перейшов у першу команду. У зв'язку з цим у нас був дефіцит кадрів і ми шукали підсилення. Якісного підсилення не вийшло, але окремі футболісти виступали і за дубль, і за U19. У нас одна структура. Так само в основному складі U19 грало чотири футболісти 2004 року народження, а ми спустили деяких гравців до академії. На сьогодні академія постачає нас кадрами, що не може нас не радувати.

- На вашу думку, як довго українському футболу доведеться пристосовуватися до нової системи після скасування молодіжної першості?

- Ми повернулися до того, що було. Гравці два роки перебуватимуть у команді U19. Гадаю, у нас буде достатньо часу, щоб визначитися, хто представляє інтерес для першої команди. Якщо будуть талановиті гравці, існують команди Прем'єр-ліги, які з радістю візьмуть цих футболістів для ігрової практики. Якщо футболісти проявлять себе в цих командах, то зможуть повернутися в «Динамо» і бути на провідних ролях. Ми знаємо багато таких прикладів: Буяльський, Рибалка. Я говорив хлопцям, що талановиті гравці, якщо вони хочуть грати у футбол, то проб'ються й отримають можливість виступати на високому рівні.