«Легко відрізаються усі зайві», — журналіст - про заявку збірної України на Євро-2020

Футбол України 15 Травня, 11:40 1114
«Легко відрізаються усі зайві», — журналіст - про заявку збірної України на Євро-2020
Коментатор «Setanta Sport» та журналіст Ігор Бойко розмірковує про заявку збірної України на чемпіонат Європи.

Збірна України розпочинає підготовку до Євро-2020

Андрію Шевченко ще потрібно буде обрати 26 гравців до заявки, хоча, мабуть, в нього в голові є сформований список.

Допоки тренерський штаб збірної думає, я можу обрати своїх.

За основу варто взяти список тих, кого Шевченко викликав. Якщо чесно, то він мене цілком влаштовує. Є хіба один-два гравці, яких варто було б перевірити: Кочергін та, можливо, Тотовицький.

Влаштовує й через те, що легко відрізаються усі зайві.

Воротарі. Бущан (1) та Трубін (2) мають перевагу над Луніним у вигляді ігрової практики, хоча останній й досі найкращий голкіпер України. Пятов (3) потрібен у якості того, хто буде наставником та лідером. Проте якщо на зборах Лунін вразить, то Пятова краще взяти просто в делегацію без місця в заявці.

Захисники. Тут дуже легко. Матвієнко (4), Миколенко (5), Забарний (6), Кривцов (7), Караваєв (8) - це ті, про кого навіть мови не може бути.

Тимчик (9) не показує гри рівня минулого сезону через травму та важке відновлення, але іншого правого захисника просто немає. Бутко загубився чи в Польщі, чи в Туреччині, він серед тих, хто слабший за Тимчика.

Попов (10) більше авансом. Він гравець й досі не зовсім сформований та зрозумілий, не гратиме в стартовому складі, але для досвіду потрібен. А ще в деякі моменти потрібні будуть фізично сильні захисники. Та й інших варіантів не так вже й багато залишається.

Михайличенко (11) та Соболь (12) після розширення заявки можуть удвох їхати. Перебору з лівими захисниками немає, адже Миколенко, окрім того, що є основним ліворуч в захисті також є першим резервістом на позицію лівого центрального захисника. Михайличенко та Соболь провели далекий від ідеалу сезон в Бельгії, але обидва є надійними варіантами.

Варто перескочити до нападу. Яремчук (13), Бєсєдін (14) та Довбик (15) - це саме те, що потрібно для заявки. Кращих варіантів не знайти. Довбик у якості авансу на позицію резервного форварда, проте хто ще? Не Супряга ж.

Півзахист. Інші 12 гравців якраз півзахисники.

Степаненко (16), Зінченко (17) та Малиновський (18) впродовж останніх років були гравцями, щодо яких не було ніяких сумнівів.

Шапаренко (19) та Сидорчук (20) провели потужний сезон, а тому теж мають потрапляти до заявки.

Якщо говорити грубо, то на кожну позицію потрібно два гравці, а тому ще один центральний хавбек не завадить. Мені більше подобається Макаренко (21), який може виконувати різні функції, організовувати контроль м'яча, зокрема, краще за Сидорчука.

Коваленко - ні.

Флангових хавбеків має бути більше, але їх зараз дефіцит. Особливо, якщо мова заходить про готовність та відсутність травм. Циганков (22), Ярмоленко (23), Марлос (24). Кожен з них, ніби не є приводом для суперечок, якщо мова йде про їх найкращий стан. Але Циганков часто отримує пошкодження, Ярмоленко перманентно не в формі, а Марлос виглядає стариганем у порівнянні з собою найкращих часів. Проте кожен з них має бути в заявці.

Коноплянка - ні.

На останнє місце серед вінгерів має їхати Зубков (25). Він виглядає більш ефективним варіантом, ніж Коваленко чи Коноплянка.

Останнє місце дістається Буяльському (26). У нього були проблеми з інтеграцією в команду Шевченка, проте ігнорувати такого гравця в такій формі - порушення законів природи. Буяльський може грати на фланзі, може виходити на заміну та змінювати гру команди. Він той, хто робить різницю.

В списку резервістів: Лунін (Пятов), Кочергін, Коваленко.