Роман Безус, Мар'ян Швед. Що далі?

Світовий футбол 17 Травня, 15:15 507
Роман Безус, Мар'ян Швед. Що далі?
Коментатор Setanta Sport та журналіст Ігор Бойко аналізує перспективи Романа Безуса та Мар'яна Шведа.

Яремчук - головна зірка в чемпіонаті Бельгії серед українців, його доля цікавить найбільше. Проте й про інших не варто забувати.

Безус, наприклад, проводить свій найкращий період в Генті та на рівні з Яремчуком допомагає в боротьбі за єврокубки.

Взимку Безус погодився залишити клуб. У нього були варіанти, він обрав турецький, але після розмови з тренером Вангазебруком та сім'єю вирішив залишитися. В часи пандемії лишати дружину та дітей не хотілося, а тренер пообіцяв більше практики.

В січні він зіграв 15 хвилин, в трьох з шести матчів не потрапив до заявки, а ще двічі просидів в запасі. Відтоді Безус 11 разів в 13-ти матчах виходив в старті, забив 5 голів та зробив 3 результативних передачі.

Навряд чи Безус хотів обов'язково потрапити до збірної. Здається, після 1:7 з Францією він став одним з тих, хто остаточно втратив довіру. Але не варто виключати, що через деякі проблеми з травмованими хавбеками Безуса покличуть на збір.

Безусу чудово підходить класичний атакувальний стиль Гента з швидкими переходами вперед та заповненням простору. Безус в топ-3 чемпіонату за кількістю передач врозріз за 90 хвилин та кількістю зароблених фолів (зрозуміло, що в абсолютних показниках він не лідер, бо півроку не грав).

Безус має ще рік контракту, зараз навряд чи стоїть мова про його перехід до іншого клубу. Навпаки, Безус потрібен Генту, адже в наступному сезоні клуб захоче знову боротися за чемпіонство. Якщо Яремчук не принесе грошей, то трансферної кампанії не буде.

Участь в єврокубках теж можлива, але Гент поступається наразі Мехелену. Швед в останньому турі забив менше за Безуса, який відзначився двічі, але саме його команда в цій Лізі Конференцій прямо зараз.

Безус та Швед видаються схожими між собою. Обидва мають хист, проте й проблеми з побудовою кар'єри. Безус був тим гравцем, з яким для досягнення цілей потрібно було панькатися, що робив Микола Павлов, але потім він опинявся в командах Блохіна та Маркевича, де все працює не так. Безусу довелося подорослішати та переїхати до іншої країни, аби знайти себе, хоча зіркою він так й не став, безумовно. Чи Швед теж після 27-ми знайде спокій та буде грати в своє задоволення? Бо приклад Безуса для нього не найкращий в плані реалізації потенціалу та побудови кар'єри.

У Шведа був чудовий період трохи раніше, зараз інші гравці тягнуть Мехелен. Ситуація що й завжди: в таланті Шведа немає сумнівів, проте його ментальні якості далекі від рішучості професійного футболіста.

Мехелен хоче залишити Шведа, він теж не проти, а опція для викупу є. Проте Мехелен явно хоче скинути ціну.

Що робити Шведу? Йому потрібна постійність, в Мехелені нібито його розуміють. Розуміють його характер, що особливо важливий момент. Тренер Вранкен хоче, аби він розкрився.

Проте Шведу можна ризикнути з Селтіком. Там буде новий тренер, підуть багато лідерів та розпочнеться створення нової команди. Хтозна, може й Шведу знайдеться місце в команді?

Він ризикує фактично одним періодом міжсезоння. Якщо не вийде, то Селтік із задоволенням продасть футболіста, який їм не потрібен.

В будь-якому разі Шведу набагато ретельніше потрібно вибирати новий клуб, а не слухати свого агента, який хотів його продати до найбільш іменитого клуба, куди зумів напарити. Ідеальна оборудка в стилі Смалійчука. Схема, а не афера, як говорять його адвокати.

Наступного сезону Безус та Швед можуть бути головними зірками чемпіонату Бельгії серед українців.

Хоча варто чекати поповнення. Не всі молоді динамівці захочуть в новий Маріуполь. Проте це вже інша історія. Теж схема, до речі.