Циганков врятував Україну від поразки проти Бахрейну

Збірна України 23 Травня, 22:57 298
Циганков врятував Україну від поразки проти Бахрейну | 19-27 Фото: 1927.kiev.ua
Збірна України розписала мирову з Бахрейном у контрольному матчі напередодні Євро-2020.

Спаринг із Бахрейном мав підсумувати тижневий цикл тренувальної роботи, який національна команда провела в Харкові. Щоправда, працювали синьо-жовті без більшості легіонерів, які в цей час завершували сезон у складах своїх клубів. До заявки на зустріч з азійською збірною потрапили лише двоє футболістів, що виступають за кордоном, — Зубков та Макаренко, причому обидва вийшли на поле з перших хвилин.

У першому таймі футболісти збірної України здебільшого подовгу готували атаки, розігруючи м’яч у центрі поля. Однак суперники компактно розташовувалися в захисті та грамотно переміщувалися, не дозволяючи господарям вийти на зручну позицію для завершального удару. Активно підключався до наступу правий захисник Тимчик, чудові середні та довгі передачі виконував Матвієнко, мінялися флангами та плели мереживо біля штрафного гостей Марлос із Зубковим, а Бєсєдін створював неабиякий тиск на захисників. Але останнього пасу під завершальний удар усе ж не вистачало. Кілька спроб відзначитися в українців було, але жодну з них не можна було назвати дійсно загрозливою, постріли блокувалися захисниками або м’яч летів повз ціль.

Що ж до гостей, то вони періодично намагалися створювати перешкоди синьо-жовтим у початковій стадії переходу від оборони до атаки, і кілька разів такий тиск ставив у скрутне становище Трубіна, який не дуже впевнено вводив м’яч у гру ногами. Але й Бахрейн, по суті, нічого не створив біля воріт суперника за першу 45-хвилинку.

Оскільки в матчі командам дозволялося виконати по шість замін, у другому таймі тренери скористалися можливістю перевірити в ділі значну кількість виконавців. Із перших хвилин по перерві вийшов на поле Георгій Судаков, для якого цей матч став дебютним за національну команду. Відбулася також заміна форварда (Довбик замість Бєсєдіна) та вінгера (Циганков замість Зубкова).

Марлос після передачі з флангу вже на 48-й хвилині отримав шанс відкрити рахунок, але пробив вище з близької відстані. Та й загалом 11-й номер українців був на видноті, кілька разів опиняючись на вістрі. Наступний спалах активності господарів біля воріт Лутфалли виник біля 60-ї хвилини, але постріли Судакова та Шапаренка теж виявилися невдалими. А потім в команді Шевченка відбувся ще один дебют — на заміну вийшов Денис Попов.

На 68-й хвилині Довбик після передачі Марлоса вийшов сам на сам із голкіпером, обіграв його, але пробив у стійку. А невдовзі Трубін у ході однієї з небагатьох контратак суперників своєму штрафному завалив Аль-Хумайдана, арбітр призначив пенальті, а Дхія «паненкою» виконав вирок.

Близькими до того, аби провести м’яч у відповідь, були Циганков, Шапаренко, Караваєв. Пощастило ж це зробити саме Циганкову, який відгукнувся на силовий простріл Довбика в компенсовіаний час. 1:1.

Наступний контрольний матч у процесі підготовки до фінального турніру Євро-2020 національна збірна України проведе 3 червня у Дніпрі проти команди Північної Ірландії.