Миколенко: «Не став би порівнювати «Динамо» і збірну України»

Динамо Київ 24 Травня, 15:51 579
Миколенко: «Не став би порівнювати «Динамо» і збірну України» | 19-27
Захисник «Динамо» Віталій Миколенко провів на полі весь матч у складі збірної України в товариському поєдинку проти Бахрейну.

А за підсумками глядацького голосування був визнаний кращим гравцем, отримавши нагороду «Лев матчу». В ексклюзивному інтерв'ю офіційному клубному сайту Віталій поділився враженнями від поєдинку і від отриманого призу:

- Намагався зіграти надійно, індивідуальні нагороди - це добре, але не лише я, а й вся команда доклала максимум старанності, можливо, трохи не вистачило сил, щоб дотиснути суперника і перемогти.

- Як пройшов перший збір національної команди? Ви майже одразу після фіналу Кубка вирушили в розпорядження Андрія Шевченка, чи встигли відпочити?

- Я у фіналі Кубка майже не грав, адже через травму був замінений вже на початку зустрічі, тому в перші дні збору мені було трохи легше, а іншим хлопцям складніше, тому що вони практично не відновилися. У перші дні ми провели тестування, тренерський штаб побачив, хто наскільки готовий, і далі вже працювали над фізичною і тактичною готовністю.

- Успішний сезон у складі «Динамо» позитивно позначається на психологічній і фізичній формі футболістів?

- Не став би порівнювати «Динамо» і збірну України. У клубу сезон триває весь рік, а в збірній чемпіонат Європи проходить за короткий час, під час якого в кожній грі потрібно досягати результату. Звичайно, емоційний фон хороший, але, повторюся, збірна і клуб - це різні речі.

- Які плани збірної на найближчий час? Над чим плануєте працювати?

- Плани на другий блок зборів нам ще не озвучували. Думаю, коли всі зберуться, також буде тестування і перевірка готовності футболістів, а також будемо працювати над недоліками. А під час першого збору більше працювали над фізичною готовністю, щоб всі були в однаковій формі, а в останні дні перед грою з Бахрейном приділили увагу тактиці.

- Наскільки відрізняється модель гри збірної при Шевченку від моделі «Динамо» при Луческу? Чи складно вам перебудуватися?

- У сучасному футболі вимоги одні й ті ж у обох наставників. Є невеликі відмінності, але перебудовуватися нескладно.

- Останнім часом «Динамо» є базовим клубом для збірної України, це плюс для динамівців?

- Звичайно, приємно, що тренерський штаб збірної України відзначає представників нашого клубу і викликає їх. Упевнений, тим хлопцям, які приїжджають до збірної вперше - Денису Попову, Богдану Лєднєву - трохи легше адаптуватися в колективі, де багато гравців з їхнього клубу.

- Як прийняли Попова і Лєднєва в збірній?

- Андрій Шевченко сказав, що потрібно буде влаштувати вечір пісень - своєрідне посвячення дебютантів в члени збірної, але цю подію перенесли на другий збір, коли збереться весь склад, щоб всі хлопці могли це побачити і взяти участь.

- Як ви підтримали Віталія Буяльського, який не зможе готуватися до Євро-2020 через травму?

- Особисто його не допитувався про це, щоб зайвий раз не нагадувати про неприємне. Думаю, він дуже засмутився через тріщину, сподіваюся, він залікує її максимально швидко. Дуже шкода, що він пропустить чемпіонат Європи, адже він дуже важливий гравець і для збірної, і для «Динамо». Бажаю, щоб до початку зборів в клубі він був готовий.

- Чого, на ваш погляд, збірна України в її нинішньому складі зможе досягти на Євро-2020?

- Скажу, як Сергій Сидорчук: прогнозист з мене ніякий. Потрібно їхати зі скромними цілями - перемагати в кожному матчі, вийти з групи і пройти якомога далі.