Українці-бомбардири ЛЧ: нестримний Шевченко, ефективний Ребров, зірка «Шахтаря», дует Блохіна та Буряка

Динамо Київ 28 Травня, 17:23 967
Українці-бомбардири ЛЧ: нестримний Шевченко, ефективний Ребров, зірка «Шахтаря», дует Блохіна та Буряка | 19-27
​Вихід у півфінал турніру, неодноразові тріумфи наших земляків у складі іноземних команд, а також статус одного з найкращих бомбардирів у історії – усе це яскравий український слід у Лізі чемпіонів.

Варто зауважити, що Андрій Шевченко дотепер входить до переліку провідних голеадорів ЛЧ і посідає сьому сходинку в історичному реєстрі. Із врахуванням кваліфікаційних етапів, починаючи з 1955-го року, одразу п’ятеро українців відзначалися десятьма і більше голами у найсильнішому європейському клубному турнірі.

Андрій Шевченко – 59 голів

(Динамо – 22, Мілан – 33, Челсі – 4)

Нинішній тренер української національної команди двічі вигравав титул найкращого бомбардира сезону: у 1999-му та 2006-му. Шевченко провів 116 поєдинків у ЛЧ, відтак відзначався у середньому майже в кожній другій грі турніру. Свій дебютний м’яч Андрій забив у 18-річному віці у протистоянні з Баварією – то був лише його другий матч у Лізі чемпіонів і перший в основі. Останній гол Шевченка у Лізі чемпіонів зафіксовано майже через 16 років – постраждав амстердамський Аякс.

Сергій Ребров – 31 гол

(Динамо – 31)



Переможний гол Спартаку у 1994-му, серія з п’яти гольових матчів поспіль (у тому числі, два з Барселоною), а ще результативні удари в битвах з Баварією, Реалом, Ювентусом та Арсеналом, а також покер у кваліфікації (нехай і скромному Баррі Таун) – все це видатна кар’єра Сергія Реброва у Лізі чемпіонів. Тільки вдумайтеся у цей факт – екснападник Динамо входить до топ-30 найкращих бомбардирів турніру. І це всього лиш за 68 матчів.

Олег Блохін – 10 голів

(Динамо – 10)

Кубок європейських чемпіонів не назвеш улюбленим турніром Олега Володимировича. Однак у середньому нападник Динамо забивав у кожному четвертому матчі – непоганий результат, якщо брати до уваги радянські часи. Деякі джерела зараховують Блохіну гол у ворота ісландського Акранеса у 1975-му, проте в офіційному реєстрі вказано автогол суперника. Чи не найкращим для киян та Блохіна виявився сезон 1986/1987 (передостанній для форварда в КЄЧ). Динамо вийшло у півфінал турніру, а 34-річний нападник оформив 5 голів у 7 матчах.

Леонід Буряк – 10 голів

(Динамо – 10)

Ще складніша ситуація з підрахунком голів напарника і товариша Олега Володимировича – Леоніда Буряка. Значна частина іноземних статистичних порталів, у тому числі й офіційний реєстр УЄФА, зараховують гравцю Динамо гол у ворота Олімпіакоса у 1975-му. Натомість радянська преса записує взяття воріт на Віктора Колотова. Попри це, у Леоніда Йосиповича вражаюча серія із забитих голів – він відзначався у п’яти сезонах Кубка європейських чемпіонів поспіль. Тільки дебютна спроба, яка складалася з одного безгольового протистояння з Реалом, претендує на звання невдалої.

Андрій Воробей – 10 голів

(Шахтар – 10)

Легендарний форвард Шахтаря левову частку своїх голів забив у кваліфікації – 7. Однак позначку у сумарних десять м’ячів Воробей досягнув лише за 33 поєдинки. Ударна сила «гірників» має в активі хет-трик у двобої з Левадією, а також по два голи у зустрічах з Арсеналом та Брюгге.