Перший Кубок України для «Динамо»

Динамо Київ 30 Травня, 14:48 797
Перший Кубок України для «Динамо» | 19-27
​Рівно 28 років тому, 30 травня 1993 року, київське «Динамо» вперше стало володарем Кубка України.

Це був другий за рахунком розіграш національного Кубка, у фіналі першого в 1992 році «Чорноморець» здолав у додатковий час «Металіст», а «Динамо» поступилося у чвертьфіналі запорізькому «Торпедо».

У розіграші Кубка 1992/1993 київське «Динамо» взяло участь одразу трьома командами – крім основної, боротьбу за трофей вели «Динамо-2» і «Динамо-3».

«Динамо-3» в 1/64 фіналу здолало чернігівську «Десну», проте в 1/32 фіналу поступилося рівненському «Локомотиву».

«Динамо-2» подолало на один раунд більше. В 1/64 фіналу в серії пенальті був обіграний «Нафтохімік» з Кременчука, в 1/32 в додатковий час - «Рось» з Білої Церкви. В 1/16 фіналу «Динамо-2» поступилося ще одній команді з Рівного - «Вересу» - у двох матчах за правилом виїзного гола - 2:2 вдома і 1:1 в гостях.

З 1/16 фіналу розпочала свій шлях за трофеєм перша команда «Динамо». На цій стадії був розгромлений львівський «Сокіл-ЛОРТА» (7:0 на виїзді та 3:0 удома).

В 1/8 фіналу «Динамо» зустрілося з івано-франківським «Прикарпаттям» і теж не мало особливих проблем, здобувши дві перемоги (2:0 в гостях і 4:1 удома).

У чвертьфіналі суперником киян стала луцька «Волинь». «Біло-сині» здобули перемогу з комфортним рахунком у першій грі в Києві (5:1), і нічия в матчі-відповіді (2:2) вже не мала особливого значення.

Харківський «Металіст» був останнім суперником «Динамо» на шляху до фіналу. У Харкові динамівці здобули нічию 1:1, а на своєму полі знову, як і у всіх попередніх раундах, розгромили суперників - 3:0.

Матч за трофей також відбувся в Києві, на Республіканському стадіоні. Динамівці зіткнулися із серйозним опором з боку традиційно непоступливих львівських «Карпат», які очолював Мирон Маркевич. Однак перемогу команда Михайла Фоменка здобула доволі впевнену. Вже у середині першого тайму Віктор Леоненко, накрутивши на куті воротарського захисника, з гострого кута відправив м'яч під поперечину. А після перерви Дмитро Топчієв, який розпочинав сезон у складі «Карпат», замкнув ударом головою навіс із флангу. На передостанній хвилині «Карпати» відіграли один м'яч – Ігор Плотко реалізував пенальті. До слова, у складі львів'ян грали майбутні динамівці Андрій Гусин і Василь Кардаш.

«Динамо» здобуло перемогу з рахунком 2:1 і вперше у своїй історії завоювало Кубок України.

«Динамо» (Київ) - «Карпати» (Львів) 2:1 (1:0)

30.05.1993. Київ. Республіканський стадіон. 47 000 глядачів. +17°C.

Арбітри: Володимир П'яних (Донецьк) - Віктор Головко (Дніпропетровськ) і Степан Сельменський (Ужгород).

Динамо: Кутєпов Ігор, Лужний Олег (к), Пономаренко Віталій, Хруслов В'ячеслав (Шаран Володимир, 80), Шматоваленко Сергій, Ребров Сергій (Ковалець Сергій, 46), Анненков Андрій, Грицина Юрій (Шкапенко Павло, 63), Топчієв Дмитро, Леоненко Віктор, Безсмертний Анатолій.

Тренер: Фоменко Михайло.

Карпати: Стронціцький Богдан, Романишин Сергій, Чижевський Олександр, Гусін Андрій, Мокрицький Юрій (к), Петрик Анатолій, Кардаш Василь, Леськів Василь, Шулятицький Юрій (Каліщук Микола, 46), Плотко Ігор, Стельмах Михайло (Мазур Дмитро, 75).

Тренер: Маркевич Мирон.

Голи: 1:0 - Леоненко Віктор (23), 2:0 - Топчієв Дмитро (64), 2:1 - Плотко Ігор (89, з пенальті).

Попереджений: Мокрицький Юрій (56).