Передматчева прес-конференція Андрія Шевченка

Збірна України 2 Червня, 19:00 4684
Передматчева прес-конференція Андрія Шевченка | 19-27
Наставник збірної України - про матч проти Північної Ірландії.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію напередодні контрольного матчу проти Північної Ірландії (3 червня):

- Після попереднього контрольного матчу (1:1 з Бахрейном) ви сказали, що результат для вас не має значення, треба було подивитися на реакцію гравців на навантаження. Які цілі стоять перед командою цього разу?

- Ми говорили з хлопцями з приводу результату. Будь-яка гра національної команди - величезна відповідальність. Це буде впливати на рейтинг, та й для впевненості в собі важливо перемагати. Особливо в таких матчах, де ми створили достатньо моментів, щоб спокійно виграти.

На жаль, у нас страждає реалізація, сподіваюся, ми підтягнемо цей компонент до початку Євро. Відповідальність за результат завжди повинна бути, але ми ставимо різні завдання. Ми розуміли, що команда знаходиться під навантаженнями, і зараз вона знаходиться.

Ми не готуємо команду до товариських матчів. Ми готуємо її через товариські гри, через певні навантаження до офіційних матчів. Той план роботи, який ми запланували, повинен бути виконаний. За 4-5 днів до офіційної гри команда отримає достатньо відпочинку, щоб підготуватися.

Зараз ми повинні готувати команду через товариські ігри. Десь буде несвіжість, десь втома. Це світова практика перед великими турнірами, багато команд грають зовсім іншими складами. Тому - результат важливий, але не настільки, як підготовка до чемпіонату Європи. Але за результат відповідальність треба нести.

- Як ви оцінюєте готовність Андрія Ярмоленка і його роль для команди?

- Андрій - дуже важливий гравець для команди. Він буде грати дві товариські гри, будемо давати йому повні матчі. Йому потрібно награти той час, якого йому не вистачало в клубі. У нього є підтримка від тренерського штабу, він однозначно буде грати і завтра, і наступний товариський матч.

- Артем Бесєдін потрапив в заявку на Євро. Чи заслужив він місце в команді?

- Він виглядав дуже пристойно в сезоні, став чемпіоном. Грав дуже важливу роль в перемозі «Динамо», добре тренується. Якщо він потрапив в заявку - він гідний.

- В якому стані Олександр Зінченко після недавнього фіналу Ліги чемпіонів?

- Я з ним говорив після фіналу, він дуже сильно засмутився, але це нормально. Психологічно йому важко. Він повернеться четвертого числа. Це буде краще для нього - він поміняє обстановку, нові завдання, нові цілі, Євро.

Він провів дуже хороший фінал і взагалі відмінний рік. Розчарування від поразки має бути, і це нормально. Але він повинен перебудуватися. Коли він приїде, думаю, ми побачимо зовсім іншого Зінченка, не такого, яким ми його бачили після фіналу. І ми всі його дуже чекаємо.

- Сьогодні у вас була зустріч з головною Комітету етики та чесної гри УАФ. Що вас вразило в цій зустрічі, і які висновки ви зробили?

- Те, що стосується ставок на матчі - це серйозна проблема, з якою борються не тільки в Україні, а й в усьому світі. Іноді футболісти можуть припуститися помилки, навіть не знаючи про обставини. Ці зустрічі потрібні, щоб вчасно їх попередити. Тому, такі зустрічі потрібні для них. У нас відбулася відмінна зустріч, конструктивна, хлопці отримали багато інформації.