Чому гравцям заборонено робити ставки? Зустріч збірної з Баранкою

Збірна України 2 Червня, 22:01 950
Чому гравцям заборонено робити ставки? Зустріч збірної з Баранкою | 19-27
УЄФА проводить ряд обов'язкових зустрічей в таборах команд-учасниць Євро-2020.

Низку обов’язкових зустрічей, які УЄФА проводить у таборах команд-учасниць Євро-2020 до початку змагання, продовжила лекція голови Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранки щодо протидії договірним матчам.

Здавалося б, усі вже давно знають і багато що чули про такі нечесні ігри, однак число футболістів, які потрапляють на гачок нечистих на руку ділків, на жаль, не зменшується.

Високий рівень змагання неймовірно підвищує увагу букмекерів: за інформацією пана Баранки, під час Євро-2020 ставки будуть прийматися на 4 тисячі різних видів футбольних подій, у тому числі й на такі нестандартні речі, як кілометраж, який пробіжить гравець під час матчу. Іншими словами, усе, що робить футболіст на полі, уже зараз є предметом для розміщення ставок.

Шалено зростають і суми, які крутяться в цьому бізнесі: очікуваний оборот букмекерів під час нинішнього Євро становитиме мінімум 86,25 млрд євро; лише офіційних букмекерських контор, які розміщуватимуть ставки на Євро, буде щонайменше 450, а неофіційних – із десяток тисяч.

Тож Франческо Баранка звернув увагу футболістів, що організатори нечесного «беттінга» зазвичай виходять із пропозиціями через довірених осіб. Майже всі гравці, які погоджуються на пропозицію зіграти, розпочинають із розміщення звичайних ставок на перемогу й навіть не замислюються над тим, що це стане гачком, на який їх можуть підчепити ділки. Адже гравцям узагалі заборонено робити будь-які ставки, поки вони беруть участь у змаганні.

Тож основні правила, на яких акцентував увагу сьогоднішній гість збірної України: не грати в договірні матчі в принципі, уникати контактів із підозрілими людьми, одразу ж припиняти розмову з тими, хто пропонує зіграти на ставках, негайно повідомивши про факт такої пропозиції тренера чи менеджера команди. До слова, адекватно відреагувати на таку пропозицію дуже важливо, оскільки якщо гравець не скаже, що йому пропонували зробити ставку, його буде дискваліфіковано! Також синьйор Франческо закликав збірників не розповсюджувати інсайдерську інформацію з табору команди, оскільки це також може буде використано нечистими на руку ділками.

«Зважаючи на те, що всі матчі Євро будуть під уважним моніторингом УЄФА, а всі ставки будуть перевірятися, зіграти в заборонену гру й залишитися при цьому непоміченим просто нереально», – підсумував Франческо Баранка, додавши, що будь-який сплеск активності на букмекерському ринку, пов’язаний, скажімо, з отриманням жовтої картки, уже є підставою для початку дисциплінарного провадження із цього приводу.

«Захистити гру й ніколи не обманювати вболівальників!» – таким був фінальний меседж голови Комітету з етики та чесної гри УАФ, який гравці збірної України підтримали оплесками, а головний тренер синьо-жовтих Андрій Шевченко особисто подякував лектору за цікаву та корисну інформацію.