Олександр Сопко: «Бущан заслужив своє місце в рамці на Євро»

Збірна України 3 Червня, 11:07 672
Олександр Сопко: «Бущан заслужив своє місце в рамці на Євро» | 19-27
Колишній гравець донецького «Шахтаря» Олександр Сопко розповів, хто, на його думку, повинен стати основним воротарем збірної України на Євро-2020.
«Думаю, все-таки Бущан. Навіть за віком, по тому, як провів весь сезон. І заслужив своє місце в рамці в результаті конкуренції, працюючи не один рік. Що стосується Трубіна, його зліт в деякій мірі несподіваний і випадковий, оскільки коронавірус вніс свої корективи, і гравець зачепився за цю хвилю, у нього почалося зростання. Друге - остання гра Трубіна, в матчі з Бахрейном, показала, що до кіпера є питання по грі в фазі виходу з-під високого пресингу суперника. Те, що він привіз пенальті - думаю, це був результат тієї невпевненості, яку Трубін зловив в перші п'ятнадцять хвилин, коли Бахрейн високо пресингував, а наші захисники намагалися організовувати гру тільки через Трубіна, при цьому не допомагаючи йому в організації виходу з-під пресингу.

Вони йому віддавали м'яч, але при цьому ніхто під нього не підлаштовувався. Він один раз виніс невдало, другий раз. Тому віддав чужому. І з цього моменту пішла невпевненість, яка потім вилилася в епізод з пенальті. Досвідчений воротар б просто розрядив ситуацію, вибивши би м'яч вперед. Трубін же намагався грати правильно, але проблема в тому, що на нього поклали відповідальність, але допомогти при цьому ніхто не збирався. Мені не хочеться гучних слів про підставу, але так воно за фактом і вийшло.

Якщо так грати з молодим, ще не зовсім досвідченим воротарем, особливо на великому турнірі, то можна взагалі поламати йому всю кар'єру. Тому одним з моментів у тренерського штабу при виборі основного голкіпера може бути даний аспект. Щоб не зламати воротаря, який тільки формується, можливо, треба направити свій вибір на більш стійкого і впевненого», - розповів Сопко.