Шевченко прокоментував перемогу над Північною Ірландією – стан Ярмоленка, слабший другий тайм і зміни перед Євро-2020

Збірна України 4 Червня, 00:26 13005
Шевченко прокоментував перемогу над Північною Ірландією – стан Ярмоленка, слабший другий тайм і зміни перед Євро-2020 | 19-27 Фото: Павло Кубанов, УАФ
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко відповів на запитання представників ЗМІ в рамках прес-конференції після товариського матчу з командою Північної Ірландії (1:0).

— Що ви можете сказати з приводу дій Андрія Ярмоленка в сьогоднішньому матчі?

— Ми розмовляли з Андрієм, щойно він приїхав, я сказав йому, що аби зрозуміти, в якому він перебуває стані, йому потрібно зіграти у двох товариських матчах, що лишилися, по 90 хвилин. У нас на його позиції не вистачає гравців. Тому дуже важливо, що він провів цей поєдинок. Можливо, наприкінці гри йому не вистачало свіжості, тому не було тієї реалізації, якою він завжди вирізнявся. Я сподіваюся, що Ярмоленко підійде до офіційних матчів у хорошій формі, хоча вважаю, що фізично він уже виглядає непогано.

— Наскільки ця перемога важлива для психологічного стану команди?

— Моє ставлення до товариських матчів не змінилося — насамперед я дивлюся на якість гри, на підготовку команди. Можу сказати, що в другому таймі було помітно: хлопці трохи підсіли, адже вони отримали чимале навантаження на тренуваннях. Зараз будемо трохи змінювати програму, дамо гравцям трохи відпочити, сподіваюся, вони вийдуть на гарний рівень форми до початку Євро.

— Чи можна сказати, що сьогодні грав уже кістяк команди, яка буде виступати на Євро-2020, зокрема, у захисті? Уболівальники сподівалися побачити на полі Безуса…

— Я хочу подякувати вболівальникам Дніпра за підтримку, але рішення щодо складу приймає тренер. Тут дуже поважають Романа, і ми його поважаємо, але з огляду на те, як розвивалася гра, я прийняв рішення не випускати його.

Заявку на Євро ми визначили, але триває підготовка. Тож у наступному матчі в захисті, не виключено, з’являться зовсім інші виконавці.

— У другому таймі перевага збірної України не була такою відчутною, як у першому. Чим це пояснюється?

— Я вже казав, гравці трохи втомилися, вони пребувають під навантаженнями, у нас тривають дворазові тренування. Це нормальна реакція на втому. Навіть попри те, що ми відійшли трохи назад, у нас були непогані контратаки, але знову не вистачало реалізації.

— Яку інформацію ви отримали завдяки матчу?

— Інформація щодо фізичного стану була позитивною. Так, команда трохи втомлена, але вона відпрацьовує до кінця. Не вистачає свіжості в реалізації. Сьогодні ми трохи опустили крайніх захисників, вони не так часто підключалися до атак. Ми вирішили прибрати небезпеку на флангах, адже раніше інколи створювався дисбаланс у кількості гравців, наша команда пропускала контратаки. Сьогодні ми впоралися із завданням, я залишився задоволеним діями лінії оборони.

— Чим була викликана заміна Зубкова в перерві?

— Це була планова заміна, ми попереджали, що вони з Марлосом зіграють по тайму. У наступній товариській зустрічі будемо проводити ротацію, подивимося, хто з гравців виглядатиме свіжішим. Футболісти мають отримувати навантаження через гру, це дуже важливо.

— Чому ви використали лише чотири заміни?

— Тому що я дійшов висновку, що сьогодні цього буде достатньо.