Франков - про лідера збірної України, хто з динамівців стане відкриттям на Євро і чому маємо хороші шанси в двобої з Нідерландами

Збірна України 5 Червня, 13:22 2970
Франков - про лідера збірної України, хто з динамівців стане відкриттям на Євро і чому маємо хороші шанси в двобої з Нідерландами | 19-27
Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков розповів 1927.kiev.ua про те, кого бачить лідером національної команди та чому можемо розраховувати на позитивний результат в стартовому матчі ЧЄ з Нідерландами.

— Хто буде лідером збірної України на ЄВРО-2020?

— Думаю, що ним стане Руслан Маліновський. Щоб бути стати лідером в збірній, потрібно не тільки бути реальним лідером, а й грати на хорошій позиції. Дуже важко бути лівим чи правим захисником і лідером в колективі. Складніше бути воротарем і лідером. Півзахисник чи нападник - найкращі позиції в цій ситуації і кандидатура Маліновського виглядає найімовірнішою.

— Капітанська пов'язка перейде до Руслана?

— Цікаве питання, але при Ярмоленкові в складі дуже важко відібрати у нього капітанську пов'язку. При його досвіді, авторитеті в роздягальні та всьому іншому. Це приємні моменти - було б гірше, якби таких питань не виникало.

— Хто із гравців збірної стане відкриттям цього чемпіонату Європи?

— Надіюсь, що це буде Ілля Забарний. Все ж, гравців «ведуть» клуби, слідкують за ними постійно і називати когось «відкриттям» - смішно. В сучасному футболі відкриттів не буває - є закономірності.

— Чи побачимо в товариському матчі проти Кіпру склад збірної України, який буде максимально наближений до бойового складу ЧЄ?

— Однозначно гратиме Андрій Ярмоленко. Йому потрібно отримати побільше ігрового часу - протягом сезону Андрієві її не вистачало. Звісно, будуть награватися хлопці, котрі є наближеними до основи, але не факт, що Ярмоленко гратиме в основі на чемпіонаті Європи. Поки що чудес від нього ми не бачили.

Потрібно бути слабким тренером, як Франк де Бур, щоб використовувати товариські матчі для відпрацювання схеми. Вони відпрацьовуються набагато раніше. Якщо нідерландці цим займаються зараз - це означає, що в них повний безлад. Саме тому я вважаю, що збірна України має хороші шанси досягти позитивного результату в матчі з Нідерландами. Нехай будуть скільки завгодно фаворитами, але в них такий безлад...

Микола Тимощук