Шевченко відзначив роль Луческу і Черната для збірної України та оцінив проблеми Нідерландів

Збірна України 9 Червня, 12:34 8109
Шевченко відзначив роль Луческу і Черната для збірної України та оцінив проблеми Нідерландів | 19-27
У Бухаресті відбулася прес-конференція головного тренера національної збірної Андрія Шевченка.

— Дуже приємно, що нас тепло зустріли в Бухаресті, — сказав Андрій Шевченко. — Велике спасибі організаторам за прийом. Також розташування збірної вже відвідав Мірча Луческу. Хлопці добре розмістилися. Ми дуже задоволені умовами.

— Чому ви вирішили прибути до Бухареста так рано? Чи спілкувалися ви з колишнім гравцем київського Динамо Флорином Чернатом?

— Ми раді бути тут. Організація і готель чудові. Ми контактуємо із Чернатом, він допомагає моїй команді.

— Наскільки важлива для вас робота Мірчі Луческу в «Динамо»? У збірній України представлено 10 гравців із цієї команди.

— Мірча провів відмінну роботу, виграв чемпіонат, команда демонструвала чудову гру. У збірної України традиційно найбільше гравців представляють «Динамо» й «Шахтар». Луческу працював в обох клубах, він один з найуспішніших тренерів в Україні. Безсумнівно, він допомагає українським футболістам прогресувати.

— Про що ви розмовляли з Луческу?

— Насамперед він приїхав до нас, щоб привітати. Мірча працює в Україні. Він розуміє, що йому не потрібно бути втягнутим у нашу роботу. Звичайно, він допоможе нам, якщо щось знадобиться. Але ми з командою тут робимо іншу роботу напередодні турніру.

— Чи відчуваєте ви, що хвилювання з кожним днем зростає? Або ж команда готова насолоджуватися Євро сповна?

— Певний тиск гравці відчуватимуть. Це приємний тиск, оскільки фінальна частина Євро — один із найвідповідальніших моментів. Хлопці повинні насолодитися цим почуттям і впоратися з ним. Ми не нагнітаємо обстановку, працюємо за розробленим планом. У нас є кілька днів для того, щоб краще підготуватися, ми будемо максимально їх використовувати. Готуємося до першої гри, яка буде дуже важливою.

— Перед стартом Євро збірна України здобула дві перемоги в спарингах. Чи задоволені ви фінальним етапом підготовки?

— Я задоволений тим, як команда пройшла цей 21 день. Хлопці були під навантаженням, і коли ми вже виходили з-під них, то побачили свіжість у команди, особливо в останньому матчі. Я задоволений грою з Кіпром.

— Чи стежите ви за проблемами у збірній Нідерландів? Як плануєте використовувати слабкі сторони суперника? Як будете стримувати Мемфіса Депая?

— Що стосується кадрових проблем, то в нідерландців достатньо класних воротарів. Не думаю, що це їхня слабка позиція. Я взагалі вважаю, що в них немає слабких позицій. У цієї команди є не тільки Депай, але й низка футболістів, до яких ми дуже серйозно поставимося. Але наша ставка завжди робиться на командну гру. Індивідуально з жодним футболістом грати ми не будемо. У нас є чітка конструкція гри, якої ми завжди дотримуємося.

— Чи не плануєте ви застосовувати додаткові протиепідемічні заходи?

— У нас є протокол, якого ми дотримуємося. Зараз взагалі підвищена увага до цього. Судячи з останніх новин, у деяких команд є проблеми. Ми намагаємося дотримуватися всіх заходів безпеки і протоколу. Це в пріоритеті. Є список людей, які можуть відвідувати команду. Окрім них, ніхто більше приходити не буде.

— Що ви можете сказати про полеміку навколо нової форми збірної України і про реакцію на неї в Росії?

— Вона була схвалена УЄФА, тому я не бачу тут жодних розбіжностей.