УЄФА пояснила, чому доведеться прибрати з форми збірної України гасло «Героям слава!»

Збірна України 10 Червня, 14:37 1673
УЄФА пояснила, чому доведеться прибрати з форми збірної України гасло «Героям слава!» | 19-27
УЄФА вважає його політичним.

УЄФА зобов'язала УАФ прибрати з форми збірної України на Євро гасло «Героям слава!», хоча залишається гасло «Слава Україні», а також без змін буде карта України з Кримом.

УЄФА вважає, що «Героям слава» є політичним гаслом.

«Після висловленої стурбованості з боку Російського футбольного союзу УЄФА підтвердив свою позицію щодо елемента дизайну на передній частині футболки національної збірної України. У резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яка була схвалена членами-державами, визнані ті територіальні межі, які зображені на формі національної збірної. З цієї причини УЄФА не вимагає яких-небудь змін цього елемента дизайну, оскільки він відповідає критеріями, викладеним в статті 12 правил УЄФА про екіпіровку.

УЄФА також підтверджує, що слоган «Слава Україні» на зовнішній стороні футболки був затверджений в 2018 році. УЄФА вважає, що він відповідає статтям 13 і 19 регламенту УЄФА про екіпіровку. Сам по собі цей слоган може розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнонаціонального значення і, отже, може бути присутнім на футболці збірної України.

УЄФА уважно вивчив недавно доданий на новий комплект форми слоган «Героям слава», який був представлений на ознайомлення в УЄФА, а потім і затверджений в грудні 2020 року. Однак в той час не розглядався взаємозв'язок між двома фразами. Після подальшого аналізу було прийнято рішення, що конкретне поєднання двох фраз вважається виключно політичним за своєю природою, має історичний і мілітаристський підтекст.

Тому слоган повинен бути вилучений, щоб екіпірування могло використовуватися в матчах під егідою УЄФА відповідно до статті 5 регламенту УЄФА про екіпіровку», - відзначили в УЄФА.

Збірна України перший матч на Євро проведе 13 червня.