Італія розгромила Туреччину в матчі-відкритті Євро-2020

Євро - Кваліфікація 11 Червня, 23:54 275
Італія розгромила Туреччину в матчі-відкритті Євро-2020 | 19-27
Італія не залишила туркам жодних шансів в першому турі Євро – 0:3.

Величезні очікування від Італії

Італія через пропуск ЧС-2018 надовго відійшла в тінь на міжнародній арені. А тепер планує тріумфальне повернення – на батьківщині «Скуадрі Адзуррі» пророкують великий успіх. Роберто Манчіні перебудував команду, поставивши красивий комбінаційний футбол. До Євро-2020 італійці підійшли з 27-матчевою безпрограшною серією.

Стартовий склад від Манчіні на першу гру легко було спрогнозувати. Тренер обійшовся без сюрпризів. Його візаві Шенол Гюнеш також виставив очікуваний склад з Їлмазом і Чалханоглу на чолі. Італія виглядала явним фаворитом зустрічі, граючи вдома у Римі. Туреччину, щоправда, також не принижували. Багато хто відводив «яничарам» статус темної конячки турніру.

Односторонній рух з надіями на арбітрів

Італія відразу захопила ініціативу і тотально домінувала. Базова статистика першого тайму гарно передає картину гри – 0:14 за ударами, 33% на 68% володіння. «Скуадра Адзурра» не випускала суперника за центр поля, будуючи затяжні атаки.

Роберто Манчіні використав звичну асиметричну схему, в якій правий захисник Флоренці допомагав розігрувати м'яч з глибини, а лівий захисник Спінаццола підіймався вище та комбінував з Інсіньє. Взаємодія останніх двох регулярно створювала гостроту. Підключення Спінаццоли намагався нейтралізовувати Караман – вінгер відпрацьовував за візаві до власного штрафного.

Спершу в італійців мало що виходило, захисник блок Шенола Гюнеша тримав удар. Однак у середині тайму посипалися моменти. Інсіньє класно обігрався з Берарді, але не влучив у дальній кут. Іммобіле в кількох епізодах також забракло точності. Добре тримався турецький голкіпер. Чакир дивом витягнув м'яч з-під поперечини після удару К'єлліні головою!

Турки до перерви нічогісінько не запропонували у відповідь. Їлмаз двічі зачепився за м'яч на чужій половині, але партнери його не підтримали. Туреччина вистояла перший тайм, зокрема, завдяки арбітрам. Італія тричі претендувала на пенальті: фол проти Барелли, Сьоюнджю з допомогою руки заблокував удар Іммобіле, Спінаццола влучив у руку Челіка. Головний суддя та VAR не поставили жодного 11-метрового.

Берарді та Спінаццола – тіньові герої Італії

На другий тайм тренери освіжили один фланг. Роберто Манчіні випустив направо Ді Лоренцо, а Шенол Гюнеш – туди ж Ундера. Дженгіз навіть змусив Доннарумму вступити в гру, але це була фальшива тривога. Туреччина не продовжила атакувати. При цьому «яничари» трішки розкрилися, з'явилися розриви між лініями.

Італія миттєво цим скористалася. Вертикальна атака, партнери швидко доправили м'яч до Берарді, а той чудово розібрався в штрафному майданчику. Мераш послизнувся і відкрив зону, Доменіко прострілив вздовж воріт, а Деміраль зрізав м'яч у власні ворота. Перший гол Євро-2020! Дуже радісно за Берарді, який провів відмінний матч, зміщуючись в центр поля та перевантажуючи протилежний фланг. 5 передач під удар – хороший доробок вінгера за виключенням гола.

«Скуадра Адзурра» незабаром подвоїла перевагу. Цього разу засяяв другий герой – Спінаццола. Потужний удар Лео потягнув голкіпер, а Іммобіле швидко зорієнтувався на добиванні! Фулбек Роми сьогодні був найкращим на полі. Прекрасно підключався до атак, обігрував суперників один в один (75% успішності дриблінгу), віддавав якісні передачі в штрафний майданчик, добре відчував партнерів.

У перемозі Італії вже не виникало жодних сумнівів. Турки й так занадто довго залишалися в грі завдяки сейвам Чакира, який тягнув постріли Спінаццоли та Локателлі. Однак наприкінці зустрічі воротар вирішив не залишатися світлою плямою Туреччини і привіз третій гол. Чакир погано вибив від воріт – Інсіньє не пробачив. 3:0! Італія тріумфує в матчі-відкритті Євро-2020! Завтра в цій же групі зіграють Швейцарія та Уельс.