Команда Шевченка - суперник, до якого варто ставитися серйозно. Огляд ЗМІ перед матчем Нідерланди - Україна

Збірна України 13 Червня, 16:29 1022
Команда Шевченка - суперник, до якого варто ставитися серйозно. Огляд ЗМІ перед матчем Нідерланди - Україна | 19-27
Добре відгукуються про нашу збірну і дивуються новій схемі де Бура.

Уже сьогодні українська збірна проведе свій перший на чемпіонаті Європи. Суперник - збірна Нідерландів, з якою зараз працює Франк де Бур. «Помаранчеві», попри яскраву історію, пропустили два останні великі турніри (Євро-2016 і ЧС-2018), що шокувало багатьох уболівальників. Тепер вони повертаються на міжнародну арену. Ми ознайомилися з місцевою пресою, щоб зрозуміти, що саме чекають від колективу де Бура на батьківщині.

Зарозумілі заяви де Бура - додатковий стимул для збірної України

Видання Voetbal Zone підготувало окремий матеріал, який був присвячений майбутньому супернику «помаранчевих» - збірній Україні.

«Україна буде першим суперником «помаранчевих» на Євро. Команда Франка де Бура відразу ж стикається з небезпечною командою, яка випередила у відбірковій групі чинного чемпіона Європи - Португалію. Під керівництвом Андрія Шевченка його колектив перетворився в поєднання гравців з європейським досвідом, ветеранів та багатообіцяючих талантів, які можуть бути ще сильніше мотивовані після заяви де Бура».

Команда Шевченка - суперник, до якого варто ставитися серйозно. Огляд ЗМІ перед матчем Нідерланди - Україна - изображение 1

Voetbal Zone дуже хвалить Марлоса після гри проти Кіпру (4:0) і в цілому високо відгукується про комбінаційній футбол команди в той вечір. Півзахист нашої збірної вони називають рухомим і динамічним.

Автор статті не забув назвати головного архітектора нинішньої збірної. Звичайно ж мова йде про головного тренера.

«Архітектор команди - Андрій Шевченко. Найкращий гравець в історії українського футболу. Не дивлячись на всі регалії, його призначення було зустрінуте не зовсім позитивно. Був провалений відбір на чемпіонат світу в 2018-му році, проте в Лізі Націй команда пожинала плоди реформи атакуючого стилю, який прищеплював Шевченко».

Крім цього, автор статті намагається визначитися за якою схемою буде грати збірна України.

«Спочатку Шевченко застосовував схему 4-2-3-1, залишивши напрацювання свого попередника, але після цього перейшов на більш агресивні 4-3-3. Результати команди різні. Була нічия з Італією (2018) і Францією (2021), перемоги над Іспанією і Португалією. Поруч з цим є нічиїм з фінами, казахами і Бахрейном. В останніх матчах Шевченко намагався грати в схему з трьома центральними захисниками».

Завершує свою статтю видання Voetbal Zone наступними словами:

«Тим не менш, в Україні є загальний оптимізм щодо Євро. Той факт, що Франк де Бур передбачив перемогу Нідерландів з рахунком 3:1, може викликати якесь здивування у суперника. Це було досить зарозуміло. Варто відзначити, що не де Бур, а Куман вивів Нідерланди на чемпіонат Європи».

Україна - розумний та хороший суперник

De Volkskrant підготував великий матеріал, який детально описує збірну Нідерландів. Правда, про нашу збірну там сказано досить мало, так як вся увага притягнута до колектива де Бура.

«У неділю в Амстердамі, через сім років після перемоги над Іспанією на ЧС-2014, «помаранчеві» зіграють на Євро. Перший суперник - Україна. Футболісти кажуть, що вони розслаблені, але в це віриться насилу. Просто подумайте, який тягар відповідальності на них лягає. Футбол - гра для мільйонів людей, які завжди вірять в успіх своєї збірної. Подяка за хороший футбол - поклоніння. Поганий футбол призведе до прокляття».

Команда Шевченка - суперник, до якого варто ставитися серйозно. Огляд ЗМІ перед матчем Нідерланди - Україна - изображение 2

У статті чимало говориться про шанси Нідерландів вистрілити на цьому Євро. Пригадуються слова де Бура, який говорив про важливість менталітету. Луї Ван Гал прогнозував, що хороший захист, півзахист і Депай допоможуть «помаранчевим» дійти до пізніх стадій, однак травми де Лігта і Сілессена можуть перешкодити. Також протягом всієї статті ставиться питання про правильність нової схеми наставника - 3-5-2.

Ще одна цікава думка автора криється в порівнянні Франка де Бура і Луї Ван Гала. Нагадаємо, що в 2014-му досвідчений голландець зробив з Нідерландів злагоджений колектив, який взяв бронзу. Тоді в команді було чималих футболістів.

«В цілому, гра «помаранчевих» виглядає незграбно, але не потрібно робити висновки після декількох тренувальних матчів. Збірна втратила лідера - ван Дейка. Тепер це симпатична, неупереджена, різноманітна група друзів без справжнього вожака, попри старання Вейналдума або Депая.

І де Бур - це не Ван Гал, який побудував команду за схемою 5-3-2. Зараз все по-іншому. По-іншому для де Йога. Інакше для форварда, поруч з яким немає постійних вінгера. «Помаранчеві» - це зовсім нова машина, дизельна, з хорошою подушкою безпеки».

De Volkskrant назвав і головну надію нинішньої збірної. Мова про Мемфіса Депая, який відправився на Євро в непоганій формі.

«Депай, як і багато інших, знає, що міжнародний турнір може змінити кар'єру. У 2014-му він добре зіграв на чемпіонаті світу, після чого про нього говорили багато.

Неділя покаже, як спрацює задумка де Бура з його 3-5-2, які можуть перемикатися на 3-4-3 або 4-3-3. Завдання - якомога швидше передати м'яч творчим гравцям - де Йонгу або Депаю. Україна - розумний і хороший суперник, з Маліновським, Зінченком і Марлосом, з чудовою лівою ногою.

Депай каже, що впорається з тиском. Він зосереджений, слухає музику перед матчами для підзарядки, добре розминається і не забуває повеселитися. Він також говорить це іншим: «Насолоджуйтесь. Це може бути ваш останній раз».

Матч буде непростим, тому що Україна - суперник, до якого потрібно ставитися серйозно

Voetbal Zone, крім матеріалу, який був присвячений нашій збірній, також підготував окрему статтю про майбутній матч.

«В останній раз збірна Нідерландів грала у фінальній частині міжнародних турнірів 12 липня 2014 року. Майже через сім років, «помаранчеві» в Амстердамі зіграють проти збірної України. Нідерланди в першому ж турі зустрічаються після найсильнішого суперника по групі. Команда Шевченка вражаюче пройшла кваліфікацію на євро, залишивши позаду себе Португалію».

Команда Шевченка - суперник, до якого варто ставитися серйозно. Огляд ЗМІ перед матчем Нідерланди - Україна - изображение 3

Як і в минулій статті, автор не зовсім згоден з рішенням Франка де Бура вибрати схему 3-5-2.

«Навколо «помаранчевих» зараз чимало запитань. Серед них і травми ряду гравців основи (Сіллессен, де Лігта, ван де Бека), а також перехід на схему 3-5-2. Там, де при Кумані не було ніякого негативу, він почав повертатися при де Бурі. Зокрема, нова схема була їжею для обговорення, оскільки в контрольних матчах Нідерланди виглядали не зовсім впевнено».

А ось про нашу збірну автор пише наступне.

«Матч буде непростим, тому що Україна - суперник, до якого потрібно ставитися серйозно. Команда Шевченка посіла перше місце у відбірковій групі з Португалією і Сербією, а в Лізі Націй обіграла Іспанію і Швейцарію. Крім цього, команда Шевченка зіграла внічию з діючими чемпіонами світу. Однак також були і кілька невтішних результатів, як проти Фінляндії, Казахстану і Бахрейну.

Перед «помаранчевими» у них не буде трепету. Навпаки, нічия в першому турі може стати для України прийнятним результатом. Українські гравці, такі як Артем Бесєдін та Роман Бесєдін, відзначали, що Нідерланди - складний суперник, але їх команді потрібно грати на перемогу».

Попри ряд компліментів, автор Voetbal Zone впевнений, що головна проблема «помаранчевих» - не суперник, а втрата деяких важливих гравців.

«Відсутність капітана Вірджила ван Дейка - серйозний удар. Сіллессен не зіграє через позитивний тест на коронавірус, а у ван де Бека проблеми з пахом. Також не зіграє і де Лігт. Дейлі Блін не так давно відновився після травми щиколотки, що говорить про його не найкращу форму».

В кінці матеріалу йдуть міркування щодо стартового складу. Попри внутрішній опір, автор упевнений, що де Бур зіграє за схемою 3-5-2, випустивши в парі з Депаєм нападника Вегхорста. Саме він, а не де Йонг, зараз вважається гравцем стартового складу.

Стекеленбург - Дамфріс, Тімбер, Де Врей, Блінд, Вейндал - Де Рон, Вейналдум, Ф. Де Йонг - Вегхорст, Депай

Що стосується складу України, то варто звернути увагу, як ретельно автор підійшов до його вибору. Ніяких неправильних прізвищ або дивних схем. Все чітко і по справі.

Бущан - Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко - Зінченко, Сидорчук, Маліновський - Ярмоленко, Яремчук, Зубков

Чи можна назвати склад збірної Нідерландів справжньою командою?

Видання AD в день гри Нідерланди - Україна підготувало список з головних питань перед сьогоднішньою грою. Вони солідарні з колегами, що нова схема де Бура викликає побоювання, а також задаються питанням, чи зумів наставник побудувати справжній колектив.

Команда Шевченка - суперник, до якого варто ставитися серйозно. Огляд ЗМІ перед матчем Нідерланди - Україна - изображение 4

«Чи можна назвати склад збірної справжньою командою? Нещодавно Томас Мюллер назвав сильну сторону збірної Німеччини: вони думають не про суперзірок, а про командний дух. Чи може подібне сказати де Бура?

У чому полягає команда? Наприклад, в тактичній дисципліні. Тренер вимагає від гравців, щоб вони вступали в пресинг на своїй половині поля, але чи будуть всі гравці це робити? На чемпіонаті світу в 2014-му році Луї ван Галь вимагав від кожного футболіста подібного.

Також команда складається не тільки з футбольних питань. Вчора це продемонструвала збірна Данії під час драми з Крістіаном Еріксеном. Капітан К'єр і його товариші вишикувалися навколо свого лідера, втішали дружину, а після змогли вийти на поле, щоб продовжити матч».

І тепер про схему гри збірної Нідерландів і про порівняння з бельгійцями.

«Де Бур чітко дав зрозуміти, що буде грати з трьома центральними захисниками. Більш того, він свідомо говорить 3-5-2, оскільки 5-3-2 звучить погано. Стає цікавим, чи зможуть «помаранчеві» повторити успіх Бельгії, яка також грає за схемою з трьома центрбеками? Вони грають 3-4-3, а центральні захисники забезпечують надійність ззаду, даючи можливість іншим більше ризикувати. Мертенс, Азар або де Брюйне впевненіше себе почувають попереду, так як знають про якісну обороні. чи можна подібне сказати про Нідерланди? Чи зможуть так само продуктивно грати Вейналдум, де Йонг, Депай або Гравенберх?».

Також автор статті впевнений, що ключову роль в нинішній збірній будуть відігравати вінгбекі. Особливо, якщо Україна також вирішить зіграти за схемою з трьома центральними захисниками.

«Якщо «помаранчеві» та Україна виберуть 3-5-2, то буде важлива боротьба на флангах, так як центр поля буде перевантажений. Дамфріс і Вейндал повинні будуть швидко пристосуватися до нових ролей, оскільки в клубі вони не грають в якості вінгбеков.

Блінд міг би стати відмінним вибором зліва, оскільки він вже грав там проти Італії в жовтні, проте зараз він потрібен як лівий центральний захисник. Хатебур також випав в невідповідний час через травму.

Чи наважиться де Бур випустити Промеса на цій позиції? Або може Гравенберха, який вже грав в схожій ролі проти Гібралтару? Тоді де Бур був задоволений грою молодого футболіста, проте йому допомагав Стівен Бергьюс, який закривав позицію вінгера».

Останнє питання в статті: чи зможе де Бур правильно скористатися всіма п'ятьма замінами? Він перший тренер в історії Нідерландів, який отримає такий привілей на міжнародному турнірі, проте чи вистачить у нього ресурсів і напрацювань, щоб продумати план В або навіть С, якщо буде потрібно?