Нідерландські ЗМІ: «Україна відігралася несподівано. Але слово взяв Дюмфріс»

Збірна України 14 Червня, 10:53 383
Нідерландські ЗМІ: «Україна відігралася несподівано. Але слово взяв Дюмфріс» | 19-27
Sport.ua представляє огляд нідерландської преси після перемоги Нідерландів над Україною на Євро-2020.

У неділю, 13 червня, відбувся поєдинок групового раунду Євро-2020, в якому Нідерланди в Амстердамі обіграли збірну України з рахунком 3:2. Господарі вели 2:0 по ходу другого тайму, але українці зуміли зрівняти рахунок. У підсумку «помаранчеві» все-таки вирвали перемогу завдяки голу Дюмфріса в кінцівці зустрічі.

Нідерландські ЗМІ не поскупилися на хвалебні слова на адресу своєї команди, але дещо перепало і Україні.

«Дюмфріс став героєм «помаранчевих» у захоплюючому матчі з Україною», — йдеться в заголовку видання NOS.

«У цікавому поєдинку Євро-2020 на «Амстердам Арені» збірна Нідерландів вирвала перемогу над Україною в кінцівці матчу завдяки Дюмфрісу. Правий захисник «помаранчевих» зробив рахунок 3:2 за п'ять хвилин до закінчення основного часу зустрічі.

Правий захисник Дюмфріс виявився найнебезпечнішим нападником «помаранчевих» у схемі 5-3-2 Франка де Бура. Він також взяв участь у двох перших м'ячах нідерландської команди.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко зупинився на схемі 4-3-3. Руслан Маліновський з «Аталанти» і Олександр Зінченко з «Манчестер Сіті» у півзахисті, а праворуч в атаці постійна загроза від лівої ноги Андрія Ярмоленко.

Втрата м'яча Зінченком на перших хвилинах призвела до гострої атаки з боку «помаранчевих», яку особисто організував Мемфіс Депай. Але з його ударом впорався воротар збірної України Георгій Бущан.

Захисники збірної Нідерландів Дюмфріс і Патрік ван Анхолт знаходилися глибоко на половині поля суперника. Дюмфріс отримав прекрасну можливість забити відразу після пасу Вейналдума, але на його шляху знову встав Бущан.

Після яскравого старту поєдинку, в якому господарі у сумі не використали десяток моментів, темп гри дещо знизився. Ближче до кінця першого тайму у «помаранчевих» знову з'явилися можливості забити. Бущан відбив удар Вейналдума, а Дюмфріс головою пробив повз ворота.

Єдине, чого не вистачало в гарній і веселій першій половині матчу — голів. Всі вони сталися вже у другому таймі. Дюмфріс продовжував невпинно працювати на своєму правому фланзі і «напрацював» відразу два м'ячі. Бущан перервав простріл захисника, але Вейналдум був влучним на добиванні.

Цей гол прорвав греблю. Після наполегливого відбору Дюмфріса нападник Вегхорст забив другий гол господарів. 2:0 — здавалося, що Україна вже відмовилася від продовження боротьби.

У Мартена Стекеленбурга було мало роботи у другому таймі. У віці 38 років і 264 днів воротар «Аякса» став найстаршим гравцем чемпіонатів Європи і світу в складі збірної Нідерландів. До цього рекорд належав Едвіну ван дер Сару (37 років і 236 днів).

Але за чверть години до завершення основного часу Ярмоленко змістився в центр з правого флангу і красиво пробив у верхній кут. Україна піднеслася духом, і через чотири хвилини зрівняла рахунок. Роман Яремчук після штрафного у виконанні Маліновського влучно вдарив головою.

Але це був ще не кінець для Дюмфріса. Правий захисник головою забив переможний гол після пасу Аке. Це був його перший гол за збірну. «Помаранчеві» видали обнадійливий старт у чемпіонаті Європи», — пише NOS.

«Помаранчеві» починають чемпіонат Європи з перемоги над Україною», — говорить заголовок видання NU.

«Збірна Нідерландів розпочала чемпіонат Європи з яскравої перемоги над Україною з рахунком 3:2. Команда Франка де Бура вела 2:0 по ходу зустрічі, але українці повернулися у гру, зробивши рахунок 2:2. Переможний гол забив Дензел Дюмфріс незадовго до закінчення матчу.

«Помаранчеві» могли вийти вперед ще у першому таймі, але Дюмфріс впустив два відмінні моменти, своїми шансами не скористалася Вейналдум і Депай. Незабаром після перерви перевага господарів перетворився на голи. На 52-й хвилині Вейналдум добив м'яч у ворота після прострілу Дюмфріса, Вегхорст забив другий гол на 58-й хвилині.

Другий м'яч здавався вирішальним, але завдяки голам Андрія Ярмоленка (75-а хвилина) і Романа Яремчука (79-а хвилина) Україна несподівано відігралася, зробивши рахунок 2:2. За п'ять хвилин до закінчення основного часу Дюмфріс влучно вдарив головою, зробивши рахунок 3:2, чим приніс «помаранчевим» наполегливу, але, перш за все, заслужену перемогу.

Здобувши цю перемогу, «помаранчеві» вже близькі до виходу в 1/8 фіналу Євро-2020», — вважають журналісти NU.

«Помаранчеві» розвіяли скептицизм яскравою перемогою над Україною», — захоплюється видання ED.

«Незадовго до закінчення матчу здавалося, що перемога вислизнула з рук «помаранчевих». Нападник Роман Яремчук завдав влучного удару головою на 79-й хвилині після штрафного удару — і здавалося, що впевнена перемога раптово перетворилася на нічию 2:2.

За п'ятнадцять хвилин до кінця матчу «помаранчеві» цілком заслужено вели 2:0, але після блискучої атаки Андрія Ярмоленка напруга несподівано зросла. Те, що в підсумку все вийшло, було не тільки цілком заслуженим, але і уособлювало стійкість голландської команди.

Збірна Нідерландів, до якої так довго ставилися скептично, з радістю відсвяткувала перемогу в стартовому матчі прямо перед рідними трибунами. У Нідерландах більше ніхто не бурчить щодо тактичної схеми 5-3-2 у виконанні Франка де Бура. Є ще багато приводів для критики на адресу цієї команди, але дорога до перемоги в групі поки відрита.

В Амстердамі з перших хвилин йшла захоплююча футбольна боротьба, м'яч метався між воротами. Початкова фаза була видовищною з перших секунд, з шансами для обох команд.

Україна регулярно загрожувала воротам «помаранчевих», майже завжди атакуючи з власної ініціативи. Вінгер Андрій Ярмоленко зробив ставку на дуель один на один з Дейлі Бліндом, граючи глибоко і майже не озираючись на лівого захисника Патріка ван Анхолта», — пише ED.

Що ж, в Нідерландах задоволені перемогою своєї команди, та й хто не був би задоволений? 25-річний правий захисник ПСВ Дензел Дюмфріс став злим генієм для збірної України (і, звичайно, визнаним героєм для своєї команди). Втім, нідерландські ЗМІ відзначають активність збірної України в атаці і бойовий дух української команди, яка не здалася після 0:2, а знайшла в собі сили зрівняти рахунок у поєдинку.