Італія розгромила Швейцарію й першою вийшла в 1/8 фіналу Євро-2020

Євро - Кваліфікація 16 Червня, 23:55 1092
Італія розгромила Швейцарію й першою вийшла в 1/8 фіналу Євро-2020 | 19-27
В рамках поєдинку 2-го туру Євро-2020 збірна Швейцарії без шансів згоріла у Римі, програвши збірній Італії.

Італія шикарно розпочала Євро-2020, розгромивши Туреччину в рідних стінах. В другому турі суперник був серйозішим – до Риму приїхала Швейцарія. У поєдинку з Уельсом підопічні Владіміра Петковіча несподівано розписали нічию, пропустивши чи не з єдиного удару по власних воротах і награвши майже на 2,5 очікуваних голів, тож сьогодні «наті» треба було чіплятись за очки. «Скуадра Адзурра» ж у випадки перемоги офіційно б забезпечила собі вихід у плей-офф.

Обидва тренери були настільки впевнені у своїх футболістах, що не стали вносити корективи у стартовий склад. На поел вийшли ті ж гравці, що й першому турі.

В першій третині команди грали на рівних. Швейцарія навіть більше працювала з м'ячем на чужій половині, однак відкрити вільни зону гостям не вдавалося. Забігаючи наперед, скажемо, що до самої перерви «наті» не могли дати ради обороні збірної Італії, обмежуючись лишень безперспективними фланговими ривками – при цьому гості часто втрачали м'яч, наражаючись на надзвичайно швидкі контратаки.

«Скуадра Адзурра» не форсувала події. В перші 15 хвилин команда не створила нічого конкретнішого за навіс на голову Іммобіле під неточний удар, однак в цей період підопічні Роберто Манчіні зуміли захопити ініціативу, закривши «наті» на чужій половині поля й розриваючи їх ривками по флангах. Тиск швидко вилився у забитий гол – вже на 19-й хвилині відзначився К'єлліні, якому вдалося пробити метрів з шести після подачі з кутового. На жаль для Джорджо, VAR помітив гру рукою, скасувавши гол, а ще за кілька хвилин ветеран змушений був попросити заміну.

Втім, везіння швейцарців тривало недовго. Перевага збірної Італії у командній, індивідуальній та інтелектуальній швидкості конвертувалася у шикарну гольову атаку на 26-й хвилині: Берарді отримав фантастичну діагональ та промчався правим флангом на край штрафного, де втік від Родрігеса – після цього Доменіко прострілив на лінію воротарського, куди увірвався Локателлі. Мануель забив вже у порожні ворота. 1:0!

Надалі зміст гри не змінювався. У Швейцарії не виходило взагалі нічого, а Італія раз за разом знищувала суперника на контратаках, швидко повертаючи м'яч після втрат. Всі підбори й всі нічийні м'ячі залишалися за господарями, яким вдавалося регулярно заходили у карний майданчик. «Скуадрі» не вистачало лишень конкретики у завершальній фазі атак – до перерви найбільш гострим було вривання Спінаццоли на лівий край штрафного з ударом у дальній кут, але постріл виявився неточним.

Відпочивати команди відправились за мінімальної переваги італійців в рахунку. Владімір Петковіч у роздягальні намагався освіжити гру своїх підопічних, знявши непомітного Сеферовіча й випустивши Гаврановіча – і в перші 5 хвилин другого тайму альпійці дійсно виглядали активніше. Гості заробили кутовий (Ельведі після нього навіть кудись пробив), а також провели кілька непоганих підходів до карного майданчика, однак вже на 52-й «наті» поставили на місце. Італія забила простий, але дуже ефектний гол: Барелла завершив контратаку ппоперечною передачею на лінію півкола, а Локателлі, побачивши відсутність реакції захисників, потужно вистрілив у лівий нижній кут – 2:0!

Владімір Петковіч одразу ж кинувся рятувати матч, замість Шера та Мбабу випустивши Цубера та Відмера. Його хід міг спрацювати на 65-й хвилині, коли Цубер отримав класну передачу на лівий край штрафного й вистрілив з близької дистанції – Доннарумма парирував удар і одразу ж впорався із добиванням Стівена. Цей момент став останнім для Швейцарії на Стадіо Олімпіко, хоча в принципі господарі давали грати супернику.

Підопічні Роберто Манчіні не просто так дозволяли «наті» втягуватись на власну половину поля. Завдяки цьому «Скуадра» отримала можливість добити альпійців на контратаках – і цих можливостей вистачало. На 66-й хвилині Локателлі з меж штрафного стріляв над дев'яткою, на 75-й Іммобіле змарнував вихід віч-на-віч, а на 89-й Чіро пробив з дальньої дистанції – останній удар вияився влучним, залетівши у лівий нижній кут. 3:0! Цей гол встановив остаточний рахунок зустрічі.

Таким чином, Італія набрала 6 очок, очоливши групу А й відірвавшись від третього місця на п'ять очок. За тур до кінця групового етапу «Скуадра» офіційно оформила вихід у 1/8 фіналу.