Збірна України 17 Червня, 17:52 1037
Два парирувані пенальті та історичне досягнення Яремчука і Ярмоленка. Збірна України здобуває першу перемогу на Євро-2020 | 19-27
Збірна України перемагає Північну Македонію у матчі 2 туру Чемпіонату Європи.

Дуже активний старт. Македонці спробували закинути на Ельмаса – традиційний для команди Ангеловскі дальній пас ледь не знайшов адресата, Бущан вчасно вийшов. Караваєв пробив з льоту на підбиранні – вище, а голкіпер не встигав би повернутися у рамку після гри на виході. На 8 хвилині Маліновський, який формально вийшов грати лівого вінгера замість травмованого Зубкова, першим влучив у площину воріт. Класний сейв Дімітрієвскі завадив нашому щастю. Ярмоленка валили на газон у боротьбі при подачі кутового, але капітан «синьо-жовтих» примудрився пробити – суддя за таке пенальті не дасть.

Яке ж жахіття. Що зараз робив Яремчук?! Прекрасний пас з глибини від Степаненка, який замінив нині Сидорчука, форвард Гента вибігає на побачення з воротарем, але замість удару дає поперечний пас, який встигає накрити захисник. Македонці грають досить відкрито, в України безліч вільних зон за спинами захисників. Але знову мало хто бере на себе відповідальність, проблеми як не з останнім пасом, то з ударом. Хороший відкритий матч. Відразу 6 гравців «червоних левів» біля нашого штрафного. Барді легко прибрав зі свого шляху Шапаренка і пробив у блок. Добивання метрів з 15 – надто нервово і неточно.

А оце вже нідерландська класика. Двоє македонців проти самотнього Матвієнка майже у воротарському, Зінченко десь тільки поруч дивиться кіно. Пощастило, що Ельмас не влучив у ближній. Вони добре вивчили наші слабкощі, які оголив перший суперник на Євро-2020. Караваєв найсміливіший з нас. Як же гостро вривається Сашко у воротарський і пасує в район 11-метрової, а далі дерев'яний прийом зважає Маліновському та Яремчуку. Зінченко нарешті на 23 хвилині, видає перший пас на загострення. Ярмола хитнув Мусліу, проте Велковскі встигає і тут скоригувати удар з кількох метрів.

Вмикаємо режим низької реалізації проти слабших команд. Скільки ж моментів було в першій половині стартового тайму: 6 ударів, з яких тільки 1 у площину, 0,41 xG. Македонці дають нам грати у комфортний атакувальний футбол, але що з того, якщо на вирішальній стадії забагато нервів і не вистачає майстерності. Ярмоленко уникнув офсайду, розкішний пас Маліновського, однак черговий удар не туди. Андрій виправляється майже відразу! Не потрібний Вест Хему вінгер показує, що ще ого-го. Божественний пас Караваєва п'яткою після подачі з кута поля, замикання нашого капітана на 29-й.

Мстять Ярмоленку. Як же боляче йому після того, як македонці грубо наступили на ногу. А капітан на куражі. П'яточки та інші бразильські передачі від екс-динамівця. Зінченко на Ярмоленка, той вирізає пас за спини. Яремчук цього разу розправляється з воротарем.

Результативні постріли в цих двох матчах вписали імена Яремчука та Ярмоленка в історію Євро. Це перший дует, який відзначався у двох стартових зустрічах одного і того ж чемпіонату Європи.

Пандєв знищує нашу оборону на 39-й. Легко обіграв Забарного і перекинув Бущана, судді фіксують тоненький офсайд – все ще 2:0. Зіна відпрацьовує у ранньому відборі, видає рулетку Зідана і пас на вільного Караваєва. Удар з рикошетом ледь потягнув голкіпер.

Шапаренко запоров суператаку. Дивна симуляція, суперник не купився – замість пенальті чи іншої результативної дії жовта картка. Вперше в історії Євро дует гравців відзначився голами в обох стартових матчах. Наш дует Яр-Яр приголомшує! Видно, хто найбільше хоче трансфер у топ-чемпіонат. Ярмоленко і Яремчук поки претендують небезпідставно. Перший прицільний удар македонців, чий тренер зняв двох захисних гравців і випустив вінгера та форварда, лише на 47 хвилині. Пандєв розкішно віддав у дотик, Бущан ефектно зупинив Адемі.

Неймовірні дива від Бущана, який переводить удар Трайковскі у поперечину, але далі Караваєв б'є по нозі Пандєва. Георгій тягне пенальті від Аліоскі, але на добиванні все той же захисник Лідса.

Маліновський класно крутив зі штрафного – Дімітрієвскі зупиняє. Караваєв знов увірвався у воротарський і викотив під удар Руслану, черговий сейв голкіпера. Страшний удар Трайковскі здалеку. Бущан з величезними проблемами переводить на кутовий – добре, що снаряд не пірнув у сітку. Шапаренку показують, що таке футбол АПЛ. Жорсткий відбір Аліоскі, швидкий перехід у наш штрафний, а там Караваєв класно відтирає Ельмаса.

На 69-й Бєсєдін і Циганков замінили Яремчука та Ярмоленка. Дует динамівців організував момент, перший пас Артема супер, ключова передача Маліновського ще краща, а ось удар Віктора геть не туди. А до воріт було метрів 10...

Аргентинському судді Рапалліні щось шепочуть з кабіни VAR. У штрафному македонців після подачі Маліновського влучання у виставлений лікоть Аврамовскі, який замінив Барді, трапилося. Пенальті! Хавбек Аталанти впевнено підійшов до позначки, але не переграв Дімітрієвскі. Два парирувані пенальті в матчі, фантастика! Захисник Соболь замінив атакувального Маліновського на 90+2. Намагаємося відбитися, македонці тиснуть до останнього, кілька небезпечних вилазок у наш штрафний. Бєсєдін невиправдано грає п'ятою в центрі поля. Трайковскі проходить на межу штрафного і гатить мнімально повзя ворота. Ще одна спроба їхнього форварда, на 6 компенсованій хвилині суддя обирає наші муки.

Україна здобуває лише другу перемогу в історії своїх виступів на чемпіонатах Європи. Ми перериваємо серію з 6 поразок на континентальних турнірах і не встановлюємо антирекорд всіх часів. Справжній розрив до перерви і дуже слабкий другий тайм, в якому спокійно могли втратити все.